0 oy
395 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,036 puan) tarafından

Iyi geceler herkese yarın 12 de gelecek misafirim için (2 de çocuğu var) çorba biber dolması kısır kek börek poğaça yapacaktım. Fırın yatak odasjnda esimde 10 da yattığı için yaptırmadı. Sadece çorba biber dolması keki yapabildim  :( esim ve bebegim çok dağınık olduğu için ev silme işini de yarına bırakmıştım of yetistirenwyecem galiba 

12 Cevaplar

+1 oy
(14,493 puan) tarafından
E tamam çorba var biber dolması var daha ne olsun 

Varsa turşunu da cikariver.

Çay yanına da kek yapmışsın mis daha ne..

Gelen sohbetine gelir zaten sofra için gelen gelmesin
(14,493 puan) tarafından
Yapmışsın daha ne olacak :) Allah ağız tadıyla sohbetle yemeyi nasip etsin ♥️
(1,036 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim ❤️
(1,972 puan) tarafından
Mrvnr çok sevdim gözü gönlü bol kadın❤️
(14,493 puan) tarafından
Rojin saol gülüm benim,yanlış mıyım ama ?
Ne varsa o yenir.
Sohbetine gelen yoğurt ekmek versen tamam olur zaten..
Sofraya gelene kuzu cevirsen giderken AZCİK SOGUKTU der gene bahanesininbilur
(1,972 puan) tarafından
Vallahi öyledir e ben sabah 6dan beri ayaktayim iki bebele ya gittiklerinde bişey yapmamıştı derlerse ona olurum iste
-Reklam-
+1 oy
(207 puan) tarafından
Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer. Sıkma canını gecenin hayrından gündüzün şer i yeğmiş 
(1,036 puan) tarafından
Ne güzel  söyledin hakikaten öyle bakalım elimden geleni yapcam yine
0 oy
(5,038 puan) tarafından
Boregi yapip buzdolabina koyabilirsin. Evin supuruluyse silme isini de simdi sessizce yap.
(5,038 puan) tarafından
Pogacayi mayali mi yapiyosunuz kabartma tozlu mu
(50,193 puan) tarafından
aynen ben pogaca yapip koydum hic güzel olmadi nasil yapiyosun canim
(6,229 puan) tarafından
Mayalı yaptım canım şekil verip biraz daha bekletip borcam da dondurucuda üatüne streçle biraz beklettim donunca poşetleyip atım. Sonraki gün çıkarıp üatüne yumurta sarısı sürdüm direk soğuk fırına verdim
Çok güzel oldu.
İstersen tarif vereyim
(50,193 puan) tarafından
ben mayalanmasini beklemeden koydum ondan sanirim
(6,229 puan) tarafından
Neyi olmadı sert mi oldu tadında falan bi değişiklik olmamıştır
0 oy
tarafından
Yetismesin borek zaten yarım saatlik iş kisiri beraber yaparsiniz sonuçta gelen kişi senin cocuklu olduğunu biliyor 
tarafından
Bi ben eksiktim o salgının içinde buyursun gelsin :)))) baglat o zaman dahada istemiyorsan
(14,571 puan) tarafından
yastan zor gibi ya
tarafından
Devlette yaş sınırı var ama özel halleder saolsun
(14,571 puan) tarafından
esimle ciddi ciddi konusmak istiyorum zaten vakti gelince bakalim imza olmadan yapmiyorlarmis ya
tarafından
Evet eş onayı şart maalesef
0 oy
(424 puan) tarafından
Pogacanin hamurunu yap buzdolabının altına koy, böreğinden hazır yufkadan sar onu da koy.

Yarın sen evinin işini yaparken pişer kısıra da gerek yok bence dolma yapmışsın, yapacaksan o da yarı saatte olur zaten 
(1,036 puan) tarafından
O zaman pogaca hamurunu simdi yapayım boregi patatesli tepsi boregi olarak dusunmustum zeytinyağlı dolma değil yemeklik yapmıştım belki çocuklar bisey yemezse diye o yuzden kisiri da eklemiştim
(424 puan) tarafından
Böreğini de yapp üzerine strec çekip fırına atabilirsin canım bisey olmaz diye düşünüyorum sabah direk pişirirsin
(1,036 puan) tarafından
İkisini de yaptım canım dolaba koydum sabaha pisirmesi kaldı biraz geçe kaldim ama neyse ki bebegim calar saat gibi uyandırıyor :(
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Yetiştırırsın canım kısırın bulgurunu yaparsın yeşillikleri arkadaşınsa, gelen beraber dograrsınız poğaça bence hiç gerek yok börekte hazır yufkadan olursa zaten oda basit kendini hıc zora sokma herşey halolur.. Ayy sana tavsıye veriyorum ama bende misafir olunca öldürüyom daha kendimi illa herşey kusursuz olsun istiyorum.. Ama sen dediğim gibi yaparsan daha iyi olur
(2,054 puan) tarafından
Patatesleri suya koy canım kararır
(1,036 puan) tarafından
Ic harci olarak tepsiye kat kat dizip strec cekecektim bozulur mu ki
(2,054 puan) tarafından
Ben hiç öyle yapmadım genellikle  suya koyarım kararmasın dıye çabuk kararır patates biliyosun tadıda değişir
(2,054 puan) tarafından
Patatesleri hasladın mı yoksa çiğden mi koyuyosun simdi
(1,036 puan) tarafından
Hasladim soganla peynirle kavurdum iç harcı olarak sonrada sırasiyla tepsiye dizdim canım strece sardım inşallah tadında tuhaflık olmaz
0 oy
(50,193 puan) tarafından
karışık menu olmus corba dolma varsa bide yemek uydur tamamdır 
(1,036 puan) tarafından
Çaya gelicem dedi ama öğlen saati diye çocuklar illaki yemek ister diye düşünüp biraz karıştırdım
0 oy
(136 puan) tarafından
Yetiştirirsin böreği tavada yap kısır iki dakikalık bir şey hazır kurabiye alırsın birde. Sadece çorba dolma olmaz özellikle önceden haberli gelinen bir misafirlikse 
(1,036 puan) tarafından
Aynen canım bana da az geldi borekle pogaca yapıp dolaba koydum sabaha pisirmesi kaldı bir kisıri yarın yapicam
0 oy
(525 puan) tarafından
Borek yapmak istiyorsan tava böreği yap hem lezzetli hem az malzeme hemde çok pratik oluyor şimdi yapip soğumasını bekle yarın da gelecekleri zaman makas ile kes o kadar kolay oluyor ki 
(1,036 puan) tarafından
Mutfak yağ olur diye düşündüm canım o yuzden tepside yaptım pogaca hamurunu da yaptım dolaba koydum şimdi sabaha pisirmesi kaldı sağlık ocağına gidip iğne olcam sonra da gelip onları pisiririm yetişir diye umuyorum
0 oy
(13,356 puan) tarafından
Yarın arkadaşın gelince birlikte yaparsınız kalanları canım önemli olan birlikte iyi güzel vakit gecirmek görüşmek bi makarna yapsan o bile yeter :) 
(1,036 puan) tarafından
Orası öyle tabi canım benim için çok kıymetli anlar bunlar gözüm yemek falan aramaz arkadaşımda benim gibi düşünür çocuklar için yaptım ben daha çok :) bu arada pogaca hamurunuda böreği de yaptım strece sarıp dolaba koydum yarın pisircem Allahin izniyle
0 oy
(883 puan) tarafından

Bugün bi misafirim geldi salı gelen misafirimiz de aniden geldi yok diyemedim kaç gündür siterslydim ne yapsam acba yemek ay ev nasıl olcak aniden herşey gelişti ama bende bitim 2 aylık bebek Allahdan eşim evdeydi ama yinede bebekle zor küçük bı bebiste gelmsti herşeyi dağıtı mutafak küçük 2 ciye dezgah doluyor dengem.alt üst şimdi bitti mutfak yatağa geçtim sende ne varsa sonu koy çocukla zor ve ben ilk defa çocuklu misafir agirliyorum çok Zor kaç gündür stres yapa yapa bı gunde 2 misafir birden çıktı yarın da 4 randevlu Hastne yoları aksma kadar:'(

(1,036 puan) tarafından
Ben öyle zamanlarda corba firinda tavuk pilav salata yapıyorum :) ama bu arkadaş 2 gün önceden söylemişti geleceğini o yuzden biraz fazla özenmek istedim birde çocukları var onları düşündüm eşimin aksi gibi erkenden yatacağı tuttu firinda yatak odasinda gürültü yapıyorum diye bisey yaptirmiyor aynen benimde yarın sabah sağlık ocağına gidip birde iğne vurulmam lazım 1 saatte pogaca hamuruyla böreği de yaptım dolaba koydum sabah çıkarıp pişirmesi kaldi
(883 puan) tarafından
He soylemişse o zman ama çok samiyseniz anlamalı seni yada yardım etse iyi olur b3nd ebiri demisse bu sefer daha iysni yapmak istyorum haklisniz ama 2 cocukal zor fırın niye yatak oda benim eşim yorgunsa şayet der bana bulaşma ne yaparsan yap bende bu çocukluk arkdasim hep ekiyordum farklı plnalarim vardı farklı hazirlik bebek durmuyor die salı daha gün verdim dün bı akrbamda geldi dedim onalr gelmiyor nasılsa eşim evdeyken  bari buda arda çıksın çünkü bebkle birşey yapmayom onlra evet dedim geldiler arkdasimda aradı gelcez ancak geliyoz yoksa kalıyor yok diymedim küser bu sefer dedim neyse geldi yemekede yeti ama vakit değerlendiremedik karman corman oldu neyse rahtaldik ilk defa geldiği için panik yapyordum bundan sonra artk rahat olurum başka gelişinde yada ben gidince ama Allah dan eşim yardımcı oldu dün ev iş bebebk yemek hepsni tek yapmazdım normalde olsa tek işle meşgul olurum evim temizse ama bebkle kaç gündür düzenli ev İşide yapmıyordum
0 oy
(4,466 puan) tarafından
Fırın yatak odasindami 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 90 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esilaemin (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 162 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gizemlianne (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 329 göst.