0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (268 puan) tarafından
Hayırlı günler ... şimdi kızlar 9 yaşındaki oğlum bu sene 4. Sınıfa gidecek gçen seneden kalan bi kaç ilkokul ćantası var yırtılma pek yok ama tabi eskimr var onları kullanmak istemiyo, bk tanede ortaokul çantası siyah ama yeni güzelde yani , onuda istemiyor sabahtan beri ağlıyo ben ilkokula gidiyorum o ortaokul çantası diye , yeni çanta istiyo e ben şimdi buna ćanta alırsam bu hep buna alışacak , bana israf olarak geliyo açıkcası,  daha bi sürü kırtasiye malzemeside alınacak , güzel güzel anlatıyorum yok anlamıyo arkadaşlarım hep yeni alıyo ( komşu arkadaşinda görmuş ) benimki eski olacak diyip duruyo , bi yandan kıyamıyorumda , bide şey diyo 800 liralık istmiyorum  320 liraya var markette gördüm diyo çok üzuldüm 

Siz olsanız alırmısıniz ?

11 Cevaplar

0 oy
(4,217 puan) tarafından
Al kiz gönlu kirilmasin düz siyahsa digeri lisedede kullanir bosver kalbini kirmaya degmez bir canta icin ben hep kuzenimkileri kullandim kardesimde benden kalanlari lisede almistik taa yeni canta insanin icinde kaliyor 
(268 puan) tarafından
Evet bizimde hep içimizde kaldı ama işte evdede olunca çanta almiyim dedim ama aldıracak gibi bakalım
-Reklam-
0 oy
(651 puan) tarafından
Valla canim ben kizima hersene almam 6. Sinifta aldim 2 sene kullandi temizde kullanir ama hafif bi yipranma var bu sene tutturdu istiyorum diye ona tamam dedik cunku devamli canta alan bi cocuk degil ogluma mesela gecen sene lise 1 de aldik cantanin icinden gecti erkek cocugu terörü  maglum e bu sene onada mecbur alacam eeeee birde 1. Sinifa basliyacak var ona sifirdan hersey alinacak kis geldi mont bot derken bana 3 cocuk net 15 20 bine patlar haaa birde 11 aylik var onunda kisligi hic yokk sifirdan komple onada alimacak bi 5 binde ona saydim anaaaaammmm bu ay batacam ama deger cocuklarima napalim mecbur alacaz durumunuz varsa bir canta icin kirmayin ama alirken de bak bunu iyi kullan seneye asla almayacagim diye net konusun
(268 puan) tarafından
Allah yardıcımız olsun mecbur alınacak tabi
Benimde var bi büyüğü 7. Sınıf bide küçüğüm var kış masrafı ayrı bi zor oluyo
Alıcam mecbur bakalım
0 oy
(1,460 puan) tarafından
Çocuklar tarafından bu tarz şeyler yeri geliyor yıllarca unutulmuyor, biz büyükler için bunlar israf ama onlar için arkadaş ortamında çok önemli, onun gözünden bakarak karar ver, 320 lira için evladının içinde bırakma canım 
(268 puan) tarafından
Haklısın alırım büyük ihtimal
(268 puan) tarafından
Ya aslında elimizde olan çantada sıfir yani yeni sadeve siyah diye istemiyo
(1,460 puan) tarafından
Dimi ya gerçekten bizim zamanımızda yoktu bu akran zorbalığı denilen meret, tam tersi utanmasin diye bakmaz görmezden gelirdik
(1,460 puan) tarafından
9 yaşındaki bir çocuğa siyahı sevdiremezsin kuzum, sakla emin ol liseye başlayıncada siyahtan başka bir şey istemiyorlar, koy köşeye onuda kullanacağı zaman gelecek, Rabbim yeter ki görmeyi nasip etsin...
(268 puan) tarafından
Amin canım sağol öyle yapayım artık
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Kız ben fazla duygusalım yada şuan duygusal halim :Dson cümleye üzüldüm . Paran varsa al sonuçta çabuk yıpranıyor siyah olanda kenarda durur yedek olarak. İsraf olarak düşünme yine kullanılır 

(268 puan) tarafından
Zaten benide o sözü mahfetti
arkadaşı 800 liraya aldığını söylemiş muhtemelen yoksa nerden bilecek anlmadım
(2,705 puan) tarafından
Olabilir. Çocuğunun karakterini sen bilirsin şımarık sürekli bişey isteyen zorlayan çocuk değilse alınabilir bence
(268 puan) tarafından
Yok öyle çok zorlayan bi çocuk değil
(2,705 puan) tarafından
Anlatınca anlıyorsa al her zaman olmaz ama şuan aldım yine diğerini de kullanırsın gibi
(268 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Ben olsam alırım imkanım varsa kıyamam ama anlatırım şimdi bunu alıyorum ama her zaman her istediğini almam diye
(268 puan) tarafından
Işte bende bundan dolayı diyorum evde varken onu istediğini yapıp yenisini almak bilemedim
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Bazı ihtiyaçlarımı 2. El aldiğim oluyor ama çocuğa gelince akan sular duruyor bende. Ben olsam alırım canım. Şuan zor durumdayiz doğum yapicam falan. 1 spor ayakkabısı 1 botu 2100 lira tuttu ve daha 22 aylık bebek :(
(268 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun sizinde
Rabbim şifa versin
Valla bizde küçüğe yeni 1 haftadır 15 bin liralık özel medical  ayakkabbı yaptırdık yeterki ćocuklarımız iyi olsunlar biz bi ayakkabıyı yıllarcada giyeriz
Çantayıda alıcaz inşallah
(1,134 puan) tarafından
Sizin bebiste ne var acaba benim oğlum gibi mi
(268 puan) tarafından
Yok canım bizimki çok farklı sizinkiyle aynı değil
(1,134 puan) tarafından
Allah tüm evlatlara şifa versin inşallah
önce (268 puan) tarafından
Aminn aminn
0 oy
(5,275 puan) tarafından
Vala cnm doğru konuşmak gerekirse galiba ben alırdım insanın aklında kalır bide akran zorbalığı benm şuan kızım 3 yaşında herşeyi bilir anlar maşallah yeğenim 4 yaşında anaokuluna başladı ona alınan şeyleri görünce anne bnde Alican dimi bana da alacaksınız dimi onun böyle şeyleri var bana alacaksınız dimi deyip duruyor bende dayanamadım gttim bime gelmisti biseyler aldım dikkatini çekecek şeyler bak bizde evde yaparız dedim tamm dedi çok mutlu oldu . Ne biliyim herşey onlar için ha durumum yoksa ona göre hareket eder biraz daha uygunu alırım oda ayrı 
(268 puan) tarafından
Kıyamam yaa iyi yapmışsınız sizde herşey onlar için tabi
Bizde alıcaz canım inşallah
0 oy
(2,045 puan) tarafından
Bence al canım çocuk kendini kötü hissetmesin daha çok küçük. Okul için heyecanı da iyice artar gönlü kırılmasın 
(268 puan) tarafından
Evet evet pek belli çok heyecanlı okul için
Alıcaz inşallah
0 oy
(799 puan) tarafından
Ben alırdım ya kıyamam 320 diyor ya orada alırdım :)))
(268 puan) tarafından
Bende kıyamadım o anda :)
Alıcaz inşallah
0 oy
(14,694 puan) tarafından
Yenisini al bence eğer dönem ortasında yırtılır ederse eskisine geçersin durumunu bilmiyorum ama doyumsuz olmasınlar derken bir şeylerde içlerinde kalmasın 
(268 puan) tarafından
Alıcaz inşallah canım
Dediğin gibi içinde kalmasın diyorum bende
0 oy
(642 puan) tarafından
İnsanın içinde kalıyor ya, benim hiç öyle cicili bicili çantam olmadı isteyemedim bile ya biri verirdi ya bir yerden gelirdi ya da uyguna alınırdı işte imkanınız varsa alın bence 
(268 puan) tarafından
Alıcaz inşallah canım sağolasın

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 940 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde BETIGUL (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 227 göst.
+1 oy
3 cevap 193 göst.
10 saat önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Eda98 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy