+2 oy
657 göst.
Aile kategorisinde (360 puan) tarafından
Kaynım aradı eltimi  eşimde gördü telefonu açtı abisiyle konuştu ve biz eltimle kanlı bicakliyiz konuşmuyoruzda bende eşimle tartıştım sizce haklı mıyım

22 Cevaplar

+2 oy
(3,286 puan) tarafından

Napsin siz kanlı bıçaklısiniz diye kardeşiyle konuşmasın mı görmüş konuşmak istemiş demekki aynı ortamda niye bulunuyorsunuz madem çok kötü aranız onu anlamadım 

(360 puan) tarafından
Bu kadın bizim aramızı bozan bir kadın ondan zatten kavga ettik
-Reklam-
+2 oy
(4,210 puan) tarafından
Herkes normal karşılamış ama ister kardeşi ister babası arasın.. İster eltin ister görümcen olsun farketmez, bana göre eşin başkasının telefonunu açmamalı kendisine aç denilmediği takdirde. Eşin fazla saygısız geldi bana. 
(61 puan) tarafından
Kesinlikle oyle. Sonucta baskasinin tlfnu. Kim ariyo diye ekrana bile bakilmaz yani
+1 oy
(650 puan) tarafından
Bir problem göremedim ortada 
+1 oy
(2,144 puan) tarafından
Cnm pek sorun olcak bisey degl bu ama 
+1 oy
(645 puan) tarafından
Sen tam olarak nesine kızdın bilmiyorum da bence de kocan hata etmiş. Senin eltinle aran iyi de olsa kötü de olsa sahibi telefonu aç demediyse başkasının telefonunu açıp konuşmak hiç hoş değil.
+1 oy
(2,756 puan) tarafından
Burdaki hata eşinin kardesiyle konuşması değil eltinin telefonu eşinin açması bence sonuçta adam karısını aramış konuşmak istese abisini arardı 
0 oy
tarafından
Kanlı bıçaklıysan eltinle aynı ortamda neden bulunuyorsun ki onu anlamadım
(360 puan) tarafından
Mecburiyetten ben kaynanamla yaşıyorum onlarda aynı şehre taşındı ev bulana kadar beraber yaşamak zorundayız
0 oy
(95 puan) tarafından
Kardeşi ile konuşmuş ne var bunda? Kocalariniza satasmaya yer arıyorsunuz. 
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Kanlı bıçaklıysanız beraber ne işiniz var. O kadar değilse abisi yani açabilir eskiden bize geldikleri zamanlar benim telefonumu açardı abisi eşim arıyorsa 
(360 puan) tarafından
Bana çok saçma geliyor
(1,352 puan) tarafından
Gördüğüm kadarıyla sizin eşinizle problemleriniz var bunu çözmezseniz sürekli böyle şeyleri takar kendinizi üzersiniz. Ve aylardır o evde yaşıyor olmanız hem doğru değil hem saçma bir çıkış yolu bulmalısınız
0 oy
(286 puan) tarafından
Problemi senle ise bence açmasından sakınca yok sonuçta husumeti senle abisi yada kardeşi yada eltinin kayniyla değil dir umarım 
0 oy
(15,641 puan) tarafından
Açıp eltinle konuşmamış sonuçta eltinin telefonu ile kardeşi ile konuşmuş sizin husumetiniz var diye adam kardeşinden geçecek değil 
0 oy
(16,517 puan) tarafından
Kardeşiyle konuşmuş bunda kavga çıkaracak bir durum yokki 
0 oy
(2,871 puan) tarafından
Çoğu kişi ne var bunda minvalinde yorum yapmış ama halihazırda zaten bir başkasının telefonunu açmak yanlışken bir de KARDEŞİNİN KARISININ TELEFONUNU AÇMAK DAHA BÜYÜK YANLIŞTIR.

Dakika biter, izin ister, arar. Bunda bir sakınca yok, neticede sahibinin izni var. Ama kardeşi arıyor diye önüne gelen her telefonu da açamaz.

Ya kardeşi yani kızın kaynı, eltisinin kocası telefonda karısıyla konuştuğunu zannedip çok ayıp veya farklı şekilde karşılık verseydi?

Tam tersi olarak düşünelim. Siz, eniştenizin telefonunu ablanız arıyor diye açar mısınız? NE MÜNASEBET DEĞİL Mİ? İzinsiz açarım diyen varsa adab-ı muaşeret kurallarını öğrenmeye davet ediyorum.
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Bence yanlış iyi bile olsa onun özeli kocası arıyor senin herifin ne haddine açmak 
0 oy
(651 puan) tarafından
Ben şeye takıldım, siz eltinle kanlı bıçaklısınız, kaynın da orada değil. Eşinle senin ne işiniz var o zaman o ortamda? Ve evet sizin aranız bu kadar kötüyken eltinin telefonunu açamaz. İyi olsa belki bir nebze ama... Kardeşi değil sonuçta, yengesi
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Post başlığını okuyunca şifrəsini açmış zann etdim. Sende  eşinin neden şifrəsini bildiyini anlamadı diye... 
0 oy
(870 puan) tarafından
Geçenlerde eşimin halası gelmişti kocası da dayısı oluyor eşimin. Halasının telefonu çaldı hayatım diye kızı arıyormuş o sıra halasının işi vardı eşimde hayatım yazısını görünce dayısı sandı oo hala dayımı bu kadar çok mu seviyorsun dedi telefonu açtı kuzeni çıktı konuştular da sorun etmedim ha kız bıraz cıvık konuşma tarzı fln ama eşim bilmeden açtığı için bir şey demedim. 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kardeşi ile arasındaki bağa bağlı. Ama tabii eltinizden izin alıp açması adab-ı muaşeretten olur. 
0 oy
(434 puan) tarafından
Konuşmak istıyorsa kendi telefonu ile arasın beni esım arasa bekar kayınlarım var kardeş gibiyiz asla açmazlar kaynanam dahi açmaz bana verir herkesin telefonu var kimle konuşmak istense konuşulur bana yanlış geldi
0 oy
(80 puan) tarafından
Aradakı yakınlığa bağlı. Demek ki çok yakınlar ki bşkasının telefonu olarak görmemiş. Hem belki kardeşine bir diyeceği vardı aradıgını görünce açmış. Benim için sorun teşkil etmezdi. Eltım kocamın ablası gıbıdır. Kuzenıdır aynı zamanda. Yani yakındırlar

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 872 göst.
22 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Miracin annesi (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 417 göst.
30 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Miracin annesi (137 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 459 göst.
1 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Yasmin65 (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 356 göst.