0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Kızlar oğlumun sağlık sorunlarından dolayı anca tuvalet eğitime başladık.

Bugün 5. Gün

Çişim var diye söylüyor lazımlığa oturuyoz yapmıyo tutuyo. Bu normal mi?

Resmen çocuğa zorla yaptırıyom oyun bilmem neyle çişini bi nebze yapıyo ama korkuyor hala. Kakasını 3 gün oldu yapmadı tutuyo. Napıcam ben böyle zorlanan oldumu :( bi akıl verin ya 

9 Cevaplar

+1 oy
(14,571 puan) tarafından
Çok çok normal hepsi aynı süreçten geçiyor canım 
(1,011 puan) tarafından
Yani çişe kakaya alışması uzun sürebilir mi? Ya cevreden hep yok 2 günde alıstı falan duyunca kendimi cok kötü hissediyorum ben mi beceriksizim diye
(14,571 puan) tarafından
her cocuk kendine ozeldir canim benimki 1 hafta bile surmedi cisi ogrendi ama kakayi 1 ayda zor duzene oturttuk
-Reklam-
0 oy
(8,389 puan) tarafından
Kabız olmuş yardımcı olman lazım kabızlığı cozmen lazim
(1,011 puan) tarafından
Duphalac kullanıyoruz normalde zaten. Ona rağmen yapmıyor napıcamı sasırdımm dün birazcık iç çamaşırına kaçırdı kakasını baktım kabızlık durumu yok :(
0 oy
(3,863 puan) tarafından
Şeftali kayısı filan yedir belki cok sıkışınca yapar 
(1,011 puan) tarafından
Onları da yediriyorum duphalac da kullanıyorum :(
0 oy
(5,028 puan) tarafından
Merhaba canim ben bebegim 32 aylikken basladim. 2 ay oncesinde hazirliga baslamistik tuvalet egitimiyle ilgili kitaplar ,klozet adaptoru vs. Hergun klozete otururdu ama yapmazdi. Sonra basladik bezi cikardik. Hic cis yapmadi kaka da tabi. 2-3 gun denedim geri beze dondum. 1 hafta sonra cis yapmaya basladi bezli oldugu halde. 2 ay boyle surdu bezli oldugu halde klozete yapti. Ama kaka sorunumuz vardi. Kakayi hic yapmadi istemedi. Yeniden egitime basladim. Baslamadan once yukselen zekanin tuvalet egitimi etkiligini ve Teo'nun kaka kitabini aldim. Bu kitaplar sayesinde kakasini da klozete yapti. Tabi kaka yapinca odul verdim cok sevdigi biseyleri falan. Dedigim kitaplara bakmani tavsiye ederim.
0 oy
(5,459 puan) tarafından
Normal canım WC eğitimi sabır gerektirir. Benim kızımda defalarca denememe rağmen tam 3 yaşında öğrendi.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ben bi 30 aylıkken çıkardım bezini bir gün dayanabildim perişan etti beni her yere işedi bi perdeler kalmıştı elinden gelse oraya da işerdi geri bağladım 33 ayında geri açtım klozet olan lazımlığa denedik ona alıştı bide araba uçak stiker aldım çişini yaparsan sürpriz var ödül var diye her yaptığında ondan verdim 2 ay olacak hala arada kaçırıyor önü ıslanınca çiş diyor ama buna şükür bakalım böyle böyle alışacak. Valla en önemli şey senin sabrın kendini rahat bırak işemesini falan hiç dert etme ve hemen olacak diye beklentiye girme yavaş yavaş ilerlicek
0 oy
(1,351 puan) tarafından

Arada bizimkide öyle yapıyor çiş geldi demiyor aaaoo diyor hemen kendi klozetine gidiyor bekliyorum yok bide dalga geçer gibi baaaak boş diyor :D bizim sorunda altına bişey giydiremiyorum giydirdigimde altına yapıyor giydirmezsem kendi başına gidip isiyor

0 oy
(436 puan) tarafından
Oğlum 20 güne ancak cısım geliyo dedi ben 15 dakıka da bir götürdüm kakasını kaç gün tuttu normal yani süruyor ama oluyo sadece zaman alıyo
0 oy
(40 puan) tarafından
Lazimlik kullanma canım normal tuvalete götür . Alaturka . Benim kızımda lazimlikta aynı olmuştu normal tuvalette alıştı 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 327 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 264 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 198 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hediye (5,415 puan) tarafından soruldu

399,737 soru

11,957,150 cevap

36,123 kullanıcı

...