+1 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,632 puan) tarafından
21 yaşında kardeşim var askerliği geldi gitmek istemiyor ise de girmiyor çalışmak istemiyor. Çalışırsa.bi tanıdikla çalışmak istiyormuş yabancı uere girmeye çekiniyormus falan.arastirmis sosyal anksiyetesi olduğunu söylüyor.emin değiliz gitmemek için mi uyduruyor gerçekten öyle mi bilmiyoruz. Psikiyatriye götürmek istemiyor annemler.ileride sıkıntı çıkarır diye hocaya okutturdu çok fazla nazar var mı bı kaç tesbih vermiş okusun suya içsin diye. Sizce nedir durum bilginiz var mı konu hakkında 

8 Cevaplar

+2 oy
(375 puan) tarafından
neden yardim aldirmak yerine hocaya goturdunuz ki felak nasi siz de okursunuz psikolojik destek almali oyle binsuphesi varsa ve evet sosyal anksiyete diye bisey var ve yasayana cok zor bisey tum hayatini ertkiler bu durum eger gitmemek icon yapiyorsa da dr zaten bunu anlar ve size soyler 
(1,632 puan) tarafından
Psikolojik destek ona dezavantaj olacağı için götürmek istemiyoruz. Nas felakla bitmiyor maalesef. Hocaya gitmek de kötü bı şey değil muska bı şey yaptirmiyoruz sonuçta
(375 puan) tarafından
niye dezavantaj anlamadim
(1,632 puan) tarafından
Psikiyatriye gitmek randevu almak randevu alıp gitmemek bile us hayatıni etkiliyor memuriyeti nerdeyse imkansız hâle getiriyor ilaçlari kullanması cabası zaten. Askerlikte bile sıkıntı cikariyormus doktora gitmesi ilaç kullanması falan çürük bile verebiliyorlarmis bu psikiyatri yüzünden
(375 puan) tarafından
saka gibisiniz ya sosyal anksiyetesi olan biri tedavi olmazsa butun bunlarin bi onemi kalmiyor ne sacma bi dusunce eger oyle bisey varsa baska psikolojik rahatsizliklari da beraberinde getirecek bunun bilincinde degilmisiniz sosyal anksiyetesi olan biri memur oldugunda bunu saglikli bi sekilde icra edebilecek mi saniyorsunuz ama siz tabiki tedavi icin hocaya gitmeyi sectiniginiz icin bunu hocadan ogrenmeniz imkansiz benim kardesim yuzde seksen okb hastasi bunu ilk  farkettigimizde kabul edip yardim.alsaydi simdi guzel bir isi belki de mutlu bir evliligi olacakti sosyal anksiyete ozguven sorunu okb birlesince hayati zindan oluyor bu kadar hafife almayin nasil grip de tedavi aliyorsaniz kesinlikle bunda da almalisiniz bilinclenin
-Reklam-
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Evet öyle bir şey var ama kardesinizde var olan bu mu bilmek için psikiyatriye gitmesi lszim. Daha ne kadar ilerde karşısına çıkacak? Çocuk zaten çalışmak istemiyormuş iş sıkıntı olur diye dusunuyorlarsa
(1,632 puan) tarafından
Sadece iş ve askerlik istemiyor onun dışında bı sorun yok hayatında ortamlara giriyor arkadaşlari var
0 oy
(1,432 puan) tarafından
Evet doğru olabilir. Gerçekten zor ben de aşmaya çalışıyorum. Psikiyatri rapor çıkarmadığı sürece sorun olacak bir şey değil doktorum öyle söylemişti. 
(1,632 puan) tarafından
Özele gideriz dedim en son ihtimal ama ilaç kullandırmak istemiyoruz kesinlikle
0 oy
(84 puan) tarafından
Evet duydum ve yaşayani gördüm. İnsan içine çıkamazlar herşeyden çekinirler başkalarının bakışlarından rahatsız olurlar . Gerçekten çok zor bir durum. Kızım 16 yaşında o öyle, çok şükür yavaş yavaş aşmaya çalışıyor. onu bu konuda hiç bir şekilde istemediği bir şeye zorlamadim sizde öyle yapın ve destek olun hocaya değil iyi bir psikologa götürün.
(1,632 puan) tarafından
Anca özel psikologa gider ilaçlarını kullandırmak istemiyoruz kesinlikle sadece öyle mi değil mi gerçekten onu öğrensek ona göre bı yol izlenir iş ve askerlik dışında bı sorunu yok her şeye devam
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Teyzem şuan neler çekiyor kuzenimden dolayı intihar eşiğine geldi kuzenim sürekli aynı şeyleri söylüyor 

23 yaşında 

Neden ben çirkinim ? Neden benim kollarımda çatlak var, neden evimiz güzel değil, ben ise girmem, ben asgari ucretle asla çalışmam, askere gitmem, kimseyle konuşmaz kafasını öne eğer 

Şimdi teyzeleri kredi çekeceksiniz bana verceksiniz diye dünyayı dar ediyomus
(1,632 puan) tarafından
Yo o kadar da değil bizde çok şükür dışarı çıkar arkadaş ortamı var otururlar kafede falan filan.sadece işe girmek istemiyor tanıdık olursa girerim diyor askere de istemiyor başka sorunu yok öyle zoru sıkıntısı yok kimseye yani
0 oy
(94 puan) tarafından
Allâh askına su hacı Hocalardan medet ummayın Allâh ilm-i yarattı ılım de okuyarak olur ayetı kendin oku
(1,632 puan) tarafından
Hoca da süt okuyor zaten uydurmasyon okumuyor her bulduğumuz hocaya gidenlerden değiliz bız.
(94 puan) tarafından
Tamm mesaj devam et sen hocaya gitmeye
0 oy
(208 puan) tarafından
öncelikle bu hâle gelmesine neden olan şey araştırmalı gerekirse geçmişe gidilmeli. derinlerde yatan bir travması olma ihtimali yüksek. durumu çok büyük ihtimalle psikolojik. psikoterapi ile düzelebilir. ilaç kullanmasını hiç tavsiye etmem. geçici iyi ediyor çünkü
(1,632 puan) tarafından
Geçmişinde öyle etki yaratacak bı şey olmadı okuluna gitti geldi staj da yaptı tanıdık biriyle geçen senelerde çalıştı hatta anlaşmazlık oldu cikti işten daha da girmedi. İlaç kullansın istemiyoruz zaten hem askerliğine.hem işine ileride bu ilaçlar veya psikiyatriye gitmesi olumsuz etkiler
0 oy
(226 puan) tarafından
Daha ne kadar ilerisi mesela çocuk 21 yaşında 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 546 göst.
21 Ocak 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 221 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Merve bozkurt (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 196 göst.