0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Merhaba kizlar benim kızım 4 buçuk yaşında bize çok bağlı ne yaptıysam yatağında uyumaya ikna edemiyorum özel hayat diye bişey kalmadı artık bir yatakta üç kişi uyuyamiyoruz eşim artık rahat edemediğini söyledi ve koltukta salonda uyuyacagini söyledi ben çok üzüldüm ne yapmam gerek kalbim çok kırıldı 

10 Cevaplar

0 oy
(348 puan) tarafından
Canm yaşı büyük eşin de haklı ben önce kendi yatağımda uyurken yatağına götürdüm bıraktım sabah orda uyanınca kendi alıştı artk.bide senin odan odanda git oyna odandan şunu getir diye diye alistrdm şimdi benden ayrı ystsa da aramıyor beni

Diğer küçük oğlumu alistrdim 27 aylık uyudumu goturuyorum yatağına yatırıyorum.gece bazen geliyo yanima
(57 puan) tarafından
Bende yatağına koyuyordum ama hamileyim şuan kaldiramiyorum ortamiza giriyor aslında babası böyle alıştırdi gelsin bizimle uyusun kıyamıyorum falan simdide isyan ediyor
(5,036 puan) tarafından
oo bide hsmilemisin . cnim valla bu olaya acil bir cozm bulmn lzim.
(7,059 puan) tarafından
Kabahat şımartıp izin veren eşinde.
(57 puan) tarafından
Yarın konusucam kızımla laf dinleyen bir çocuk ama babasına çok nazlaniyor
(7,059 puan) tarafından
Benim oğlanıda babası tepesine çıkarıyor :(
(348 puan) tarafından
Kuzum kaç haftaliksin bende hamileyim çocukların bir 17 kilo biri 13 kilo riskin yoksa yatağına kadar götürebilirsin birşey olmaz ben öyle yapıyorum
(57 puan) tarafından
24 haftalığım ama bebeğim çok aşağıda çok zorlaniyorum baya kiloda aldım artık kısıtlı hareket ediyorum siz kaç haftalıksiniz acaba
(348 puan) tarafından
30+5 imi kuzum ben de 48 le hamile kaldım 60 im şuan.
(57 puan) tarafından
Ben 78 le kaldım 83 um baya şişkinlik ödemim var maşallah size
(348 puan) tarafından
Kuzum bende kilo alayım çok istiyorum tartıya çıkıp mutlu olduğum tek dönem hamilelik dönemi.kilon bu arada gayet iyi fazla kilo da almamissn ödem de doğumdan kısa bı sure sonra geciyo gidiyo bendede ödem var
(57 puan) tarafından
Şuan cok iyi kilon seninde tam ideal bende ilk gebeligimde 65 kiloyla doğuma gitmiştim hiç ödem olmamıştı
-Reklam-
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Birkaç gün onun odasında uyu sonra o uyuduktan sonra kendi yatağına geç alışır büyükmüşte 

İşe yarar mı bilmiyorum ama bende deneyeceğim 3 yaşında içerde klima var diye birlikte içerde uyuyoruz hava serinleyince herkes kendi odasında uyuyacak 
(57 puan) tarafından
Asla kabul etmez babasına özellikle çok bağlı odamda beşiği var büyük onda uyumaya bile ikna edemiyorum gerçekten çok can sıkıcı sinirden ağlamak üzereyim
(1,666 puan) tarafından
O zaman babası odasında uyutsun uzatsın yatağına masal anlatsın oyalasın bi şekilde uyutsun yada sizin yanınızda uyusun uyuyunca yatağına götürsün babası gündüz uyuyorsa odasında uyut onun kendisine ait bir odasının olduğunu idrak ettirin
(57 puan) tarafından
Farkında zaten odasını o kadar sahipleniyorki her gün oyuncaklarını eşyalarını siliyor ben kendim temizliycem odamı diyor
0 oy
(522 puan) tarafından
Odasında yanında uzan o uyuduktan sonra kendi yatagina geç ben öyle yapıyorum 
0 oy
(293 puan) tarafından
Esın salona gıtmek yerıne sana yardımcı olsun da çocuğu odaya alıştırın

Mesela renklı gece lambaları  tavana yansıyan vs

Odasını ıstedıgı sekılde dızayn etmek

Eğer odasında uyursa ödül vermek gıbı gibi şeyler uyuyana kadar yanında kalın uyuyunca çıkın gece gelırse gerı götürün ısrarla ısrarla ısrarla götürün ağlasa da zorlasa da artık odasında yatması gerektıgını söyleyin yanında olun benı atıyor bırakıyor düşüncesi olmasın ama odasını sevdirin bır şekilde
(57 puan) tarafından
Odaya kimsenin girmesine izin vermiyor temizlememe bile odama giremezsiniz izin vermiyorum diyor bende çözemedim
(293 puan) tarafından
O sızın çocuğunuz, sız onun degıl ebeveyn olan sizsiniz orayı bır netleştirin derım önce
Tamam çocuğum severım ilgilenirim imkanlar doğrultusunda elımden gelenı yaparım gözünü bırseyde bırakmam ama haddini de aşmasına izin vermem ben anneyım o çocuk son söz bende onun ıyılıgını ben bilirim nokta
Bunu kafanıza oturtun ona göre davranın
(57 puan) tarafından
Bende çocuğuma bagirmadan korkutmadan biseyleri halletmeye çalışıyorum ama çocuğun bilinç altında ne olduğu bilemeyiz değil mi herkes kendi çocuğunun huyunu bilir ona göre davranır benim çocuğum duygusal bir çocuk sert cikisamam
(293 puan) tarafından
Beraber yatmaya devam edın o zaman madem çocuğunuzu biliyorsunuz ve ona uyuyorsunuz nıye dert yanıyorsunuz uzulmeyın madem
(57 puan) tarafından
Dert yanmak gibi bir gayem yok bir insan bir bilgi demek benden tecrübeli anneler var burada mutlaka benimki gibi çocuğu olan birileri varsa belki bı kaç tüyo alırım diye ümit ettim rahatsız ettim galiba
0 oy
(408 puan) tarafından
Canım benimki 5 buçuk yaşında hala alışamadı. Tam alışıyor birşey oluyor hoooop geri bizim yatağa. Bir haftadır tekrar alıştırmaya çalışıyorum. Her gece aynı konu ağlamaklı bir şekilde ben sizin yatakta yatmayı seviyorum, bir sana sarılıyorum bir babama sarılıyorum. E zaten uyanınca gelip giriyorsun aramıza diyorum bir şekilde yatırıyorum uyuyor odasında ama artık bir saat sonra mı uyanır gelir sabaha karşı mı gelir belli olmuyor. Sabah yine bizim yanımızda uyanıyor yani. Bir ay boyunca yatağında yatarsan sana istediğin birşey alacağız gibi birşeyler uygulayabilirsin. Yada artık kendi yatağında uyumalısın uykuya burada dal ama seni yatağına götüreceğim sonra diyebilirsin. Benim eşimde oğluna aşırı düşkün o yüzden pek ses etmiyor bizle olmasına ama yorgun argın işten gelip yatakta 3 kişi yatmayı da pek istemiyor tabii odanda uyu oğlum diyor sadece
(57 puan) tarafından
Benim eşim her istediğini yapıyor asla ağlamasına bile dayanamıyor ben hayır diyorsam kızım yinede bı şekilde Babasına istediğini yaptırıyor sonra yıpranan ben oluyorum
(408 puan) tarafından
Kızlar öyle maalesef ama eşler arasındaki durumda çok önemli eşimle fikirlerimiz aynı birimizin ak dediğine biriniz b.ok demeyiz çocuk konusunda şımarmasın diye.
(57 puan) tarafından
Ben yarın bu konuyu esimlede konusucam artık net olsun ki çocukta anlasın
0 oy
(5,036 puan) tarafından
cck 7 aylikken falan ayirmak lazim . bu boyle gider kuzenimin ccklari 9 yasinda oburu 8 6 ve 3 yas hep beraber yatiyorlar dusun 9 yas koskoca essek kadar boyu var. alistimi daha geri donusu zor
(5,036 puan) tarafından
esin kendi gdecegine aglata zirlata da olsa cocugu yatagina gonderin bnce esin yatagi terktmesinden kat kat iyi . cocuk bebekken ayrilmali bence kendi odasi oldugunun bilincinile buyumeli yani kendini bildi bileli odasinda olmali. anne baba yatagi odasi benim odam benim yatagim mantigi yerlesmeli kafada
(57 puan) tarafından
Yani öylede kendini yanlız hissedebilir çok duygusal bı cocuk kaşimi bile çatsam beni sevmiyormusun diyor tramva yaratmadan halletmek istiyorum
(57 puan) tarafından
Yani 3 kardeşlermis tek olunca ayırmak daha zor sanırim bizde eşimle konuştuk bi müddet daha bizim odamızda uyusun bebeğim 1 yaşına gelene kadar artık ablasıyla birlikte odasında uyurlar
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Kızınızı biraz erken vakitte uyutmaya çalışın birlikte sarılarak, sonra onu kendi yatağına götürün. Gece uyandığı gibi hemen kızınızı yine alın birlikte onun yatağında uyumaya devam edin zamanla alışacaktır
(57 puan) tarafından
Öyle yapıyordum ama hamilelikten sonra bozuldu duzenimiz
(3,466 puan) tarafından
Zaten 40 çıkana kadar da gider yapacak bişey yok canım
(57 puan) tarafından
Aynen haklısın
0 oy
(49,666 puan) tarafından
bizimde hala benimle yatiyor yatak harici yerlerde buluşun uyuyunca illa yatakta olacak diye bişey yok özel hayatınız bitmemiş olur
(57 puan) tarafından
Tek o yönden degil canım sarılıp uyumayı özledik ondan
(49,666 puan) tarafından
bizde ozledik ama yapacak bisey yok bizim kusmasi emmesi osu busu yuzunden alıştı bana korkuyo bide mecbur devam ediyoruz
0 oy
(541 puan) tarafından
Benim sonum da aşağı yukarı böyle olacak sanırım. Kızım 14 aylık hala ayıramadım yatağını. Anne yanı beşik aldık, beş gece uyumamıştır içinde. Artık aramızda da değil, çoğunlukla üstümde yatıyor :) O kadar güzel ki.. 
(541 puan) tarafından
Odasını ayırmam zor zaten ya, onun odası alt katta yatak odası üst katta. Ama beşiğine almam lazım artık
(57 puan) tarafından
Bencede canım yarindan itibaren basliyoruz o halde bence kızım çok yanlizlik çekiyor onu zorlamiycam uyumadan önce artık kendi yatağında uyu dedim diye ağladı vijdan azabından uyuyamıyorum
(541 puan) tarafından
Eşimle de artık kararlı bir şekilde konuşmam lazım. Başlayalım bakalım. Onun iyiliği için yapıyorsun annesi, kendi yatağını bilsin özerkliğini kazansın diye.  Öp kokla sabah sıkı sıkı sarılırsın
(57 puan) tarafından
Aynen canım baştan konuş gel git olmasın
(541 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(252 puan) tarafından
Ben karşıyım çocuğun anne babasıyla yatmasına kim linç ederse etsin benim 8 aylık oğlum var daha doğdu doğalı ne benimle nede babasıyla yatmış değil geçen ramamazan bayramından sonra eşimin memleketine tatile gittik bir oda evimiz var 2 koltuk var orda bile iki koltukta eşimle ben yattık çocuk tek koltukta yattı şimdi uyuturum yerine koyarım öyle yatar daha benimle yatmamistir alışınca bırakması zor oluyor
(57 puan) tarafından
Haklısın canım bende karsiydim ama eşim kıyamıyorum bu gece gelsin diye diye alıştırdi hamilelikten önce asla birakmazdim ama şimdi kucağıma falan alamıyorum zor oluyo
(252 puan) tarafından
Canım ben senin yerinden olsam odasına alistiririm aynı odada bile olması iyi değil yaşı büyük yurumeye başlasın ben odasını ayiracam bile çünkü rahat olamıyor insan o zaman eşine diyeceksin ki sen kızımla yat ben tek yatacam olmaz öyle birşey eşim bazen der beb gecedeyim yanında yatsın diye yok derim oda sen bilin der

İlgili bir soru bulunamadı

395,482 soru

11,830,715 cevap

35,902 kullanıcı

...