+2 oy
332 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından

image

arkadaşım bunu okumadan imzalamış arkadaslar basina  gelen var mı varsa ne oldu ne yapıldı 

14 Cevaplar

0 oy
(8,164 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ama asagiyi kız imzalamiyorki tutanağı kim tutuyorsa o sorun olmaz amcama attım bakayım ne dicek bence sorun olmaz aşı yaptırmak gibi yaptirmamakda en doğal hakkımız cunku
(163 puan) tarafından
Sordunuz mu bilginiz var mı kız agliyir üzgün
(8,164 puan) tarafından
Ne zaman yapmış bunu arkadaşın bugün ise gitsin alsın o dilekçeyi
(8,164 puan) tarafından
Eğer alt tarafı o değilde saglik ocağı imzaladiysa sıkıntı yok normal ama saglikocagindakiler takmış kafayı uğraşmak için yapıyorlar sanırım
Herhangi bir sorun olmaz ama bugün imzaladiysa gidip alsin
(163 puan) tarafından
15 gün once
(8,164 puan) tarafından
Yapcak birsey yok sorun çıkmaz ama uğraşırlar sa kendini sağlam savunması lazim
-Reklam-
+2 oy
(455 puan) tarafından
Bu kağıdı sağlık ocağı kendi kafasına göre yazıp vermiyordur, devletin uyguladığı birşeydir. Eğer ilerde sağlıkla ve aşı ile ilgili bir sorun olursa çocukta devlet koruma altına alabilir. 
+1 oy
(2,716 puan) tarafından
Aşı yaptırmak istemediği için imzalamış canım ama koruma altına alınması lazım falan diyor sanırım aşıyı yaptirmak istemediği için çocuğun sağlık sıkıntısı olabileceğini ve korumaya alınması gerekeceğini söylüyor peki imzalamış mi bunu 
(2,716 puan) tarafından
Bide asi yaptirmayan çok insan var ya böyle bir şey yapamaz ki sağlık ocağı
(163 puan) tarafından
Aynen şok olduk
(2,716 puan) tarafından
Benim amcamın eşinin çocuklarını aldılar yetiştirme yurduna ama annesi çocuğun kafasını betona vurmuş doktor kim yaptı diyince amcam annesi yaptı demiş doktor da tutanak imzalatmis 5 çocuğuda aldılar ama sağlık ocağından heleki aşıdan ilk defa böyle bir şey gördüm etraftada çok var çocuğun asini yaptirmayan
(1,498 puan) tarafından
Aşı reddinde tutanak tutulur belge imzalatırlar. Geçen ben oğluma aşı yaptırırken başkası reddettiği için imzalıyordu bu belgeyi
(163 puan) tarafından
İmzalamış ama okumamış ikinci ay aşı kagiti böyleymiş ilki böyle değilmiş  şimdi okumuş olsam imzalamak diyor perişan ve korku içinde
0 oy
(7,485 puan) tarafından
Ay hatırlamıyorum ki bende varmiydi böyle bişey inşallah yoktur. Kendim aşıyı reddettihimi yazıp imzaladığımı hatırlıyorum bı tek. Belki yeni çıkmıştır böyle bi şey aşı reddi çok olduğu için 
(163 puan) tarafından
Evet yeni çıkmış
(8,164 puan) tarafından
Yoktu böyle brisey yeni çıkmış
0 oy
(2,462 puan) tarafından
Bişey çıkacağını sanmıyorum sadece aşı yaptırmadı sorumluluk bizden gitti die sağlık ocağı kağıt imzalatıyor. Bizde imzaladık ama 4 kağıt vardı bundanda varmıydı unuttum 
0 oy
(9,672 puan) tarafından
geçenlerde topuk kanı ile ilgili bir haber çıktı. karsta bir aile topuk kanı vermeyi reddetti ve bir dava açıldı. il sağlık müdürlüğü davayı açtı sonra sağlık bakanlığı devreye girdi. çocuğun aileden alınmasıyla ilgili bir dava. ben aşı yaptırıyorum o yüzden böyle bir belge görmedim haliyle ama önceden yoksa bile bu dava sonucunda eklenmiş olabilir 
0 oy
(13,899 puan) tarafından
Biz de aşı reddi yaptık ama böyle kâğıt vermediler Boş kağıda kendimiz yazdık 
(22 puan) tarafından
Neden reddettiniz aşıyı merak ettim .. nedeni neydi ben yaptirdm da yararlı bir şey mi zararlı bir şey mi hiç arastirmadm
0 oy
tarafından
Canım biz de bu kağıdı imzalatiyorduk aşıyı reddeden ailelere ama baya oldu sağlık ocağında çalışmayalı içeriğini tam hatırlamıyorum 
0 oy
(311 puan) tarafından
Bence prosedürdur bu aşı yaptırmak sonuçta isteğe bağlı birsey 
0 oy
(76 puan) tarafından
İşaretlenen yerde ne yazıyor? Okuyamadım Beni de çağırdılar imza için daha gıdıp atmadım
(22 puan) tarafından
Adı geçen çocuğun korunmaya ihtiyacı olan çocuk kapsamında değerlendirilmesi die  yazıyor
(8,164 puan) tarafından
Bunu yapamazlar boyle bir şart yok aşı olmamak gibi bir hakkın var he olurda uğraşılmak istenirse vakit kaybı ama hakli cikabilirsin
(1,498 puan) tarafından
Koruma altında yazısından kastı eğer ki aşısını yaptırmadığı bir hastalık bulaşırsa devlet koruma altına almaya hakkım var diye gibi bir şey yanlış anlamadıysam
0 oy
(503 puan) tarafından
Neden aşı yaptırmak istemediniz onu merak ettim
(2,462 puan) tarafından
Evet Amerika nasıl hızlı hareket etti aşı konusu olunca hemen gönderdi Gazze li masumlara. Bombayla vuramadıklarını aşıyla halletmeyi düşünüyor büyük ihtimalle
(22 puan) tarafından
Siz bilirsiniz çocuğunuzun annesi sizssiniz ama benim de iki çocuğum var ve bu kdr yetersiz güvenilir olmayan bilgilerle çocuğumu tehlikeye atmazdim yani takip ettiğim dediğinize göre sosyal medyadan takip ediyorsunuz ki ordaki insanlara da yaşadıklarına da dediklerine de çocuğumun sağlığı ile ilgili bir karar vereceksem pek guvenmezdim kizim 9.ay asisinda hasta oldu yazmişsiniz nasıl bir hastalik geçirdi bilmiyorm ama bunu doktorun söylemesi ile mi  aşıya bağladiniz yani bilmeden kendi tahmininzle mi bagaldiniz başka şeylerden de mikrop virüs kapmış olabilir aşıya denk gelmiş olabilir keşke çocuğunuzla ilgili böyle önemli bir karar verirken elinizde daha güvenilir şeyler olsaydı ama çocuğunuzun annesi sizssiniz tabi çocuğunuzla ilgili kararları sizden daha iyi kimse veremez
(8,164 puan) tarafından
Tabikide sadece bu bilgilere göre aşı yaptirmamazlik yapmıyoruz aratiriyoruz makaleler okuyoruz ona göre karar veriyoruz
(9,308 puan) tarafından
Aynen öyle
 Ben cocugumu tehlıkeye attıgımı düşünmüyorum.
(8,164 puan) tarafından
Öyle ha diyince de vermedik bu kararı.
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Bende imza attım ama böyle uzun yazılı bir kağıt değildi. Kısa yazı vardı okudum önce sonra iki kağıdı da imzaladim
0 oy
(1,332 puan) tarafından
Aşı yaptırmıyorsa bunu imzalamak zorunda çünkü aile aşı yaptırmayarak her türlü riski göze aldığı için devlette madem ki çocuğunla ilgili böyle bir karar aldın bu sebeple doğacak herhangi bir olumsuzlukta bu çocuğu senden alma hakkı olduğunu söylüyor bence devletin imzalattığı en doğru belge bir covid aşısına sebep insanlar bütün aşıları aynı kefeye koyup çocuklarını tehlikeye atıyorlar sadece bir sağlıkçı değil aynı zamanda bir anne olarak aşıların yapılması taraftarıyım bu benim fikrim tartışmaya kapalı kimseye karşıt diye birşey diyemem herkesin kendi fikri 
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Oooohhh çok güzel çoook

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 217 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,457 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 71 göst.
0 oy
2 cevap 34 göst.
15 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
17 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (1,036 puan) tarafından soruldu

398,226 soru

11,909,085 cevap

36,039 kullanıcı

...