+1 oy
279 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar kaynanam ve annem bana yakınlar 36 haftalık hamileyim. Evin çoğu içini çok şükür kendim halledebildim . Şuan ağrılarım var günlük işleri anca yapabiliyorum. 3 gün önce annem geldi yengem ve çocuklarla öğlen gelicekler diye çayın yanına kek kısır tarzı yapmıştım. Saat 3 ten sonra geldiler annem telefonda çok açım yemek yap biz yemek yeriz dedi o halimle yetiştirmeye çalıştım ne varsa geldi ve bunlar ne kime yeticek ben doymam dedi ve hiçbir şekilde yardım etmedi yiyip içip gittiler. Kaynanamda evin işleri bitti mi diye sordu kimin bitiyor ki dedim. Ben kimseden yardım beklemiyorum tabi ki söylenirler belki diye ama ne bileyim insanın kendi annesi böyle yapıyorsa başkasına ne diyceksin . O kadar zoruma gidiyor ki annemin tavırları çok özeniyorum arkadaş gibi anne kız olanlara. Sizin aileniz yardımcı oldu mu benim var ama kimsesizler gibiyim :(

26 Cevaplar

0 oy
(1,936 puan) tarafından

Etmeye geldi evi tüm indirdik toplayamadan doğurdum :D doğumdan sonra kaynanam söylene söylene topladı 

(345 puan) tarafından
Allah seni bende temizlik anında doğurcam diye ödüm kopuyor:) en azından gelmiş çabalamış yanında olmuş yani kaynana da bi iyilik yapıcak ona da söyleniyor mu sevaptan da anlamıyorlar ya
(1,936 puan) tarafından
Erken doğum yaptım ben canım vaktim vardı normalse
(23 puan) tarafından
Bende bu gidişle temizlik yaparken doğuracam 31 haftalık olduk temizliğe giriştim evden çıkma durumu ev tasicaz doğurmadadan taşısak da içim rahat etse
-Reklam-
0 oy
(308 puan) tarafından
Vala canım 2 çocuk dünyaya getirdim herşeyimi kendim yaptim dugurmadanda doguruncada kimseden bir beklentim olmadı annemede kiyamazdim heralde oda rahatsız Rabbim başımızdan eksik etmesin emin ol annemde senin annen gibi olsaydı baska konusurdum annem benim evimde su bile içmekten çekinir annem heryerde oyle
0 oy
(226 puan) tarafından
Canim valla kimsem yoktu ben yapmadım temizlik falan
0 oy
tarafından
Temizliğimi kendim yaptım ama doğumdan sonra eve gelmedim anneme gittim hem hastalık hem sezeryan doğum kötü olmuştum
0 oy
(798 puan) tarafından
Ben gittim anneme iki günlüğüne annemin evini en ince ayrintisina kadar temizledim bebek doğsun diye.  Sabahına doğurdum . :)))) tabi hastaneden çıkıp anneme gittim tertemiz evde bi guzel dinlendim 
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Annem Allah razı olsun hamile olduğumu öğrendiği anda hiç iş yaptırmaz hep canin ne ister diye sorar işin olursa kardeşlerin gelsin yapsın diyor bekarlar ben de pek ağır iş yapmıyorum kimseye de yaptırmıyorum ya öyle büyük temizliğe çok gerek duymuyorum iyi olunca yaparım diyorum bizden değerli değil 
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Benimde annem gelmedi 

Dogum yaptığımda bile yardım istedim gelmedi 

Kaynanam geldi evimin temizligine
0 oy
(744 puan) tarafından
Annem geldi evi full baştan aşağıya temizledi elimi bişe sürdürmedi ikinci doğumunda geldi evi taşıdılar eşimle evi temizledi yerleştirdi Allah razı olsun Rabbım başımdan eksik etmesin 
0 oy
(14,571 puan) tarafından
yoo tek basima yaptim 
0 oy
(3,862 puan) tarafından
Hamileligim boyunca temizligi eşim yaptı hep ama doguma yakin teyzem geldi sagolsun dogumdan sonra da temizledi bikac kez
0 oy
(15,714 puan) tarafından
Ben doğuma giderken mutfağım yıkılıyordu öyle diyim eşimde annem gelsin görsün diye toplamadi ( bunu hiç affetmeyeceğim) annem beş saat yoldan gelip topladı doğum temizliğine yardım beklemedim beklemezdim de ne annemden ne kaynanamdan ama gelip yemek hizmette bekleyemez kimse yerinde olsam mutfağa girip bir bardak çay bile demlemem misafir ağırlayacak halde misin değilsin konu kapanmıştır 
0 oy
(269 puan) tarafından
çoğunu eşimle yaptık.   Bide kaynim :)
0 oy
(447 puan) tarafından
Yardıma gelmediler annemler falan gelir yapar ama onalr yapmaz. 

İlk öğrendiğim zaman yerlerde surundum 2 3 hafta bir kere kapımı calmadilar 2 tane de çocuğum var. Annemle kardeşim geldi temizlediler yemek yaptılar sağ olsunlar. 
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Benimkiler de yakın ben eşimle kendim temizledim 37+ 4 de . Kaynanamla aynı apartmanda oturuyoruz. Bırak yardımı bir kase çorba getirmedi. Eşime de dedim böyle daha iyi. Onların da muhtaç olduğu zaman olacak kimse benden bisey beklemesin bir kadın tutar her şeylerini yaptırırlar dedim. 
0 oy
(436 puan) tarafından
Annem yaşlı ve uzak yardım etmez ama önüne çayda peynir koysam bile çok üzülür öyle 
0 oy
tarafından
Kimse yardım etmedi temizlikçi tuttum 
0 oy
(23 puan) tarafından
Valla benim kendi annem uzakta kaynanamdan hayır yok 14 aylık kızım var 31 haftalık hamileyim kaynanama al bak evi temizliyecem desem yarım saat sonra arayıp gel durmuyor diyor eşim sağolsun hafta sonları ağır iş olunca beraber yapıyoruz annemde uzakta ama yakın olsa bı iş yapmama izin vermezdi 
0 oy
(50,175 puan) tarafından
gelmediler çağırmadim da yapacağımı biliyorlardi cikip gelebilirlerdi 
0 oy
(683 puan) tarafından
Ailem başka şehirdeydi bir buçuk yaşındaki kızımla herşeyi kendim yaptım bence genel olarak temiz tutunca çok yorucu olmuyor rutin gibi devam ediyor perde cam gibi detayları bir defa yapsan baya götürür ben kullandığım her seyi koli yapıp kaldırdım o çok fayda etti
0 oy
(522 puan) tarafından
Herşeyimi kendim yaptım. Ne annem varmış ne kaynanam. İki doğum yaptım birinde kaynanam 1 gece baktı birinde annem 1 gece bakti. Kimsem yokmuş eşimden baska. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
10 Haziran 2022 Aile kategorisinde Minaasel (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 683 göst.
+1 oy
15 cevap 281 göst.
3 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Altnr_svg (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 331 göst.
4 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Seherl (793 puan) tarafından soruldu