0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (527 puan) tarafından
Kızlarr 2 yaşında kızım var. Bir şey yemiyor diye yazmıştım buraya. Şimdi Bi tek yoğurt ekmek yiyor. Kilo aldırır mı, doyuyor ama tam doyar mı öyle? Yoğurdu sert yemiyor sulandırıp veriyorum 

9 Cevaplar

+1 oy
(3,721 puan) tarafından
Sağlığı yerindeyse, bir sıkıntısı yoksa niye kilo almasını bekliyorsunuz bu kadar? Kilo o kadar da iyi değil bence 
-Reklam-
0 oy
(399 puan) tarafından
Doyuyordur yani. Benim kardeşim de küçükken hep yoğurt ekmek yerdi bisey kaybetmedi şu an izbandut gibi kilo bakımından baya yapili
0 oy
(2,077 puan) tarafından
Doyar ama kilo aldırmaz D vitaminini tamamlar
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Kaç kg acaba. Benm kızımda zayif. Şu ara hasta oldu iyice zayıfladi. 28 aylık 11.5 kg
(1,195 puan) tarafından
Canım kiloyu çokta takmayın 35 aylık 11.50 kilo ne yapayım ömrüm bitiyor anca bu kadar
(527 puan) tarafından
Kilosu falan iyi de ne bileyim canım inan hiçbir şey yemiyor. Bi yoğurt yer o kadar doyuyor mu bilmiyorum. Kilo alır mı diye sorma sebebim de hani yoğurt yiyerek zayıflayanlar var ya ters teper mi acaba diye merak ettim. Kilosu 13 boyu 90 cm. Hemşire gayet iyi dedi. Nasıl iyi anlamadım çocuk yaz başından beri doğru düzgün yemiyor bile
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Pekmez filan kata bilirsin bence 
(950 puan) tarafından
Pekmez ve yoğurt beraber tüketilmez. Demir eksikliğine sebep olur.
0 oy
(644 puan) tarafından
Tahin kilo aldırıyor diye duydum canım
(950 puan) tarafından
Kesinlikle. Kilo alma, iştah açma, boy uzama ve bunların yanında bir çok sağlık yönünden faydası var. Her gün 9 aylık bebeğime günde 1 çay kaşığı tahin yediririm.
(644 puan) tarafından
Pekmezle katınca aynı faydayı sağlar mı acaba ben daha denemedim oğlum 7 aylık ama vermeyi düşünüyorum sabahları bir çay kaşığı
(950 puan) tarafından
8.aydan sonra ver canım. Pekmez ile de verebilirsin ama pekmezle verdikten sonra su içirme. Ben pekmezi ayrı olarak ceviz rendeleyerek veriyorum, emzirme ve suyu üzerinden 15 20 ya da yarım saat geçtikten sonra veriyorum.
0 oy
(9,078 puan) tarafından
Yani evet doyar ama ne zamana kadar surekli yogurt yiyecek ki kalsiyum demirin emilimini azaltir baska bisey de yemez surekli kalsiyum alirsa demir eksikligi baslar yogurdu once meyvelerle tatlandirip alistirabilirsin 
(527 puan) tarafından
Yaptım muzla falan denedim öyle yemedi maalesef
(9,078 puan) tarafından
Az az koy canim bi kase yogurda 1 cay kasigi kadar zamanla muzu artircan yogurdu azaltcan benim oglum ek gida doneminde sevmedigi bisey olurda ben boyle alistirdim masallah suan herseyi yiyo
0 oy
tarafından
Sürekli sürekli de yoğurt yememesi lazım evet doyurur ama bir yararı olmaz 
0 oy
(865 puan) tarafından
Knka benimki de hiçbir şey yemezdi sadece yoğurt yerdi açlıktan ona bile razı olurdum sonra sonra yemek yemeye başladı  doyuyordur bence memeden keseli daha iyi yiyor maşallah 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 2,601 göst.
14 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 317 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde prensbioglum (307 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
12 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde BirAnne93 (521 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berivan ada (55 puan) tarafından soruldu

398,117 soru

11,906,049 cevap

36,033 kullanıcı

...