+1 oy
171 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar ben hiç aylık alışveriş yapmadım hep haftalık yada iki günde bir alışveriş yaptım ve böyle daha çok harcandığını fark ettim ayık alışveriş ne zaman yapılmalı ve neler alıyorsunuz merak ediyorum nereden başlamalıyım evdeki herşey bitmeli mi alışveriş için ayık 1 olarak düşündüm ben yardımcı olurmusunuz

12 Cevaplar

0 oy
(1,255 puan) tarafından

Canım her ayın 1 inde yaparız biz liste yaparım ben detarjandan sıvı yağa tuvalet kağıdına kadar baya ayrıntılı bir liste yaparım etiydi sebzesiydi bir seferde alırız ama ay sonuna doğru yine dolap boş kalır :D min 7 bin TL harcarız bu arada yine ay sonu dolap boşalıyor valla 

(15 puan) tarafından
Alışverişi nereden yapıyorsunuz peki
(1,255 puan) tarafından
Normal marketten zincir marketler varya ordan
-Reklam-
0 oy
(951 puan) tarafından

Aynı hesap değişen bir şey yok pirinç 2. Hafta bitince öteki ay gelene kadar almıyorlar mı sanıyorsunuz :D

(15 puan) tarafından
İkinci hafta biticeği şekilde alınmaz ki en az ne kadar yeniyorsa ki benim evde baya pilav yapılıyo haricinde dolma içi fln 5 kilo yeter heralde diye düşünüyorum zırt pırt markete gitmekten bıktım valla iki günde bir eksik biter mi
(951 puan) tarafından
Sizde öyle oluyor olabilir ama mesela benim eşim bazen 1 hafta full pirinç pilavı istiyor dolasıydı tatlısıydı çorbasıydı derken aldığım yetmiyor üzerine bir daha alıyorum.
(15 puan) tarafından
Herkesin yediği miktar farklı tabiki haklısınız ben iki günde bir çok fazla para gittiğini düşündüğüm için denemek istiyorum
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Hiç aylık alış veriş yapmadım ne eksikse gidip alıyorum 
(15 puan) tarafından
Ya ben öyle daha fazla gittiğini düşünüyorum çünkü mikroptan alıyorum genelde 1 kilo pirinçle 5 kilo pirinç arasında baya bir fark oluyor
0 oy
tarafından
Ayın 16. Sında genel alışveriş için çıkarız illaki eksiklerimiz kalıyor, bitiyor üzerine ay içinde ilaveler oluyor. Başladım mı deterjanlara varana kadar alıyoruz, kasap hepsi içinde. 
0 oy
(4,900 puan) tarafından
Ben her ayın 4 ünde yaparım o zamana kadar bitenleri not ediyorum zaten çoğu ayın 1 inde falan bitiyor çamaşır deterjanı vs aylık almam mesela çamaşır bulaşık deterjanı çamaşır suyu toz şeker büyük aldığım için her ay almıyorum eksik olanları alıyorum erken bitme ihtimali olanları iki paket yada 3 paket alıyorum 
0 oy
(4,794 puan) tarafından
Ben indirime girdikce alirim. 

3 ay once tuvalet kagidi ve havlu kagit stokladim 6 ay falan almam. 

2 ay once mercimek,nohut,fasulye,pirinc ,bulgur aldim. Bunlari da 6 ay daha almam. 

Gecen ay sucuk ve peynir aldim peynir 3 ay sucukta 6 ay rahatlikla yeter. 

Yine gecen ay tereyagi aldim yaza kadar yeter. 

Gelecek ay zeytinyagi alacagim 20 litre yaza kadar goturur. 

Bu ay camasir makinasi deterjani alacagim suan migrosta indirim var. Bunlarda 1 sene yeter. Gecenlerde de bulasik makinasi tableti aldim 3 ay yeter. 

Genelde indirim varsa boyle toplu alirim . 

Onun disinde sebze -meyveyi haftalik aliriz. 

Ette kurbandan var 3-5 ay daha yeter. Beyaz ette pisirecegim gun alirim fazla tuketmiyoruz zaten.
0 oy
(1,840 puan) tarafından
Esimin maasi yattignda gider a dan z ye herseyimi alirim canm.eksiksiz bi sekilde hani bitiyor biten alinmiyormu diyenler olmus ama oyle bi hesapliyormki bidahaki aya kadr sadece ekmek yada canm cektigi seyleri aliyorz.yani ona gore fazla aliyorm 1alcagma 2aliyorm.ama 1ay yetcek kadr aliyorm.maasada bi kac gun kala tukeniiyor zaten.sonra sifirdan yine.boyle olnca berektli oluyor oyle haftada bir yada 2 3 gunde alndgnda bereketi opmuyor malesef.liste yap ona gore al canim.bi iki ay bocalarsn sokra duzene oturtursn rahat edersn.
(15 puan) tarafından
Yani ne kadar pirinç ne kadar bulgur yoğurt süt içerecek fln alıyorsunuz acaba
(1,840 puan) tarafından
Ben wvde nekadr tukettgmz kadarini aliyorm canm.meswla bize 3kilo pirinc yetiyor.sutu annem kendj inegnden verir yogurduda kendjm yaparm.suyumzu falan hazr kullanirizz.bir bucuk litrelik siselerden 10koli alirim 3 4 cesit icecek alirim koli seklinde.yani ben neyin nekadr gitcegni bildgm icn okadr aliyirm
0 oy
(479 puan) tarafından
Aylık alışveriş diye bişey bnce olmaz. Çünkü tarihi geciyor bazı şeylerin ya da sonrasan bitiyor elimde varken almam ne zaman bitti o zaman alırim herşey aynı anda lazkm olmuyor ki. Toplu alışveriş yapsak bile ay içinde illaki eksik biseyler cikiyor
0 oy
(442 puan) tarafından
Bende aylık yapmam ya hepsi aynı zamanda bitmiyor ki sonuçta 
0 oy
(749 puan) tarafından
Ayın 15 18 arası maaş yatar o hafta gideriz. Önce evde ne eksikse hepsi alınır. Kahvaltı türleri bakliyat tavuk sucuk çerez abur cubur tatlı malzemeleri biten deterjanlar VS. Evde Herseyi yazar gideriz genelde. Gelince de pazar için ayrı bir miktar ayırıyoruz 1 ay yetecek kadar. Gerisi zaten kredilere kiraya faturaya her ay da en 1 çeyrek almaya çalışırız. Ay içinde biten olursa da (genelde bitmiyor) yine gider alırız ufak tefek ya da indirime giriyor bazn deterjan olsun yağ olsun pirinç peynirler VS. A101 de o zaman da ben kendi harcligimdan alıyorum stok yapıyorum öbür ay daha az harcamış oluyoruz
0 oy
(13,732 puan) tarafından
Ayın 15 inde yaparız ondan sonra da bitenleri alırız 
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Bittikçe almayı tercih ederim 

İlgili bir soru bulunamadı

393,730 soru

11,774,435 cevap

35,790 kullanıcı

...