0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (1,620 puan) tarafından
Benim seker yüklemesi sonrası 2. Saatte verdiğim kanda çıktı. Bugün diyetisyene gittim.  Gayet sıkı bir diyet listesi ile karşılaştım. Bugün 1. Günüm uyguluyorum listeyi. Hersey yasak nerdeyse:( 27. Haftamdayim. Canım sıkıldı bu duruma. Helede boş boğaz biriyim. Kisitlanmak ağır geldi

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende de çıkmıştı. Makarnayı bile tam buğday alıp yemiştim diyete uydum mecburen. Bilinçsiz beslenmemek lazım ben hiç dikkat etmezdim gece yarısı kalkıp nutella yerdim şimdiki aklım olsa asla yapmam.
(1,620 puan) tarafından
Hamilelik sonrası geçti mi cnm? Bu arada aynı dediğin gibi besleniyorum bende. Tatlılar karbonhidrat sınırsız yerdim
-Reklam-
0 oy
(2,428 puan) tarafından
Çok zor ama bebeğim için katlandim şeker bebek için tehlikeli cunku
(1,620 puan) tarafından
Mecbur katlanicam cnm. Gebelik sonrası geçti mi peki?
(2,428 puan) tarafından
Evet zaten hemen düzene giriyoy
0 oy
(432 puan) tarafından
Ben 3 gün yaptım o diyeti sonraki gün tepe takla geldim tanssiyonum düştü şeker toklukjen 130 çıktı tansiyon düşmüş 8 5 e oluyordum bıraktım sonra
(1,620 puan) tarafından
Aaaa sonra noldu peki? Doktor ne dedi bu duruma?
(432 puan) tarafından
Daha doktora gitmedim kontrol Eylül 16 da ama çok şükür takip ediyorum yine yükseliyor mu diye
(432 puan) tarafından
Zaten kansızlık var temelli tepe takla gelcem
0 oy
(5,477 puan) tarafından
Herşey yasak değil ki balım. Karbonhidrat ve şeker yasak. Proteinini ye sen yine. Abart mayacak şekilde tam buğday ekmek yiyebilirsin. Tam buğday makarna, bulgur yiyebilirsin 
(1,620 puan) tarafından
Makarna ve bulgur hiç vermedi cnm:(
0 oy
(190 puan) tarafından
Benim ilk hamilelikte şekerim vardı, sizin haftalarda. Hamurişi, tatlı, un/şeker/meyve(çok azıcık serbestti) bunları yemedim. Hep tam tahıllı gıdalar tükettim. Öğünleri atlamadan, gram hesabı yiyerek atlattım. Doğumdan sonra bu beslenme alışkanlığını biraz benimsedim ve 2 hamilelikte hiç şekerim çıkmadı.

Avantaj olarak ilk hamilelikte sadece 7 kilo aldım ve doğumdan sonra çok çabuk verdim. 
0 oy
(3,862 puan) tarafından
Endokrinolojiye gittim. Şeker ölçüm cihazı onerdi. Uc gun günde dört kez aclik tokluk ölçüp yaz dedi. Bakalim kendin dikkat edince düşecek mi düşmezse diyetisyene yonlendircem dedi. Evde ölçtüm. Çok şükür diyetisyene gerek kalmadan hallettim. Cavdar ekmegi yedi m. Pilava zaten basmati kullanirim nisasta orani dusuk. Ben de o haftalardaydim sanirim . Bol bol salatalik yedim.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
0 oy
2 cevap 97 göst.
25 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 163 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
29 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu

399,729 soru

11,956,818 cevap

36,123 kullanıcı

...