+1 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (521 puan) tarafından
Çevremdeki kadınlar benimle arkadaşlık kurmak istiyor çoğu ama kimseyi hayatıma alıp arkadaşlık kuarmak istemiyorum. Mahçup da oluyorum yani sanki onlardan hoşlanmamış gibi ama gelip gitmek aramak sormak msj atmak falan bana çok yorucu geliyor. Bir de zaten işim çok yoğun oluyor vakit de bulamıyorum. Arkadaş olayını hiç kaldıramıcam gibi geliyor. Uzaktan konuştuğum arkadaşlarım var tabiiki ama çevremde yok. Bide babam bekarken arkadaşım olmasına izin vermezdi. Hiç kimseye gelip gitmemize izin vermezdi o yüzden de olabilir tabi. Sizde de oluyor mu böyle?

21 Cevaplar

+1 oy
(3,721 puan) tarafından

Telefonda konuşmak, mesajlaşmak hoşuma gidiyor. Ama mesela komşular gün yapmak istiyor, kahveye gelip gitmek istiyor. Ben bunu hiç sevmiyorum rahatsız oluyorum. Çok çok samimi olmam lazım gelip gitmek için ee samimi de olmak istemiyorum çünkü hayatımda fazla insan olsun istemiyorum. Gerçekten yorucu oluyor ne kadar çok insan, o kadar çok dert, tasa demek :)

-Reklam-
0 oy
(482 puan) tarafından
Bende üşeniyorum bazen üç tane var oda yakın arkadaş değilde işte benden büyükler biri sadece 28 yaşında diğerleri 40 yaş üstü ben 24 yaşındayım :) onlarla iyi anlaşıyorum arada gidip geliyoruz işte çalışmadığım için şuan çalılınca bende kimseyle görüşemem
(521 puan) tarafından
Durumum normal o zaman ya :)
(482 puan) tarafından
Bence normal
0 oy
(38 puan) tarafından
Bnde öyleyim ailem bekarken izin vermedikleri için belkide o yüzden mesafeli oluyoruz :) 
(521 puan) tarafından
Sanırım o yüzden. Benim ailem de izin vermezdi hiç arkadaş olaylarına
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Bana gereksiz geliyor artik. Baştan inşa et uğraş zaman emek vs. Asla istemiyorum. 
0 oy
(19,830 puan) tarafından
Ama arkadaşsız olmazki canım benim 4 tane var samimi olduğum birlikte gezeriz eğleniriz sohbet muhabbet güleriz ne biliyim yoğun hayatın stresini beraber atıyoruz 
(521 puan) tarafından
Evet güzel oluyordur kesin ama ne bileyim hiç de içimden gelmiyor
0 oy
(455 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum. Bana da aynı şekilde yeni birini tanı sıkıntılarını dinle aklında tut beynim olmuş çorba gibi zaten. Zamanında çok arkadaşım vardı ama git gide azaldı inan şuan evimde eşim çocuğum başka kimseye ihtiyacım olmuyor. Aileme de uzak oturuyorum bütün gün sadece 5 yaşındaki oğlumla birlikteyim onunla oyalanıyorum herkesten iyi geliyor. 
(521 puan) tarafından
Evet en iyi arkadaş kendi doğurduğun. Disaridakiler içine ne koyuyor belli değil :))
(455 puan) tarafından
Hahahaha ilahi güldürdün :D :D
(521 puan) tarafından
:D :D :D
0 oy
(3,811 puan) tarafından
Bende doğuştan gelen biisi var . İnsan seçerim herkesle konuşmam samimi olmam . Huyum böyle 
0 oy
(807 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende öyleyim saadece arkadas değil hiç kimseyle samimiyet kurmak sohbet etmek içimden gelmiyor.
(521 puan) tarafından
Ben de tam olarak öyleyim. Akrabaları da arayıp sorasim gelmiyor
0 oy
(950 puan) tarafından
İnan bende öyleyim, değil sadece arkadaşlık kurmak hiçbir yere gidip gelmek istemiyorum kim olursa olsun bu.. bazen eltimi çağırayım oturalım sohbet edelim uzun zaman oldu diyorum ama geri vazgeçiyorum ve bu durum bende herkes için geçerli. Arkadaşım yok diye dert yakınıyorum ama olsa da iletişim kuracağımı sanmıyorum.
0 oy
(10,736 puan) tarafından
Bende ilk başta öyleydi arkadaş edinmiştim sonunda ama sevgili gibi hergün yazıp aramamı istiyordu görüşmek istiyordu vs bende öok görüşmekten haz etmediğimi söylemiştim ve bunun üstüne 1 sene geçti aynı kişiyle şuan yatıp kalkıp mesajlaşıyoruz. Hergün olmasa bile gün aşırı görüşürüyorz ve bundan keyif alıyorum artık. Benim sorunum aslında şuymuş. Misafire sürekli temiz özenli davranırdım. Misafir veya arkadaş komşu geleceği zaman dipköşe temizlik yapar ikramlığına tatlısına kadar çeşit çeşit hazırlık yapardım. Ama artık komşulara misafir gözüyle bakmayı bıraktım. Onlardan çekinmiyorum beni yadırgamayacaklarını biliyorum. Mesela bazen hazırlıksız kalk kız kahvaltıya gel deriz birlikte. Ben ne yersem oda onu yer bende yoksa yemez eleştirmez. Kuru çay bile olsa  amaç sohbet edip kafa dağıtmak. Birbirimize iyi geliyoruz artık. Çocuklarımız da mutlu. Birazda çocuklar sayesinde sık görüşmeye başladık çünkü birbirlerini çok özlüyorlar 
(521 puan) tarafından
Evet o da var. Şimdi cagiricam temizlik yapicam ikramlık hazirlicam falan çok yorucu geliyor. Evden çıkıp biyerlere gitmek bile çok zor
0 oy
(181 puan) tarafından
Evet bende yalnızdım bakarken ama insan ayda 1 olsun yakın hıssecedecegı bırıyle sohbet etmek istyor ama olmayınca olmuyor benımde hıc yok arkadasım
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Yemin ediyorum bu ben. :D hayatımın en keyifli aktivitesi çocuk uyuduktan sonra ya bilgisayarda oyun oynamak ya da bahçede sessizlikte viski içmek :D yaşlandım anam
(521 puan) tarafından
İnsanın kafası kaldırmıyor bir süre sonra sanırım :)
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Sen bensin, kimseyle uğraşmak hizmet etmek istemiyorum benim derdim bana yetiyor 
(521 puan) tarafından
Ben de aynı valla. Evde tek başıma takilayim, kitap okuyayım kızımla ilgileneyim istiyorum kimseyi kafam kaldirmiyor
0 oy
tarafından
O üşenmek değilde sanki biraz psikolojik.  eskiden arkadaşlarından darbe yemişsen, baştan yaşamak istemiyor olabilirsin , buda ruhsuzlastırıyor üşenmek olarak algılıyoruz .
(521 puan) tarafından
Evet evlendim başka şehire yerlestim. Eşimin kuzeninin eşiyle aşırı samimi olduk çok da severdim sonra ben kızımı dogurunca benim konuştuklarımi 5 fazla ekleyip eşimin yengesine anlatmış beni kotulemis. Onunla arayı açtım sonra kimseyi hayatıma almadım. Hiç ugrasasim gelmiyor kimseyle
tarafından
Akraba değil akbaba bunlar kuyu kazma peşindeler . Ne anliyolar zevkmi aliyolar anlamıyorum. Allah ıslah etsin
0 oy
(448 puan) tarafından
Önce arkadaş oluyorum bi bakiyorum yani duyuyorum evime geldi kaynanamda misafrdi iki dkkada dedikodumu yapdigini duydum içeri girdim ezan vakfı geliyor gidmiyomusun dedim öğün bugundur gelmedi :D
(521 puan) tarafından
Benim de arkadaşım aynısını yaptı sanırım o yüzden kimseye güvenip arkadaşlık edesin gelmiyor
0 oy
(17,583 puan) tarafından
Bı yaştan sonra arkadaşlık kurmak zor oluyor. Asıl arkadasliklar sık sık aynı ortamda bulunuldukca oluyor. Okul gibi... Diğer türlü dediğin gibi tanımak için çok çaba gerektiriyor. Benim arkadaşım çoktur. Aynı sehirde olsun farklı şehirlerde olsun. Ama yeni insanlar tanımayı yine de çok seviyorum. Hoşuma gidiyor. 
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Belli bir yastan sonra öyle oluyor. Ben de istemiyorum. 
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Bende o sorumluluğu sevmiyorum:(
0 oy
(64 puan) tarafından
Canım insana insan lazım benimle etrafımda hiç kimse yok Ben de yapayalnızım eşim çocuğum ve ben bir de kaynana görümce elti aynı yerde oturuyoruz Benim de hiç komşum yok Ben de diyorum ki kahve içmeye gidip gelecek kafa dengi bir komşum olsa bana yeter ama fazla insan kalabalığını Ben de sevmiyorum
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Şuan derdimi anlatacak bı tane samimi arkadaş eş dost kimsem yok kimseye güvenemiyorum :(

İlgili sorular

+1 oy
64 cevap 2,570 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
26 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 165 göst.
26 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 259 göst.