+1 oy
247 göst.
önce Diğer kategorisinde (148 puan) tarafından
Nezaman yapıyorsunuz

21 Cevaplar

+1 oy
önce (14,694 puan) tarafından
Mevsim değişti diye temizlik yapmıyorum öyle bir alışkanlığım yok :)
-Reklam-
0 oy
önce (19,270 puan) tarafından
Sürekli köşe bucak yaptığım için bu sene bilmiyorum yaparmıyım
önce (148 puan) tarafından
Bende sürekli dip köşe yapiyorum
önce (19,270 puan) tarafından
Mesela yarın çocuk odasının dolabını ve üzerini silicem benim dolabı silcem yani böyle her yeri sürekli temizzliyorum başlarsam perdelerden başlarım okullar açılsın çocuklar okula gidince sakin sakin yaparım
0 oy
önce (225 puan) tarafından
Sonbahara özel değil de fazla kirlendikçe yapıyorum bu hafta oturma ve yatak odasını yapacağım. Havalar baya serinleyince mutfak koridor vestiyeri falan yani düzenler halıfleksi sererim. Eylül sonuna anca olur
0 oy
önce (3,912 puan) tarafından
Evim dogalgazli ama soba da kurarım soba kuracagim zaman baya büyük temizlik yaparım ama hep pazartesi zaten cam kapı yaparım ama işte soba kuracagimda daha tedayli yaparım 
0 oy
önce (278 puan) tarafından
Her günde yapıyorum kafam ne zaman eserse 
0 oy
önce (11,513 puan) tarafından
Eylülün 15 gibi başlarım..oğlumda 1. Sinifa gidecek onu düşünüyorum kara kara inşallah alisir zorluk çıkarmaz:((
önce (7,438 puan) tarafından
Okula başlamadan bitireydin sakın kafayla okul stresini cekerdin
önce (11,513 puan) tarafından
Köyden yeni geldim küçük oğlan hasta :((
0 oy
önce (12,190 puan) tarafından

Havalar serinleyip ince penye ve ceketler çıktığı zaman giriyorum yatak odasına.

Diğerlerini de şimdiden bitirmiştim ama kalorifer taktırmak düşünüyoruz o yüzden hali perde olayı 1 ay kadar daha dursun  :)

Onun dışında kanepeler zaten haftalık siliniyor 

0 oy
önce (14,209 puan) tarafından
haftaya kisliklari bitirip oyle baslayacagim okullar da acilmis olur hem her gun bi odayi bitiririm. yani eylul gibi yapiyorum her zaman 
0 oy
önce (302 puan) tarafından
Havalar soğumadan Ekim ayında 
0 oy
önce (410 puan) tarafından

Havalar serinlesin şöyle cam kapı açınca ev ne zaman soğursa halıları vermekten başlayıp eşimi ikna edeyim koltuk sandalyeleri yıkatıp öyle okkalı bir temizlik yaparım ben :)

0 oy
önce (557 puan) tarafından
Sonbahar yada yaz diye ayırt etmeden yaptım gitti bi Eylül de boya badana olucak o zaman halıları yıkamaya verir yine cam perde vs yıkarım yeterli olur sürekli elim üstünde zaten 
0 oy
önce (1,243 puan) tarafından
Şuan tatildeyim bir iki gün sonra dönüş dip köşe temizlicem önce evi süppürür silsrim sonra camlar mutfakga dalarım ondan sonrada sip köşe bida siler süpürür toz alırım sonra kendime iş bulurum yinne
0 oy
önce (510 puan) tarafından
Yaptim bitti bile gecen sene okullar acilinca yaparim dedim hersey birbirine girdi bu sene okullar acilmadan bitirdim mis oldu
0 oy
önce (66 puan) tarafından
Yaz temizliğini duydum hadi kışı da kabul ettim de sonbahar temizliği ne ya :)) ben bir yaza girerken evi kaldırıyorum ayağa sonra zaten bidaha kışa girene kadar hergün köşe bucak ev temizleniyor benim günlük temizliğimde bile kapı silme vardır 6 ayda bir perde yıkamış oluyorum bir yaz bir kış sonbahara ne gerek var 
0 oy
önce (457 puan) tarafından
Normalde Eylül'de hatta şuan yapılması lazım 

Tabiri caizse çalıştığına evimi b.o.k götürüyor iğne deliği kalmayacak şekilde kirklanmasi lazım 

Bizim sezon eylül sonuna doğru biter herelde 

Eylül sonu Ekim başı gibi hatta annemi de çağırarak gelmezse adam tutarak gerekirse gerçi yabancı birini değil şuan evime sokmak önünden geçirmeye utanıyorum o derece mahvoldu bakalım 
0 oy
önce (4,794 puan) tarafından
Ekim gibi yaparim. Yani cam,balkon falan kapaninca. Evime cok toz geliyo camlardan. Halilari ve koltuklari yikatacagim . 2 kadin geliyo buyuk temizligi de o zaman yaptiririm. Diger turlu her hafta yapiyorum zaten.
0 oy
önce (1,535 puan) tarafından
Ben yaz kış Bayram temizliği yapmam ayda 1 zaten dip bucak temizlik yaparım o yüzden gerek kalmaz
0 oy
önce (1,083 puan) tarafından
9. Ay gibi yapıyorum. Ama genel olarak 2 3 haftada bir A dan Z ye herşeyi yıkarım. Dolap içlerini düzenler. Dip köşe girerim. cam kapı mobilya yer mutfak dolabı buzdolabı silerim. Banyo duvarlarını yıkarım. Halıları fırçalarım. Evim sobalı olduğu için dikkat ediyorum.
0 oy
önce (43 puan) tarafından

Ben şimdiden halıları verdim yıkamaya tülleri yıkadım birde gün gün duvarları siliyorum ama mevsimle alakası yok:D

0 oy
önce (1,304 puan) tarafından
Ben normalde mevsimlik temizlik yapan biri degilim . Cok yogun temizlik yapan biri de degilim ama ekim sonu gibi kizim dogacagi icin bu yil ekim ortasi veya basi gibi koltuk ve sandalye yikatacagim. Dolaplari dokup temizleyecegiz . Fazlaliklari atacagiz bir de mutfak dolabini  perdeler halailar halledecwgiz. Genel sil supur 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 146 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
0 oy
1 cevap 40 göst.
0 oy
21 cevap 329 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (834 puan) tarafından soruldu

393,734 soru