0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 37 hafta sezeryan oldum.dikisleri on gün sonra aldırdım.zor bir amiliaytti .karnım bir uçtan bir uca yarilmisti.hala düzelmedi.gun içinde sızlıyor.foto bırakıyorum.hic kontrole gidemedim daha sonra sizce normal mi  kesisi.bi sıkıntı duruyor mu foto tam yüklenmedi .kenarlarda birer cm daha kesi var

6 Cevaplar

0 oy
(63 puan) tarafından
Yüklendi tam şekilde.bunarada fotoyu sonra silecek.nasil silecegimi de bilmiyorum.onu da yazarsanız sevinirim
-Reklam-
0 oy
(5,036 puan) tarafından
keloid olusmis benimde ilk dogum sonrasi 3  bolum seklindeydi - - - bu sekil kabariklik. iki ci dogumda kesip duzeltti dr. sanki icinden kablo geciyor gibi gozukuyordu. 6 sene bu sekil kizarik sanki yeni dogum yapmis gbi . muhtemelen senin tenin de o sekilde olacak kimininki belli belirsiz vizgi oluyor kimininki boyle yara gibi kalio yillar gecse de duzelmez
(5,036 puan) tarafından
google a keloid yaz arastir. sezeryan kesisi iyilesirken vucudun fazla kolajen uretmis iyilesirken yeni doku olusturmus.  yani aslinca vok iyi bisey vucudunun kolajen uretmesi hucrelerin canuk toparlanmasi ama biyle fazla bir goruntu doku olusuyir vucutta. su kolajen yuzde uretilse keske de yuz genc dursa kirismasa. gereksiz bir yerde kolajen fazla uretilmis oluo hu dikis yerinde
(63 puan) tarafından
Yaaa çok üzüldüm.yara kreme controtubex kullansam geçer mi acaba
(5,036 puan) tarafından
senlik bi durum degil gecmez . operasyon ile o fazla dokuy kesip aliyirlar. vucudun uretiyor onu. benim ikinci dogumda kesip aldi dr o fazlalik şiş olan dokuyu.  lazer ile izini komple yaktiricam bu kiş. yani kzariklik nekadar gidebiliyorsa gitsin diye
(63 puan) tarafından
Kesip alırken tekrar sezeryan olmuş gibi acı oluyor mu acaba.tekrsr bebek düşünmüyorum.devket hastaneleri yapıyor mu peki
(5,036 puan) tarafından
bilmiyirum sadece o doku alinirmk.cunku ben ikinci sezeryani olurken kesip aldi o fazlaligi. ayni yerden ayni teknikle kesiyorum dedi dr. dikerken cikardi o fazlalik dokuyu.
0 oy
(234 puan) tarafından
kontrole gitmen gerekiyordu
(63 puan) tarafından
Gidemedim canım.gitmem gerekiyordu evet
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Canım benimi aldirirken sordum ben bunun bizim vücudumuzla alakası varmış. Sezaryen yerim 1 cm kalınlığında ve kızarık ne kullanırsan kullan geçmez. Göğsümden yarım santim kadar ben aldırdım 2 cm kadar sezaryen dikişi gibi kabardı
(5,036 puan) tarafından
aynn vucut uretiyor. benimde sezeryan yerim o sekildeydi. vucudumun gorunen yerinden bisey yaptirmaya korkuyorum oyle kabarik iyilesir diye. microblanding kas yaptircam onun aleti de jilet gbi kesi atarak boyayi yediriyor tene. yillardir aklimda ama korkuyorum ya iyilesirken fazlalik kabariklik çikarsa kaşimda diye.
(1,261 puan) tarafından
Valla benim işte o kadar küçük bir ben alındı ki onun 10 katı buyuklugunde kırmızı et oluştu orda dikkat et canim
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Niye o kadar yarmislar yaa . Fotoyu görmedim korkuyorum kesiden zaten . 
0 oy
(57 puan) tarafından
Hangi hastaneyede oldun soylede kimse gitmesin artık dikiş aldirmami kaldı yapıştıma yapılıyor ve kesi yeride küçülmüş olması gerekiyordu sen bı doktora git bence

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 82 göst.
0 oy
4 cevap 161 göst.
22 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 20 göst.
24 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Birisidiye (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.

395,480 soru

11,830,705 cevap

35,902 kullanıcı

...