0 oy
501 göst.
Diğer kategorisinde (1,394 puan) tarafından
Selam arkadaslar, biraz dertlesme ve fikir alma postu olacak acikcasi. Uzun olursa okuyan olursa fikir veren olursa simdiden tesekkurler. Olumsuz yorumlarda olabilir. 

Esimle en ufak konu dahi hic anlasamiyoruz. Benim icin beyaz onun icin mutlaka siyahtir. Benim surekli temiz olmayan eveve cocuga yetemeyen biri oldugumu soyler. Tayin dolayisi ile ev tuttum gecen sene bu sene 16.500 oldu kira 3 4 bine yakin faturalar geliyor. Ben bunlari paylasip odeyemem bana mi sordun evi tutarken diyor. Eve aylik et tavuk peynir aliyor. Cunku ets8z tavuksuz asla yemek yemez sebze yemez yapilan yemekleri begenmez. Bende aylik 20000 bana cok fazla yardim etmen lazim dedim benden birsey bekleme nen zaten fazlasiyla harcama yapiyorum dedi. Organ taramasina gittik bir kurus bile vermedi.2500 ben odedim. Cunku o tetkikinncocugun tum organlarinin kontrol icin yapilan birsey oldugunu kabul etmiyor cahiil davraniyor. Evdeki supurge kaliteli ama hortumu cikiyor tamir etmeye goturemiyorum. 1000 lira verip yenisini alalim demiyor gereknyok diyor. Kizim olacak tpplu alisveris yaptim bana mi sordun ben mi al dedim diyor. Bebege dandini alalim dedim gerek yok dedi. Yani dogima 50 gun kaldi birsy lazim mi diye sormadi. Elektrik su ne kadar geldi diye sormaz alinacak hersyi  fuzulo gorur. Bugun sofrada konu acildi ben ablama her ay duzenli 1000 lira atacagm yigenlerime harcasin dedi. Miktar keisnlile onemli degil ama bunun wvdeki her ihtiyaca gereksiix diyip para atmasi beni sinirlendirdi. Yoksa bende elimden geldigince cevreme yardim etmeye dikkat ed3rim. Annem hic bekleniyw girmeden cocuguma bakiyor 2.5 yildir kizima da o bakacak. Gecen gun 300 lira kadar kendime alisveris yaparken ona da sebze aldim. Sende ailene para harciyorsun surekli diyor halbuki bakici tutsam bilmem ne para.  Bir de esimin oturmasi gereken veya kirasisini almasi gerekn evde bahsettigim ablasi ucrrtsiz oturuyor. Sizce psikolojik siddet olup fiziksel siddet olmamasi , aldatmamasi bu evliligi surdurmek icin yeterli mi? Bu evliligi devam ettirecek bir sebep gorunuyor mu tarafsiz bakimca. Fikirleriniz benim icin onemli. Onemlibir karar asamasindayim

Bu arada meslegim var ailem arkamda cocuklarima bakacak anneannesi teyzesi var.  Simdiden tesekkurler

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bana geldiler okurken şiştim. Öyle adamla ömür geçmez hasta eder seni bak inan ki ma.nyak olursun. Bunca zaman sabrettiğin için helal olsun ben çoktan bitirmiştim. Benim için gayet yeterli sebepler evliliği bitirmek adına
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler evet manyak etti resmen. Kafam da bitirdim ama bosanma davasi acacagim gun tehdit ediyor desem uzaklastirma verirler mi bilginiz var mi
tarafından
Tehditlerini ispatlaman gerekebilir belki mesaj vs. ama en doğru bilgiyi avukata danışarak öğrenirsiniz bence vakit kaybetmeden profesyonel biriyle görüşün
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz olamamış bi adamla zor bana göre 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler . Yani ben aslinda gondermesin demiyorum miktar onemli dgil ama ablasi eski iplerdeb dusunun bir patik bile yapmadi yegeni icin. Evinin kira fatura 20000 kusur gideri var bunlardan banane bana mi sordun diyip ablasina para gonderiyor
0 oy
(276 puan) tarafından
Canım senin zaten ona ihtiyacın yok ki devam ederek bedavadan hizmetci aşçı temizlikci gitsin bacısı yapsın sen kendi meslegin oldugu halde kendi paranla bi erkek kahrı cekmek ne bilim
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler evet aynen bir de aileme kufretti o gun utu ve yemek yapmadim beddua etti Allah belani versin zikkim ic diye. Benim meslegim ve param var sukur olsun  ailem de var. Iste zarar verir mi diye korkuyorum
(276 puan) tarafından
Canım yanlış anlamada polisi var kadesi var senin bilecegin iş sağlıklı düşünceler diliyorum sana
0 oy
(1,851 puan) tarafından
Asla kabul etmezdim isterse 50 lira versin , önce evini çekip çevirecek bunun bilincinde olacak sonra annenin yaptığı iyiliğin bilincine varacak ondan sonra sıra ablasına gelecek, bu yükü daha da omzuna bindirir gittikçe bana öyle geliyor 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler. Mesela kardesim 4000 akulu araba aldi. 3000 bisiklet aldi ogluma diyor ki sen kardeslerini gezmeye goturuyorsun sen onlara birseyler ismarliyorsun annen beklentili mi yapiyor cok mu masraf otobuse binmek yani cahil kafa duzelmiy9r.
0 oy
(666 puan) tarafından
Benim için yeterli sebepler kesinlikle. Siz bir süre çalışamayacaksınız o zaman ne olacak mesela? Çoook çok seviyor olmam lazım ya da çook korkmalıyım bitirmekten. Biz ev arkadaşımla bile bu kadar hesap yapmazdık 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler sevmek degilde . Zarar vermesinden korkuyorum. Tehdit ertigini bosanma davasi actigimda soylesem uzaklastirma cikar mi
(666 puan) tarafından
Hukuki süreç hakkında hiçbir bilgim yok maalesef. Ama uzaklaştırma çıkartmak çok zor değilmiş, doğruysa şayet burada bir kadın kocasına ders olsun diye çıkartmıştı adam hiçbir şey yapmadan.
Hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
(308 puan) tarafından
Sen tekmeyi atsan ona o yalvarir sana o evlerde senin hakkın emin oll Rabbim huzur versn 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler. Evet oyle bir fikrim  var temkinli hareket etmek istiyorum. Bosanma davasi acildigu gun uzaklastirma verseler sozlu tehdit var. Benim sukur ki meslegim ailem var. Suan kole gibiyim . Kardesim ogluma akulu araba bisiklet aliyor. Senin kardssin gerizekali mi bu bisiklete bu cocuk nasil binsin niye aliyor ona al mi diyen oldum ailen gelmesin eve. Annem 2.5 yilfir ogluma bakiyor kizimada o bakacak ben okila donunce senin annenler cok mu fakir sen onlara pazar malzemesi aldin diyor
0 oy
(1,611 puan) tarafından
Heba etme kendini bundan ne baba ne eş olur.
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler sabah annemle beni gucsuz gordugu icin dovmeye kalkti. Bugun veya yarin dava acip uzaklastirma alabilirsem polislerle gidip annemle cocugu alacagim.
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Okurken sistim eve ortak ödeme vs yapmicsksa ne diye evlenmiş ayy çok rahatsız edici bı karakterde birisi 
(2,047 puan) tarafından
Allah'ım hamile halinle seni dövmeye mi kalktı ne diye çekiyorsun işin gücün varmış çekme yavrum . Başından beri böyle bı adam mı
(1,394 puan) tarafından
Tabi ki sabah annem onune gecti uc dort defa ustume yuruyup yumruk kaldirdi. Annem engel oldu. Ya isim gucum gelirim meslegim Allaha bin sukur ki var. Yani gelecek kaygim hic yok. Suan kurtulma derdindeyim .
(2,047 puan) tarafından
Kurtul canım kendine yazık etme se,refsiz hamile kadını dövmek nedir taş olur elleri inşaallah. Başından beri böyle miydi yoksa sonradan mı değişti
(1,394 puan) tarafından
Sag ol canim aslinda gunden gune kotulsti. Icinde canavar yatuyor gibi adamin. Mesela trafikte bile biri sinyal vermese oldurebilir. Tv de kadin darp oldurulme haberi cikiyor haketmistie diyor guya bana senin de sonun boyle olur diyor
(2,047 puan) tarafından
Aa resmen tehdit yalnız bu dediği nasıl dirabiliyorsun sebebi ne bu hale gelmesinin peki
0 oy
(2,073 puan) tarafından
Bence oturup açık açık konuşun. Bu şekilde olmadığını gerekirse evlilik terapisi alalım diye konuşun. Oh ne güzel yaa adam resmen size ödedip sorumluluklardan kaçıyor. Bende çalışan bi kadınım ve bu şekilde olmaz olmaz 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler bence artik evlilik terapisinin bile fayda edemeyecegi noktadayiz. Bugun yarin dava acacagim. Yani cocuklarim ve kendi gelecegim ile ilgili sikintim yok sadece tehdit ediyor gucsuz gordugu icin dovmeye kalkiyor
0 oy
(863 puan) tarafından
Evinden eşinden cocugundan para sakınan eş le olmaz canım yaa insan gittikçe soğur şimdi karar vermezsen 10 yıl geçtiğinde bir bakmışsın sadece yılların gitmiş herhangi bir kazanımin olmayacak bu adamla .ablasindan kira almiyor sen kirada oturuyorsun senden esirgiyor yegenlerine gonderiyor  ev masraflarına karışmıyor falan ne bileyim ya çok itici bir erkek tipi.ben olsam 2.cocuga hiç yeltenmeden ayrılmıştim bu tür adamlara değer verip aile sahibi etmeye gerek yok .birde annen çocuğa karşılıksız bakıyor ve harcadigin 300 lirayı çok görüyorsa ben o 300 lirayı ağzına sokup yedirirdim.ne kadir kıymet bilmez adammış ben bakıcıya 17 bin veriyorum aylık daha ne istiyor bu adam .kusura bakma ama burada ayrıl deriz seni etkileriz vebale girmek istemem ama ben olsam ne yapardım olarak fikir belirtiyorum sadece o doğumdan sonra 40 gün gectimi açardım davayı .hakkınızda hayırlısı olsun
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler yani soyle bu evin kucum oglu anne baba olmus ev ua satilip ortak olacak yada en kucuk bu oturmaya veya kirasini almaya devam edecek. O kadinin esi calismiyor diye onu oturtmuslar bir de harclik gondericem artik duzenli diyor. Ozel hastsneye gidecegum diyorum ne isin var devlet neyine yetmiyor diyor organ taramasi diyorum o tetkiki yaptirinca engelli olursa cocugu alfircan demi diyor. Yani cahil ne dersen de duvara konusuyor gibisin. 45 gun kaldi neden bir eksik var mi demek yerine ablana para atuyorsun fiyorum sen niye annengile alisveris yapiyorsun diyor . Ann3me ne seytan ne pislik digurmussun diyor. Sabah annemi beni dovmeye kalkiyor.
(863 puan) tarafından
Gerçekten tahammül etmek zor kendi ailesini benimsemiyor kök ailesine  yapıyor ne yapıyorsa .kaldiki sen calisiyorsan ablası da çalışabilir pekala.ayrica annen çocuğa bakmayı biraksin görür o bakıcı ücreti odeyince aklı başına gelir kadının yaptığı fedakarligi o zaman anlar .bu adamla evli kalmak gerçekten senin her yıl zararina olacak biliyormusun yarın öbür gün kendi cocuklarindan kisip yegenlerine para verecek .senden izin onay almadan para vermemesi lazım bir kere .benimde yeğenim var ablam vefat etti onun çocuğu şimdi üniveriste kazandı .durumlari pek iyi değil .ben eşime söyledim aylık 2 bin göndersem uygunmudur dedim .kendimde memurum yani ama gelir ortak haneye giriyor sonuçta gizli yapsam anlamaz bile keyfi harcamamız zaten çok ama bilsin yani yegenime üniversitesi boyunca elimden geldiğince yapacağım öksüz çocuk sonuçta .doktor olacak kendi hayatini kurtaracak .eşimde seve seve dedi hem bizim hayrimiz hem ablamın emanetine bir yardım .ama seninki başka kardeşi ve eşi calisabilir yani .senin onayını almadan rizani almadan kafasına göre yolluyor .bu en basiti seni çok yorar bu adam gerçekten iyi düşün taşın insan hayata bir kere geliyor .
(1,394 puan) tarafından
Tesekkur ederim yorum icin. Ben de etrafimda yardim etmeyi severim
 Hatta anneme dedim anne bizim mahallede var mi bir cocuk ihtiyaci olan kalem olur defter olur ayakkabi olur ihtiyaci olan oda bilmiyorum bi okula gidip soralim dedi. Benim sinir oldugum nokta eve yapmadiklarini  ablasina yapmaya calisiyor. Hi bir de 16500 kirasi olan 4 5 bin farurasi olan bir ailenin birine duzenli yardim etmesi beklenemez zaten. Haklisinjz yeterince yiprandim. Ev kendimizin olur luks orta halli arabamiz olur  tamam o zaman seslenmem ama hem kocasi calismiyor hemde kadinin cocuklari buyuk olmasina ragmeb kadin hic calismsya gitmiyor. Ben kendi isimin disinda bir de koordinatorlluge gidiyorum bugun 40 derece sicakta hem araba kullanmak hem alta baski yapiyor cocuk hem sabah psikolojik siddet ayrica dovmeye kalkmasi  zor calistim cidden
(863 puan) tarafından
Hakkında hayirlsii olsun canım yinede en doğru kararı sen vereceksin bebeğine odaklan doğsun kendini toparla şuanda birazda fazla duygusal stresli donemdesin  sağlıklı karar alman icin doğumun gecmesini beklersin bakarsın durumunuza .rabbim gönlüne gore versin .sağlıkla gelsin insallah bebeğin
(1,394 puan) tarafından
Tesekkur ederim destek icinm kesin karar verdim yarin sabha ilk is adliyeye gidecegim
0 oy
(3,478 puan) tarafından

Ay içim şişti benim eşimde eve eşya alımına karışır gereksiz der ama asla mutfağa karışmaz ne istersem alırım okurken daraldim resmen ve "Senmi bosarsin bizmi bosayalim bacı" kız canına yazık ömür gecmez bu adamla ailen arkanda mesleğin var adam eve harcamiyor sana güveniyor 

(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler valla canim yedigin ictigin suya kadar karisir. Bugun yarin dava acacagim sabah annemle beni dovmeye kalkti. Uygun zamani bekliyorum
0 oy
(266 puan) tarafından
Seviyor musun sevmiyor musun sana değer veriyor mu vermiyor mu bilmem ama valla okurken ben sıkıldım eşinden. Zaman geçirmeye değmez. Sende çok birikme yapar. geçen zamanlarına yazık olur. 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler yok sevdigimi dusunmuyorum. Dogum oldugu gun 3 saat sonra arkadssi ile bulusmaya giden biri . Ozel hastane ozel tek ksiilik oda tutmama ragmen annemle beni hastanede tek birakio gidern biri sogudum yani taa ki 2 yil once. Surekli bana kadin misin amne misin diyor. Cocuga niye mama veriyon anne misin sen diyor. Sabab icinden canavar cikmus gibiydu
0 oy
(502 puan) tarafından

Ooooooooh bir dönüm bostan, yan gel Osman 

Kusura bakma ama eşin enayi bulmuş seni sefa sürüyor bu ne böyle okurken kriz geçirecegimi sandım 
Eve bakmadıgı yetmıyor bıde ablasına düzenli para atacakmıs, kirasını alma durumu varken kendı kırada oturuyorkrn ablasına evı bedava verıyor  valla kocanın bu rahatlığının tek bır sorumlusu var SENSİN. 
Alıştırmıssın oda saldıkça salmıs nasılsa bır yapan var demiş ama yaptıgı çok gurursuzluk, onursuz, adice bır davranış bir erkegın bır duruşu olur senınkı bıldıgın omurgasız yaşıyor senin sırtından geçiniyor, sana kızdıgım bır dıger konu da ıkinci bebek mevzusu adam böyle biliyorsun nıye ikinci çocuğun gunahına gırıyorsun yazık değil mı canım? 
Yerınde olsam çoktan boşanmıştım 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler evet ben tam bir enayiyim en iyi yakisan laf bana. Sabah annemle beni dovmeye kalkti. Bugun seminer donusu zaman kalirsa direkt adliyeye gidecegim . Anneme diyor sen ne seytan ne pislik dogurmussun
(502 puan) tarafından
Allah'ın cezası ya boşver bacım herşeyi sen yapıyosun yıne yapmaya devam edersın hayatında değişen tek şey omzundakı bır yük eksılmıs olacak kuş gıbı ferah devam edeceksın bundan sonra hayatına kı bu bence çok güzel bır değişim
(1,394 puan) tarafından
Tesekkur ederim amin insallah sag olun destek oldugunuz icin
0 oy
(697 puan) tarafından
Böyle sorumsuz aile nedir değer kıymet nedir bilmeyen bir adamı boşarım.Kendisi yiyip içmelten başka ne işe yarıyor.Benden uzakta ne halt yiyorsa yesin.İnsan niye evlenir birlik beraberlik hayat zaten zor beraber üstesindne gelmek çoçukları yetiştirmek eee hepsine yapacaksam varlığına gerek yok hayatımda.
(1,394 puan) tarafından
Tesekjurler. Mutfaga alisveris ypiyor cunku etsiz tavuksuz yemek yemiyorm 3  yil sonra evine ilk defa deterjan aldi dusunun . Herseye kulp bulur pissin diyor bwnde sen kadin tut temizlet dedim. Oglum masallah 2 yas olvuleri hep ust sinirda cocuk acliktan olecek diyor.  Bana mi sordun ev tutarken ben niye yarisinu veririkm diyorm bu ay mesela hic hirsey almasam bile 16500 kira 3000 e yakin elektrik 1000 e yakinnsu gelir sadece 20000 bircum var dusun yani. Ben senden cok harciy9rum benim maasimin hepsi gidiyor sen je doyumsuzsun. Yeni bebege daha 500 liralik kiyaf3t aldi yeter baska neye ihtiyaci var diyor. Ben e bebekten 4000 loralik indirimde toplu alisveris yaptim bana mi sordun alirken diyor. Ogluma kisin lcwdan iki uc parca urun aldik . Kasaya geldik bi baktim benim sectigim uurumleri elime veriyor. Kasiyerde birsiniz sandim dedim yok ayri odicem dedim. Haziranda 3000 liralik bez aldim her boydan. Temmuzda 180000 e klima aldim.ama adam elektrik ne kadar geldi diye bile sormuyor umrumda degil diyor ablasi onemli
(697 puan) tarafından
Eşin tam bir manipülasyoncu muhakkak bir psikologla görüş seni iyi sindirmiş belli ki.Ben olsam madem ben kirayı faturaları işte yaptığım tüm harcamaları sayarım senin yaptığın ise sadece et tavuk almak bunları da ben alırım sana gerek yk kendine ev bul derim.Senin amacın ne madem bu hayatı ortak yaşamıyoruz sorumlulukları paylaşamıyoruz  bu nasıl bir evlilik bana göre evlilik böyle birşey değil madem istemiyorsun o zaman güle güle derim.Kesinlikle net ve açık olmanı tabsiye ederim.Bu evi ben tuttuysam bizim içindi seni beni var mı?Biz olamadık mı biz?Evlilik demek biz anlayışı demek.Adam sen ben diye ayrıştırıyor o kendini düşünüyor.Madem öyle bu evden çıkıyoruz sen buluyorsun evi masraflarda sana ait de bakalım ne diyecek yine dana atıyorsa adamın amacı belli zaten.Belki de  senden gizli biriktiriyor yatırım yapacak kesinlikle kendini kullandırma.Bu adam seni sevse değer verse çok farklı davranır.Resmen seni kullanıyor başka açıklaması yk.
(1,394 puan) tarafından
Bana diyor ki sen 20000 harciyorsan ben tum maasimi harciyorum elde avucta kalmiyor. Benim tayin dolayisi ile buraya geldigimiz icin bana kinlenmis. O yuzden ev yemej cocuk herseyi bana zehir etmeye caliisyor sabah soyledi
(697 puan) tarafından
Beğenmiyorduysa gelmeseydi.Konuşmadınız mı öncesinde?Tayin sen mi istedin zorunlu mydı hepsi önemli detay.Sen onu görmezden gelip hiç birşey demeden kendin mi taşındın ki böyle diyor!
(1,394 puan) tarafından
Soyle ki benim 1. Tayinim zorunluydu ama ben ona dedim burdaki duzeni bozma biraz idare edelim isyerinde problemliydi hergun soruyordu ne zaman tas8ncaz diye. Oraya gittik adam isyerindeki arkadaslari ile surekli alkol icer oldu.( yanlis anlasilmasin isteyen alkol kullanir kimseye karismam) borc harc yeni sehire alisma duzeni masrafi falan ordan daha cok kavga etmeye basladik ve buyuk sehir oldugu icin elimde tek bir kurus kalmiyordu cunku ben ordada masraflari karsiliyo4dum oda borclarini odemedi ve eline yzuune bulastirdi. Bu arada oglum 1.5 aylik idi diger sehire gittigimizde annemde ogluma nakmak icin geldi fikej ustumde yasadi kadin . Ordaki isinden de memnun degildi hergun eve geldiginde yakiniyordu. Sonra bende konustum ben tayin isteyecegim eski yasadigimiz sehire donmek icin diye. Burda ben kendi evimdeyim annem ogluma gunub8rlik iki uc gunluk bakmaya geliyor ben ise gidince. Gecen sene 12000 e turtum evi sen bilerek yuksek tuttun evi diyor garez olsun diye.
Simdi emlalci kadin aradi dediki ev sahibiniz yuzde 65 zam istemiyor ama 25 i de kbul etmiyor ne teklif ed8yorsunuz b3nde aksam oldu konuyu actim. Bugun sabah diyor ki sen kebdin bziim kirayi 16500 yapij dedin hususi planlanmis birseydi bu ben anlastiktan sonra ogreniyorum diyor
0 oy
(7,507 puan) tarafından
Bütün yorumları okudum adam seni resmen eşek yerine koymuş yemeği temizliği kıyafeti hali hazır bir de keyfi isterse yatakta işini görür sonrası keyf bu ne be sen bu adamı doyurmaya mi geldin dünyaya beş dk daha kahrını çekersen gerçekten o zaman enayi olursun
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler evet tam anlattiginiz gibi. Artik bu son nokta oldu benim icin sabah beni cocukla tehdit ediyor annemin yaninda bana diyor seytan dogurmus annen seni diye. Ben 24 bin maas aliyorum eve 10.000 harcayamam bana 14000 yetmez diyor acikca annemin yaninda
(7,507 puan) tarafından
Ne yapıyor da neyine yetmiyor acaba tuhaf insan ailesine harcamadiktan sonra bireysel takilacaksa gitsin baba evinde takılsın en azından sende kafanı dinlersin
(1,394 puan) tarafından
Ya metropol yatuyir ona et tabuk peynir aliyor. Cunku sureki bunlari yiyor asla sebze yemiyor. Yapilan her yemege laf ediyor. Cocuga ilikli sebze corbasu yapiyorum 2 yasinda ki cocuk hala mi corba iciyor diyor. Mamaya bana mi sorup alistirdib kadin olsaydin da emzirseydin diyor.  Bana lalan para yetmez acikca benden yari kira ve elektrik su parasi sakin isteme diyor annemin yaninda acikca soykuyor. Sonra beni sabah dovmeye kalkiyor evden koviyor cocukla tehdit ediyor. Araba vergisini odemiyor mesela ablasina harclik atiyor
0 oy
(2,932 puan) tarafından
Pardonda korkuluk mu o arkadas. Ne diye seninle yani ne diye yaşiyor. Allahım esirgesin de öyle adamla yalanmayı geç selam verilmez. 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler . Evet bende kesin karar verdim dava acmak icin. Fikir aldim dusundum tasindim bir tane evliligi surdurmek icin gecerli neden bulamadim
(2,932 puan) tarafından
Elle tutulur tek bir yan göremedim yazdıklarından. Yani senin benim ailem olayı da değil. O kendi aile olmayı becerememiş. Sen zaten simdide hem anne hem babasın. Rabbim yolunu açık etsin.
(1,394 puan) tarafından
Ben aslinda bunun davranislarindan dolayi ailesinden de sogudum kimse ile iletiisme gecmiyorum. Hani insan mutlu degilse kimse ile iletisime gecmez ya o moda girdim. Sorsaniz 4 4lugum der. Aileme gecen hafta kufretti bende yemek yapmadim utu yapmadim. Lahve iciyorduk zikk8m ic dedi Allah belani versin dedi. Amin insallah cok tesekkurler derdimi paylastiginiz icin
0 oy
(258 puan) tarafından
Yanlış anlama canım ama bu adam seninle evli değil ki resmen yani evli insan onu bunu öder eşi yardımcı olur çalışıyorsa bende çalışıyordum önceki sene mesela ben kendim veriyordum eşime çünkü bizim evde senin benim yok ama senin eşin resmen senin üstünden geçiniyor  
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler. Evet  adam olsa bnde senin benim lafi edecek biri asla degilim. Ama adam tesmen oturdugu eve diyor ki ben kira vermem ortak odemem. Elektrik su odemem. Fuzuli birsey almam bana ne kalacak fiyor. 45 gun kalmis doguma senin veya cocugun eksik birsey var mi alinacak bile demiyor. Organ taramasina gidiyoruz 2500 tl bn oduyoruk diyor ki bana mi sordun tetkik yaptirirken. Bana mi sordun cocuga toplu alisveris yaparken
(258 puan) tarafından
Canım hepsi i okudum senin yerinde olsam bir dusunurdum evliliğimi bende ayrıldım ilk eşimden oda sorumsuzdu aynı eşin gibi
(1,394 puan) tarafından
Tesekkur ederim bugun bitirme kararini kesinlestirdim islerim cok d8ye adliye onune kadar gittim geri ciktim bugun oglumun ve kendi kiyafetlerimi toplayacagim. Sabah o isten gelmeden adliyeye gidecegiz
(258 puan) tarafından
Hayırlısı canım ne diyeyim
0 oy
(15,751 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Seni çok önceden de hatırlıyorum ve senin eşin kadar tuhaf çok az gördüm. Bu kesinlikle evlilik değil ikinci çocuk korunurken olmuştu yanlış hatırlamıyorsam onu biraz büyüt lohusalık vs geçsin sonra sen yoluna ben yoluma de. Çünkü bu evlilik değil ben eşimin borcundan dolayı ev kredisi de çektim düğün kredisi de oğlumunda bezinden kıyafetine her şeyini aldım ama eşim bir gün dese ki ben yapamam kendin yap eşyaları ile birlikte onu kapiya koyarım şimdi ikinci çocuğu düşünüyoruz ben ücretsiz izin kullanacağım eşimde benim sigorta primimi ödeyecek. Sizinkinde tam anlamı ile eşin senin sırtından geçiniyor ki böyle evlilik olmaz 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler evet ben ara ara aile problemi ile ilgili post aciyorum. Adam hic duzelmiyor cahil gelmis cahil gidiyor. Organ taramasi ne gerek var diyor. Sen bu cocuga niye toplu alisveris yapiyorsun ne gerek var 30 40 parca malzemeye diyor. Ana kucagi dandini ne ise yarayacak diyor. Evin bi odasini eski wsya doldurdu adim atacak yer yok bana pis diyor. Seytan dogmussun diyor dahasi da var diger yorumlarda.  Ben eve kendim para harciyorum diyor et tabuk aliyor cunku surekli onlari yiyor. Mesela gecen aylarda bir yere gittik siparis vericez garsonun yaninda bagiriyor madem para konsuinda cimrilik yapacaksin ne diye geldik bueaya diyor. Lcwdan ogluma bikac parca aldik kasaya geldik bi baktim benim sepete koyduklarimi elime veriyor. Kardesim ogluma akulu araba ve bisiklet aldi surkeli oyuncak su  bu alir. Kardesime gerizekali diyor
(15,751 puan) tarafından
Canım cahil değil içten pazarlıklı senin sırtından geçinip kendi parasını kim bilir ne yapıyor
(1,394 puan) tarafından
Evet surda yorum yapan herkes ayni seyi soyluyor  ve acaba dedim tarafsiz mi bakamiyorum ne oluyor ama fikir verenler sag olsun iyice kendime geldim
0 oy
(17,937 puan) tarafından
Sevgi yoksa bu dediklerinle zaten pek karı koca gibi değilsiniz. Çocuklarla ilgilenir mi seninle ilgilenir mi birlikte vakit geçirebiliyor musunuz? Bunlar da önemli. Hatta asıl bunlar önemli. 
(1,394 puan) tarafından
Tesekkurler yorum icin. Huysuz ve agresif biri oldugu  icin herkese kulp takiyor cevresi yok o yuzden. Cocuk ile gunluk birebir hic ilgilenmez mesela cocuk ile hic oynamaz ama ustunu  bi lekeli kirli gorse hemen mudahele etmeye baslar. Cocuk yaninda ozellikle arabada trafikte kufur eder. Bi denize gideriz denizde ayri bagirir giderken ayri bagirir resmen benim enerjimi somurur. Evdedir aktivite icin disari cikariz ama kaliteli zaman gecirmek sifir
(17,937 puan) tarafından
Mutsuz olmak da boşanma sebebidir bence. İyi düşün. Karar senin. Ama herşeyden önce bence son bir şans verin evliliğinize . Çift terapisine gidin
(1,394 puan) tarafından
Evet cok mutsuz bir evlilik. Ben 8na dedim hayatta para verip gitmem terapiye dedi. Ama sonu yavas yavss sizofreni gibi gozukuyor. Mesela ben koordinatorluge gidiyorum hava sicak 3   4 su  iciyorum . Kahve ikram ediyorlar iciiyorum . Bazen bardak araba da kaliyor . Yaninda kim vardi neden arabada iki bardak var diyr.  Gecen seene arabaya 4 tane su aldim kisti. Heo lazim oluyor. Arkaya koydum. Gormus diyor ki fiste gordum neden 4 su aldin. Sonra ise gidiyoruk normal arama da degil goruntulu arama yapuyor neden acmiyorsun diyor. Annenlete gitmeyeceksin falan filan
0 oy
(582 puan) tarafından
Sen yazarken kendimi sandım . Eşim memur  kendi ailesine giddigimizde sebze meyve tavuk eltimin vocuklarinin eline çikolata ya kadar alır annemlere 10 liralık ekmek alsam gözüne batar.annemlere gidince evi tiplasam bizde yaomiyon der ben çalışamıyorum bebeklerim çok küçük ailemde senin gibi durmaz kar arkamda annem doğumda bile  3 gün durdu 4 gün gidimi demeye başladı  ilk dogumumdan 40 gün sonra geldi biliyorum bosansam sen istedin verdik evliliğinde beceremedim derler..... Ben sabrediyrum sen neye niyetlendiysen rabbim mütabık kilsin  seni
(1,394 puan) tarafından
Teşekkürler yorum icin. Ben simdi dava acmak icin niyetlendim. Beni tehdit ediyor surec nasil olacak bilmiyorum. Ama kesin karar verdim artik. Beni sabah annemin yaninda dovmeye kalkiyor kirayi ben oduyoruk beni evden kovmaya calisiyor. Ben 24000 aliyoruk hayatta 10000 yariyariya veremem diyor. Eve ne kadar elektrik su geldi sormaz . Mesela adam araba vergisini odemiyor ama ablasina harclik gonderiyor. 45 gun sonra bebek dogacak surekli fuzuli seyler istuyorsub ne gerek var diyor. Sana mi sorcam para atarken sen kimsin diyor. Aslinda ben de cevreme ihtiyaci olanlara yardim etmeye dikkat ederim. Bana dedigu kelime sen smali cocuklara para atarken bana mi soruyorsun bende yegenlerime gonderiyorum diyor
(582 puan) tarafından
Beni annemin babamın yanında dovemez dovse sinek gibi yapistirurlar o dakka duvara benimki zararsz ama pinti aileme karşı  karışmaz ama çok para giddi der durur dedim ya bosansam bende suç ararlar ben evleneli 4 yıl oldu  çekiyorum
(1,394 puan) tarafından
Benimde 3 yil oldu. Ben babama henuz soylemedim sms her ile cocugunun mutsuz oldugunu hisseder. Bana fiyor baban ne cins adam. Bakimsiz eski giyiniyor. Yok annen cocuga duzgun bakmiyor. Annem oglum dogdugunda ona bakmak icin  sehir degistirdi kadin bir  yil diken ustunde yasadi resmen. Simdide bi otobus parasi versem bi pazar alisverisii yapiversem sen ailene para harciyon bende ablama gonderiyorum fiyor. Cocugy alip halasina goturcem mis gibi baksin senin elinde pislik icinde diyor.bosandiktan sonra isterse maasini ablasina versin hic umrumda degil

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Zeynepyigitgoksu (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 189 göst.
0 oy
2 cevap 103 göst.
7 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,857 soru

11,960,257 cevap

36,128 kullanıcı

...