0 oy
1,131 göst.
Diğer kategorisinde (161 puan) tarafından

image

kizlar bebeğim 7 aylık ve sütten kesmişim ..Ek gida veriyorm çorba olsun sebze meyve pureleri olsun..ama arada başka şeyler de vermek gerekiyormuş hep aynı şeyi yiynce sıkılmasın diye . danone zararlı diye duydum..bu da başka bi çeşidi ama hiç kullanmadim sizce zarar verir mi 

19 Cevaplar

0 oy
(3,187 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım ev yapımı recel ile ev yapımı yoğurt karıştır öyle ver istersen buna göre daha sağlıklı..
(3,187 puan) tarafından
Ben de öyleyim canım ama artık da daha oluyor değişik şeyler de yesin istiyorum ama değişik yemesinden ziyade sağlıklı yemesi daha önemli bol bol yoğurt yiyoruz :))
(161 puan) tarafından
Aynn bizde pekmezli yoğurt yiyoruz ☺️
(3,187 puan) tarafından
Pekmezi ben tek bir çay kaşıgi veriyorum :)
Yoğurdu sade seviyor kızım ;)
(161 puan) tarafından
Hepsi farklı farklı ya ☺️
(3,187 puan) tarafından
Evettt ^_^ ❣️
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

Icerivi malesef bu sekilde zamk bile varmis :(

(1,025 puan) tarafından
Canım hangi program bu
tarafından
Kligtag ismi
(161 puan) tarafından
Çok sağol cnm bakarım smdi
(161 puan) tarafından
Tskr ederm cnm bakarım smdi
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Hazır olan hiç bişey verme bebeğine. Bunun danoneden farkı yokki. Sade şeker ve katkı maddesi. Zararlı bebeğine
(161 puan) tarafından
Tm cnm sağol
0 oy
(947 puan) tarafından

Kuzum bunu  vereceğine evde yogurt mayala azcik meyve püresi koy bence  daha  sağlıklı :)

(161 puan) tarafından
Tm cnm onu denerim artk
(947 puan) tarafından
Içinde ne olduğu  belli degil canim ne kadar masum olabilir ki ? Bende 32 haftalık hamileyim nasipse dogunca bende meyve sebze yogurt kendim mayalicam :) vermeyi düşünüyorum  o kavanoz puresi mamalar oluyor ya onlar bile sağlıklı gelmiyor bana
(161 puan) tarafından
Hayirlisyla dogurrusun insalah
(947 puan) tarafından
Insaaallah canim :) rabbim hepimizin evlatlarini bagislasin
0 oy
tarafından
Danone derken bu tür hazir meyveli yogurtlarin geneline danone deniliyo zaten. Bunun yerine kendin yap yada herobabynin kavanoz mamalarindan al en azindan. Bi de bak bu çilekli. Çilek zaten alerjik bi meyve.
(161 puan) tarafından
Hero baby  aldım yemedi
tarafından
Cesitlerinden dene. Bir sürü meyve cesidi var. Benim kizimda karışık ve mandalinaliyi yemiyo. Ama bi cok cesidini seviyo
(161 puan) tarafından
Tm cnm denerim
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Bu paketli şeylerin hepsi zararlı sadece Danone değil yavruna bunları yedirme. Mayaladıgın yogurda meyve kat bin kat iyi
(161 puan) tarafından
Tm cnm onu yapablrm
0 oy
tarafından
Paketli ürünlerin hepsi zararlı yumurtayı marketten alıyorsun ilaçlı yoğurdu marketten alıyorsun ilaçlı sutu markette alıyorsun ilaçlı 
(161 puan) tarafından
Evt zaten köy  yumurtasi var yoğurdu da kendim mayalarm
0 oy
tarafından
Kendin yap hazır alana kadar .
(161 puan) tarafından
Yapicam cnm sagol
0 oy
(217 puan) tarafından
Kavanoz mama ver cnm aylarina gore var oda faydali sebze meyden olusuyor sncta sn evde daninonu yap yigurtla meyveyi bilendirdan gecir daha faydali olur
(161 puan) tarafından
Tm cnm sağol yorumun için
(217 puan) tarafından
Nedemek cnm rica ederm
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Canım bunu verecegine meyve püresi yap birazda sut kat kendin tatlandir hazır olan herşey katkılı ve zararlı maaalesef. 
(161 puan) tarafından
Süt mü..hazır süt mü cnm.
(3,078 puan) tarafından
Günlük çiftlik şutu olsa daha iyi olur canım ama olmayınca m3cbur hazır kullanıyoruz. Günlük bulma şansın varsa günlük süt kullan canım
(161 puan) tarafından
Tm canm kullanmaya calisicam
0 oy
(8,583 puan) tarafından
Paketlı gıdaları kesınlıkle vermeyın derim.meyveyı yogurda ksrıstırın daha iyi
(161 puan) tarafından
Tm öyle yapicam çok tşk ederim
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Kendinde yapabilirsin bunu canım. Arada yapar bende yediririm ama yemiyor kızım zaten 
(161 puan) tarafından
Aynn bizdede oluo arada
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bendce kendin yoğurdun içine meyve koyup yedir canım için rahat eder ne yedirdiğini bilirsin
(161 puan) tarafından
Haklısın vala yapicam öyle sağol
0 oy
tarafından
boyle seyler vermeyin cocuklariniza kendiniz evde yapin yedirin 
(161 puan) tarafından
Tm cnm sağol
0 oy
(849 puan) tarafından
Doktor ablama çok kızmıştı Danone çocuklar da zeka geriliği bile yapiyormus normal yoğurt ver içene meyve ez ver daha sağlıklı canım 
(161 puan) tarafından
Olur cnm öyle ypicam
0 oy
(120,151 puan) tarafından
Kendi yaptigin ev yogurduna meyva pureleriyle karistir ver 
(161 puan) tarafından
Aynen herkes önerdi yapicam
0 oy
(83 puan) tarafından
Onun yerine ev yapimi yogurt icine tam mevsimj olan muz birazda pekmez bunlardan bin kat iyi
(161 puan) tarafından
Aynen haklısın öyle yapicam sağol
0 oy
(664 puan) tarafından
Neden böyle birşey vermeyi tercih ettin ki canım meyveli yoğurt ver kaşık maması ver böyle şeyleri biz bile yememeliyiz 
(161 puan) tarafından
Haklısın vala aşırı sekerliymis tadına baktm
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Bu puding canım bebeğe bi faydası olmaz. En sağlıklısı evde kendi çaldığın yoğurda meyve püresi eklemek olur oğlum çok sever öyle yapıyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 213 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 91 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyaz kelebekler (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 218 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 201 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,640 soru

11,530,407 cevap

35,200 kullanıcı

...