0 oy
326 göst.
Aile kategorisinde (2,175 puan) tarafından
Bebeğim çok şükür sakin bir bebek. İkinci çocuğu düşünüyorum bazen . Pişman olur muyum sizce

18 Cevaplar

+2 oy
(5,724 puan) tarafından
Maddi durumun 

Manevi gücün 

Psikolojik olarak yetebileceğine inancın 

Bunlar varsa neden olmasın sadece bebek sakin diye çocuk yapılmaz bence 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bebeğin ne kadarlik
(11,588 puan) tarafından
Yok sunun icin dedim mesela benimkilerin arasi 2.5 yas buyuk olan 4 yasinda şuan bile bakiyorum daha bebek ya. 4 yasinda bile hala anneye aşırı muhtac her anlamda. Uzerine bi bebek getirmek şu yaşta bile haksizlik. Gozyasim pıt :)
tarafından
Cocuk hazır değilse zaten olmaz olmamalida;)
(2,425 puan) tarafından
Melekkk, deme ya benimde ikinci yeni doğdu, ilk cocuk 3 yaşında. Yavrum tek kalmış gibi hissediyorum,  çok üzülüyorum. Yenidoğan dönemi geçince daha eşit vakit ayirrim inşallah:(
(11,588 puan) tarafından
Ilk 1 sene anamdan emdigim byrnumdan  geldi inanki. Oglum asla alişamadi. Bizim evde 2. Bir bebek fikrini asla kabul edemedi. Surekli zarar vermeye calisti. Bana zaten bagimliydi dahada cok yapisti. Herseyi annem yapsin derdi. Kimseye izin vermezdi. Annem giydirsin annem yedirsin annem yikasin hep anne anne. Şuan ufak an 19 aylik hala oyle oynama şeyi falan yok. Hala zarar verme modunda eskisi kadar olmasada. Ama benim icimdeki vicdan azabi hic dinmiyo valla hic susmuyo
(2,425 puan) tarafından
Eminim doğru yaklaşım yapmaya devam ettikçe ilerde iyiyki diyeceksin. Bizlerinde kardeşleri var. Ben kendi kardeslerim için iyiyki diyorum. Kizimda kardeşine karşı olumsuzluk yok ama beni üzen bana karşı kırgınlık seziyorum, niye eskisi gibi olamıyoruz diye. Lohusayimya iyiyce duygusalim bu konuda
+1 oy
(130 puan) tarafından
Kac aylik bebegin
(2,175 puan) tarafından
12 aylık
+1 oy
(3,867 puan) tarafından
Yani bu senin psikolojine maddi manevi durumuna bağlı. Bebeginin nasil bi bebek olduguna bagli. Eger yaslari yakin olsun dersen çocuğun da uyumlu bi bebekse neden olmasın. Allah yeterki saglikli sihhatli versin dunyaya gelen büyür 
+1 oy
(455 puan) tarafından
Çocuğunun yaşı kaç acaba, peşpeşe yapmak anne için yıpratıcı olabiliyor. Benim oğlum 5 buçuk yaşında ikinciye hamileyim acaba nasıl olcak diye çekiniyorum :) 
(455 puan) tarafından
Oğlum beş buçuk yaşında :) banyosunu yapar, tuvaletine gider, yemeğini yer, üzerini kendi giyip çıkarır. Evi toplamama yardım eder, süpürge yapmaya ev işlerinde yardım etmeye çok heveslidir. Mutfakta kek krep filan yaparken mutlaka yardım etmek ister.
(2,175 puan) tarafından
Ne güzel öğretmişsin :)
(455 puan) tarafından
Küçüklüğünden daha isterdi bende engel olmazdım. Bir buçuk yaşındaydı ben yemek yaparken o da isterdi kucağıma alır kaşığı eline verir karıştır derdim. Bulaşık makinesini boşaltırken tek tek tabakları verirdi. Bunlar çocuğun gelişimi açısından önemli ağaç yaşken eğilir sözü çok doğru. Her zaman yaptırmıyorum tabii ki ama öğrenmesi içinde fırsat tanıyorum. Acelem olduğu zaman oğlum sonra yaparsın şimdi çok acelem var diyorum. Çocuklara yaşlarına göre yapabileceği ev işlerinin verilmesi çok önemli bence.
(2,175 puan) tarafından
Evet bende sizin gibi düşünüyorum .geçen gün çamaşır sererken mandal verir misin diyordum veriyordu  :)
(455 puan) tarafından
Yapar bak maşallah niye yapmasın çok seviyorlar çünkü birşeyler başarıyor olmayı :)
+1 oy
(35 puan) tarafından
Ah bende aynı şekildeyim benim bebeğimde sakin çok şükür ama yok ya yapmicam bu biraz büyüsün hem yaşım genç daha yaşayacak günlerim var biraz:)
+1 oy
(577 puan) tarafından
Sen Ayana sıkmak istiyorsan sık bacım jaryörü boşalt. 13 aylık bebeğim  1 aylık yeni oldu ikisinin arasında ağlıyorum yardım edenim yok 1 aydır banyo yapamdm yo ben bakarm diyorsan sen bilirsin
(2,175 puan) tarafından
İstemeden mi hamile kaldın
(577 puan) tarafından
Evethe
+1 oy
(591 puan) tarafından
Oğlum tam bir yaşını doldurdu bende aynen bu akılla ikinci de çıksın aradan birlikte büyürler dedim.  Oğlum çok akıllı sakın bir bebekti. Şimdi iki erkek çocuğuyla cinnet geçiriyorum her gün.  Sabah uykusuna hasret kaldım, sakince yemek yemeye hasret kaldım, uzun uzun duş almaya hasret kaldım, evimin işini acele etmeden yapmaya hasret kaldım, her dışarı çıktığımızda çıktığıma pişman olmamaya hasret kaldım, doya doya çay içmeye, çayımı kahvemi soğutmadan içmeye hasret kaldım, yürüyüş yapmaya hasret kaldım. Evet biliyorum bu zamanlar elbette geçecek ama geçen zamandan sonra bu söylediklerimi yapmaya benim enerjim kalacak mı onu bilmiyorum. Bununla ilgili bir post açmıştım zaten emin olmadan ikinci çocuğu yapmayın diye.  Oğlum iyi ki var onu çok seviyorum ama biraz bekleseydim hiç de fena olmazdı. Ayrıca ilki sakin diye ikincisi de öyle olur sanmayın. İkincisi ilkini de yoldan çıkarır. 
(2,175 puan) tarafından
İkincisi ilkini yoldan çıkarır:D
(591 puan) tarafından
Valla öyle. Küçüğüm bir yaşında şimdi. Çığlık atmayı çok seviyor.  O çığlık atınca büyüğü ona çığlık atıyor sanıp o da çığlık atıyor.  Sonra küçüğü de yeni bir çığlıkla ama bu defa sinirli bir şekilde karşılık veriior.  Benim o sakin melek gibi olan büyük oğlum delirip kardeşine saldırıyor. Ve biz bunu akşama kadar defalarca yaşıyoruz.  Kafan kaldırırsa ikinciyi yap derim ama iyi düşün. Sonuçta çocuk bakımının yüzde doksanı annede. Baba yüzde on kadar bakıyor bence.  Ya da en azından benim eşim öyle
+1 oy
(2,181 puan) tarafından
Olabilirsin de olmayabilirsin de ,bunu biz değil en iyi sen bilirsin sen bakacaksın kimseye göre ilerleme kendini hazır hissediyorsan yap 
+1 oy
(844 puan) tarafından

Bende ilk çocuğa güvenip 2. Yi doğurdum huni takacam az kaldı:dizzy:

+1 oy
(1,209 puan) tarafından

Lütfen düşünme mümkünse aklının ucuna bile getirme :(

+1 oy
(15,725 puan) tarafından
İki yaş üç yaş sendromlarında neler yaşayacağını bilmiyorsun veya kardeşi doğunca kıskançlık olacak mı bu durum onu nasıl etkileyecek bilmiyorsun her şey bir yana aynı anda iki Bebeğe nasıl yetişeceğini düşünüyorsun ? 
+1 oy
(733 puan) tarafından
Bence w.cocuk istiyorsan arasını çok uzatma.benmkler büyük 32 aylık küçük  22 aylık.buyuk ne yaparsa küçük onu yapıyor.birlikte oynuyorlar .bide 9 yaşında oğlum var o mesela tek kalıyor çünkü kucuklerle yaşıt değil.birde arada yaş farkı çok olunca büyük olan çok zorlanıyor kabullenmesi zor oluyor.benm kucukler hiç birbirini kiskanmiyor.
+1 oy
(508 puan) tarafından
12 Aylik karar vermen için bence çok erken.Buyudukce zorlaşıyor sorumlulukları artıyor biraz da beklemeni öneririm.
+1 oy
(2,966 puan) tarafından
Gelme canım burası hiç kolay değil:)
+1 oy
(1,536 puan) tarafından
Benim de çok sakin bir bebekti uyku sorunu hiç yaşamadım 14 aylık iken hamile kaldım. Şuan 22 aylık oğlum. Hamile olduğum için oğlumdan oynayacağı oyunları gezecegi yerleri çaldım. Lütfen sen benim yaptığım hatayı yapma. Vicdan azabından ölüyorum. He bakacak anneanne babaanne dede varsa sürekli parka götürüp gezdirecekse ilgilenecekse o ayrı 
+1 oy
(17,910 puan) tarafından
Bebeğin anne sütünden iyice yararlansın. Senin ilgine iyice doysun. Bence 3 4 yaş ideal. 2 yaşını doldurunca dusunmeye başlayın bence. 
+1 oy
(2,993 puan) tarafından
Benimkilerin arası 28 ay isteyerek oldu ama kızım için üzüldüm vicdan yaptım.. şu an 5 yaşında oğlum 3 yaşına girecek az kaldı güzel anlaşıyorlar ama zor büyüyorlar benim de ilk çocuğum usluydu.. bende yıprandım yaşın gencse acelen yoksa araları 3-4 yaş olmalı bence en az o da 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 603 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Zelihaanne (1,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 526 göst.
8 Şubat 2020 Aile kategorisinde Miniminnaķ (3,167 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 168 göst.
25 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 696 göst.