0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (85 puan) tarafından
Kizlar 8 senedir kapalıyım fakat Rabbimizin buze emrettiği şekilde degil simdi tam anlamıyla kapanmak istiyorum bi ferace almak istiyorum site ismi link verirmisiniz kardeşlerim ardindan bu konu hakkinda tam olarak neler yapılır neler yapilmaz söylerseniz çok mutlu olurum 

8 Cevaplar

+1 oy
(17,599 puan) tarafından
Lemaye 

Emare 

Bunlara bı bak dostum .hayırlı olsun 
(85 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Bende tam anlamıyla girmek istiyorum ama korkuyorum yapamam diye 
(85 puan) tarafından
Aslinda sadece Allahin yarattığı kullarin ne düşünür diye düşünmesinden korkuyoruz inşallah yaparız bu dünya geçici
(1,627 puan) tarafından
Ben kimseyi takmam istersem yaparım ama ben teseture ilk girdigimde çok zorlandım yapamoyordum şuan kapaliyim ama tam tesettür denilmez pantolon giyerim tunik uzun ama yinede giyerim tam kaapansam sonra yine eski halime geçmek isterim diye korkuyorum ama belli yaştan sonra inşallah girerrim
(85 puan) tarafından
Allah bizi hakkıyla örtünenlerden kılsın
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Ferace giymiyorum ama genelde etek giyiyorum. Dar giyinmiyorum. Makyaj yapmıyorum. Çok dikkat çekici renkler de tercih etmiyorum 
(85 puan) tarafından
Yani dar giyinmem ama misal elbisenin kemerini takınca vücut hatlari belli olmuş oluyor islama aykırı koku sürmek topuz vs
(3,826 puan) tarafından
Evet abartılı topuzu bende sevmiyorum
0 oy
(76 puan) tarafından
Ferace tesettürün en güzel halidir. Bol kesim olması lazım ama. Ayak bileklerine dikkat etmenızı tavsiye ederim zira tesettür sınırları içindedir. Sonra ev ortamında namahrem varsa boyun açıkta bırakılabiliyor bu çok yanlış bir hareket ve günah. Nitekim tesettür ayetı zaten boynu kapatmaya değiniyor. Yine ev ortamında namahrem varsa uzun ve bol gıyınmeye dikkat edın. Allah kabul etsın
(85 puan) tarafından
Ama kadınlar icinde öyle olmak haram değil dimi
Allah razı olsun ❤️
(76 puan) tarafından
Elbette değil. Kadın ortmında saçınız da boynunuz da açıkta kalabilir kısa kollu da gıyınebilirsiniz kapri paça da giyebilrsiniz
(85 puan) tarafından
Teşekkürler canım ❤️ çoook ❤️
0 oy
(2,419 puan) tarafından
Ebu Cehil çağında Muhammed'i kız olmak kitabını okuyun çok güzel bir şekilde tesettür anlatılıyor 
(85 puan) tarafından
Ya çok teşekkürler hemen bakip alicam ❤️
(2,419 puan) tarafından
Ben yaklaşık otuz yıldır kapaliyim  ve ferace giyiyorum benim bile bilmediğim noktalar var
(85 puan) tarafından
Ne güzel Rabbım bana da nasip etsin inşallah dualarında bana da yer var
Elbetteki herseyi bilemiyo insan
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Ben ferace ve sufle giyiyorum gerçekten çok güzel bir his. eski halime bakınca nasıl çıkmışım öyle diyorum. Zor olduğunu düşünmekte şeytanın bir vesvesesi sanırım. Geniş bir ferace al varsa şehrindeki mağazalara bakarsan deneyerek daha iyi olur bence. Ve başörtünü omuzlarını göğüs bölgeni örtecek şekilde ört. Hayırlı olsun ❤️
(85 puan) tarafından
Benim de öyle diyeceğim günler yakındır inşallah.
Iki yandan sarkitiyorum salımı göğsümün üstüne.
Çok sağol canım Allah razi olsun ❤️
0 oy
(5,499 puan) tarafından
Suhneva 

Ande tesettür 

Lale yücel 

Benim feraceler buralardan rahat ve kullanımı kolay oluyorlar 
(85 puan) tarafından
Cok teşekkürler canım ❤️
0 oy
(795 puan) tarafından
Ferace sayfasından ziyade Mevlana kesim feraceyi önerebilirim. Dökümlü durur, hatları belli etmez. Bi de naçizane tavsiyem en az bir beden büyük alman daha dökümlü olması için. 7 sene önce aldığım ilk ferace harici aldığım bütün feraceleri minimum bir beden ile üç beden arası büyük aldım ben. Kilo alınıyo hamile kalınıyo falan daha geniş daha rahat şeylere ihtiyaç duyuyo insan. Baş örtüsü olarak da büyük boy eşarpları önerebilirim. Çene altından iğneyle tutturup uçlarını önümde serbest bırakıyorum ben genelde ama rüzgarlı havalarda mecbur ya uçları da iğnelemek gerekiyo ya uçları feracenin içine sokmak gerekiyo yoksa rüzgar o uçları yüze kaldırıyo sürekli
(85 puan) tarafından
Evet canim dediklerini dikkate alicam çok sağol ❤️

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 424 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 346 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 274 göst.
0 oy