+1 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Merhaba kızlar özel hastanede sezeryan olmayı düşünüyorum karnına bastırıyor lar falan diyorlar ama ilkinde böyle bişey yaşamadım korkuyorum öyle şeylerden kendimi hazırlarım en azından diye bilmem istiyorum

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ay ben de özelde oldum bana 3 kere mi 4 kere mi ne bastırdılar öldüm öldüm dirildim
(51 puan) tarafından
Ya en büyük korkum bu
-Reklam-
+1 oy
(1,948 puan) tarafından
Devlette oldum bi kaç defa bastırdılar kum torbası koydular hatta
0 oy
(2,425 puan) tarafından
Ben hem özelde hem devlette oldum. Her hastanenin yöntemi farkli oluyor galiba. Özelde karnıma iki kere bastırıldı hem dikişlerde sızma var mi diye hem kanama yogun mü diye. Devlette daha çok bastırıldı ayrıca karnıma ağır bişey koydular 20 dk falan. Kuzenimde devlet has. oldu ona bir kere bastırmışlar 
(51 puan) tarafından
Bende devlette olmuştum ama bastırma olmamıştı ikinci gebeliğim korkuyorum
0 oy
(4,689 puan) tarafından
Hic basan olmadi bana canım 
(51 puan) tarafından
Yaaa teşekkür ederim
0 oy
(374 puan) tarafından
Benimkine doğum esnasında bastırmışlardı sonrasında yapmadılar herkeste oluyor mu bilmiyorum vajinal doğumda yaptıklarını biliyordum ama sezaryende görünce şaşırdım kendimce bebek iriydi ondandır diye düşündüm 
(374 puan) tarafından
Evet biliyorum kan aksın diye yapılıyor onu yazmıştım zaten doğum esnasında yaptılar ama sonrasında yapmadılar onu sormuş heralde :)
(2,942 puan) tarafından
Oy oyy o aciyi hissettim şu an
Ben odaya geçtikten sonra hemşire 2 defa geldi bastırdı bir de kum torbası koydu :D

Eline sarılıyordum Allah aşkına yapma haahah
(374 puan) tarafından
Evett çok kötüymüş bana kan için değilde bebek çıksın diye yaptılar heralde bilmiyorum çünkü doğum sırasında yaptılar sonrasında müdahale yapmadılar ama ablamlar normal doğum yapmışlardı onlarada gidip gelip bastırmışlar mahvolduk diyorlardı her doğum çok zor ama sonrası çok güzel :)
(585 puan) tarafından
Rahim kendini toparlıyor mu diye bakmak için bastırılıyor.
(374 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(10,094 puan) tarafından
ablam aynı hastanede iki kere sezaryen oldu. birinde bastırmışlar birinde bastırmamışlar
(51 puan) tarafından
Neden acaba
(10,094 puan) tarafından
belki operasyon sonucu doktor diyor. bana hem batırdılar hem de diren taktılar ordan da sıvı akışı oldu
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Vallahi bastırıyorlar canım devlette
(51 puan) tarafından
Ya zaten karnında yara varken bide bastırmak kötü olur
0 oy
(539 puan) tarafından
Spinal anestezi alarak sezeryan oldum odaya geldiğimde üstümü giydirirlerken yani daha uyuşukken hemşire bir kere bastırdı ama ne aşırı bi bastırmaydı ne ben hissettim herkesin acı eşiği başka tabiki ama bazısı gerçekten abartıp söylüyor bana ilk ayağa kalktığımda ortadan ikiye bölündüm sandım organlarım yer değiştirdi vs dediler ben ayağa kalktığımda gülüyordum mesela az bir sızı harici hiç bişey hissetmedim kimseyi dinlemeyin yapacak olurlarsa istemiyorum çok gerekli değilse yapılmasın diyebilirsiniz heryerde yapmıyorlar sonuçta çok gerekli olsa her yerde yaparlar 
(51 puan) tarafından
Dimi ya ama korkunç birşey
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Devlette de oldum özel hastanede oldum ikisinde de  bastırdılar . Anlık acı zaten mecbur sağlığın için o acıyı da göze almalısın. Fazla degil 1 dk falan basıyorlar ben derin nefes aldım ikincisi n de ilkde tecrübe yoktu çok acıdı 
(51 puan) tarafından
Of kötü ya
0 oy
(82 puan) tarafından
İlk oğlumda devlet hastanesi kadın doğum da oldum 1 kere bastırdılar 2. Sezeryanimda riskli olduğu için araştırma Hastanesi'nde oldum 4 gün yattım hiç basmadilar
(51 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbim evlatlarınızı bagışlasın
0 oy
(17,501 puan) tarafından
İlkin özelde belden uyusaraktim bastirdilar hissetmedim uyuşuk olduğum için

İkincisi devlette genel uyusturuldim

Bastirdilar hissettiğim için çok acıdı ama saniyelik geçiyor 
(17,501 puan) tarafından
Basma sebepleri kanaman olsun die
İçerde kan toplanmasin die

Bnm kanamam olmuodu
0 oy
(11,588 puan) tarafından
Bana ilkinde yaptilar ikncide yapmadilar. 
0 oy
(8 puan) tarafından
Özelde sezaryen doğum yaptım karnıma hiç öyle bastırmadılar 
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Ben özelde oldum bir defa bastırdılar ve evet çok acıyor. 
(51 puan) tarafından
Yaaa teşekkür ederim
0 oy
(432 puan) tarafından
Özelle devletle ilgisi yok canım kanamanın durumu kontrol ediliyor, özeldede doğum yaptım devlettede 3 kere sezaryan oldum hepsindede bastırıldı odaya geldiğin gibi geliyorlar narkozun etkiside oluyor zaten,çok hafif bir şekilde basıyorlar çok hissetmiyorsun zaten bende çok korktum hepsinde ama ağrı olmuyor merak etme :)
(51 puan) tarafından
İlkim sezeryan dı ve devlette oldum bastımadılar şimdi özelde olcam ve çok korkuyorum
(432 puan) tarafından
Korkma canım inan çok ağrı olmuyor,Sağlığımız için mecbur yapılan bişey hemşire eğer kanamayı kontrol etmessek Allah korusun 2.ameliyata bile gidebilir dedi bana
0 oy
(572 puan) tarafından
2 kez sezeryan oldum devlet hastanesinde ikisinde de bastırdılar ilkinde daha çok acı çektim tüm uyumustum ikinci de belden uyuşturma olduğu için fazla hissetmedim ama mecbur içindeki kanları çıkarmak için bastırıyorlar yani bizim iyiliğimiz için yanımdaki kadın izin vermemişti sonra kanaması fazla olmadı içinde kalmıştı çatala çıkardılar o halde tekrar ameliyat haneye indirdiler öyle daha kötü olmuştu biraz dişini sık sonuçta doğum yapıyoruz katlanmalyz herşeye bunu bilerek gebe kalıyoruz değil mi.
(51 puan) tarafından
Evet ama çok korkuyorum ya
0 oy
(4,676 puan) tarafından
Bende bastirmadılar diye hatırlıyorum 
0 oy
(309 puan) tarafından
Devlette oldum seseryan süreci boyunca o pekte takılacak bisi deil bana göre hayırla ve sağlıkla kucağınıza alin
(51 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(245 puan) tarafından
Ben özel de sezaryan oldum. Doğumdan sonra odaya ciktiktan 1 2 saat sonra belli aralıklarla gelip 3 kere karnıma bastirdilar valla öldüm sandım ne olduğunu anlamadım birden bire sonra 2 kere daha gelip yaptı. Alttan da bakıyor pis kan çıkıyor mu diye, zaten ameliyatlisin o dikişler iyi patlamiyor dedim kendi kendime çok zordu. Bazılarına da ağır kum torbası koyuyorlarmiş karnına 
(51 puan) tarafından
Evet bende kum torbası vardı ama belden uyuşuk olduğum için hissetmedim
(245 puan) tarafından
Bende belden uyuşuktum ama karnımin üst tarafindan bastırdı öldüm resmen unutamıyorum onu, ikinci olursa çok zorunlu değilse yapmayın dicem
0 oy
(5,724 puan) tarafından
Özelde sezeryan oldum hiç öyle bişey yapmadılar 

İlgili bir soru bulunamadı

399,768 soru

11,957,942 cevap

36,124 kullanıcı

...