0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (17,909 puan) tarafından
Bu hafta oğlan okula başlayacak. Ama ufaktan camlardan başlayayım diyorum. Bana bı gaz verseniz ahshsh

Sizler yaptınız mı yapacak mısınız? 

Bahar temizliği neymiş ben evimi her zaman temizlerim diyenlere verilecek cevabım yok. Ben onu yapamıyorum malesef. Yani benim için en gıcık şey cam silmek. Bahar bayram yaz temizliklerinin en gıcık ısı cam silmek. O da annemden kalan travma bana miras. Ondan sevmem 

20 Cevaplar

0 oy
(1,016 puan) tarafından
Sabah erkenden kalk bacım yarın. Kahvaltı bile yapmadan çabucak sil camlarını. Öyle çok fazla detaya girme. Tozu kiri arınsın yeter. 

Sonra güzelce çabuk bir kahvaltı yap. Yaparken dinlenmiş olursun. Kalkar kalkmaz hemen de kapılarını sil. Dediğim gibi ince eleyip sık dokuma kiri tozu arınsın

Sonra evini makinaya çek sil toz al bitti

Sonra otur missss gibi bir yorgunluk kahvesi ohhhh

Pazartesi de tertemiz bir güne tertemiz bir evle başla. 

Kafa rahat sen rahat 
(17,909 puan) tarafından
Doğru diyosun bacim. Yarın geçsin pazartesi de geçsin söz basliýcam whdhshdhdhd
(13,353 puan) tarafından
Çekmece dolap içleri temizleme,perde yıkama koltuk silme bunlarda olmalı mevsim temizliklerinde :)
(1,016 puan) tarafından
Kız bugün diye başlamıyon, çıkmaz ayın son çarşambasına mı Atıcan temizliği ;)))

Benim çekmece dolap içleri daima temizdir. Düzenlidir. Her zaman toz alırım . O yüzden yazma gereği duymadım bacım.
Perdelerde kirlendikçe yıkarım sık yıkamam asla
Koltuklarım da yeni aldım üstünü de örttüm daha bişey yok ahhaah :)))
(17,909 puan) tarafından
Ya gece 4 te yattım. Kız uyutmadi. Tek isteğim şimdi onu uyutup uyumak . Onları ben de ara ara yaparım. Genel temizliği beklemem
(1,016 puan) tarafından
Bende bebemi uyutuyorum şuanda uyursa uyuyacam. Çok yorgunum. Uykusuzum. Tabi diğer 2 çocuğum bırakırsa. Uyanık çünkü onlarda
-Reklam-
0 oy
(15,718 puan) tarafından
Mevsime göre temizlik yapmam üstelik sonbahar geldi yağmurlar başlayacak ve ben cam silmeyi hiç sevmiyorum:( ama okullar açılmadan yapabildiğimi yaptım okul açıkken vaktim olmuyor 
(17,909 puan) tarafından
Bizim ilk defa okul maceramız olacak☺️ bakalım nasıl olacak. Ben mevsime göre cam silme perde yıkama işlerini yaparim. Diğer işler elim erdikce ara ara yapıyorum
(15,718 puan) tarafından
Ben pasaklıyım canım mecbur kalmadıkça cam silme ve ütü yapmıyorum. Çalışıyorum okul açıkken ondan açılmadan aralacele temizlik kışlık yapabildiğimi yaptım bir turşum kaldı onu da kayinvalidem gelecek eşime dedim annen yapsın benimkine kusur buluyor çünkü
(17,909 puan) tarafından
Estağfurullah dostum yaptığına şükür. Boşver. Herşey olduğu kadar.
0 oy
(650 puan) tarafından
Haftaya eşim izine çıkacak nasipse haftaya yaparım diye düşünüyorum.
(17,909 puan) tarafından
Sana da kolay gelsin. Ben de bir iki cami eşime kilitleyebilirsem benden mutlusu olmaz
0 oy
(443 puan) tarafından
Canim valla ben şuan kışlık larimi ayarliyorum tursularimi filan bitiricem ondan sonra halılarım dan başlarım artık kaç gün sürerse temizligim genel olarak hergun evi temizliyoruz ama öyle dip köşe değil yani :)) iki küçük çocuğum üstüne bide 6 Aylik hamileyim ne kdr yapabilirsem
(17,909 puan) tarafından
Sen fazla zorlama kendini. Olduğu kadar.
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Cam silmeye gerek yok artık hiç uğraşma.icten silsen yeterli perdeleri yıka,halıları yıkamaya ver .sonra mutfak içli dişli sil gerisini halılar gelince yap
(17,909 puan) tarafından
Cam silerim ya. Tozlu aylardır silmedim hiç. Mayısta silmiştim en son. Aslında silmesem de olur. Evimizin dibi inşaat. Ve toprak kaziyolar sabahtan akşama kadar. Silince daha beter yapısabilir.  Neyse içten sileyim bari. Halıları da yıkamaya vermiycem. Makine var. Yeni yıkadım zaten. Sık sık yıkanıyor mecburen.  Benim işleri hafiflettik kız ahshdhdhd
(2,553 puan) tarafından
Maşallah kız halı yikama evde olması gerçekten ayrıcalık .inşaat varsa zaten hiç yorma kendini gerçekten değmez yorulmana.
(17,909 puan) tarafından
Halı yıkama her çocuklu eve lazım ya. Benimki ucuzundan. Ama çok işimi goruyo valla şükür . sağolasın.
0 oy
(14,571 puan) tarafından
bugun basladim iste jizimin odasini bitirdim yarin yataj odasi sonra banyo tuvalet salon en son mutfak kislik yapacsm cunku 
(17,909 puan) tarafından
Sana da kolay gelsin. ☺️ Ben oda oda yapamıyorum pek galiba. Önce camlar perdeler sonra oda oda gidiyorum
(14,571 puan) tarafından
bebek var ya mecburum oyle yapmaya ayni anda yapamam
0 oy
(12,791 puan) tarafından

Yani evet ben aklıma geldikçe dip bucak girerim ama illa kışa girerken ve kızdan çıkınca daha da abartmayı seviyorum işi. 

Ben sinekleri bekliyorum canım onları ugurladiktan sonra yapıyorum artık büyük temizliği çünkü köyde kızımın da etkisiyle kapıdan hoop hemen ordu giriyor içeri ve perdelerimi mahfediyorlar  :D

Bu sene daha geç yaparım Allah nasip ederse kalorifer taktırmak düşünüyoruz ondan erteliyorum.

Bence sen çocuğun okuldayken yavaş yavaş başla  :)

(17,909 puan) tarafından
Sinekler çok mu ya. Allah kolaylık versin. Benim oğlan okula gidecek de 1 yaş kızım da pacamda. Asıl zorlayan o beni ☺️ kaloriferiniz de şimdiden hayırlı olsun. Güzel gunlerde kullanın inşallah ☺️
(12,791 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim koydeyiz ya illaki oluyor herkesin ineği koyunu var  :)
Allah sana da kolaylık versin canim  :)
0 oy
(2,083 puan) tarafından
Havalar iyice düşmeden elimi vurmam hala sıcak ve bütün pencereler açık adana yanıyor yorulduğuma değmez 
(17,909 puan) tarafından
Ya evet ben de antalyadayim. Daha klima calisiyo valla.  Bı yemek yapmak işkence. Litrelerce ter dokuyorum. Sizin de bizden farkınız yoktur.
(2,083 puan) tarafından
Hiç sorma bu memleket beni benden aldı artık evde durmaktan sıkıldık dışarı cayır cayır yanıyor valla nefes alınmıyor havalar düşsün güzel güzel temizler temizler dizerim evi halıları falan hep kaldirdim
(17,909 puan) tarafından
Adanalilar genelde yazın halı kaldiriyomus deme ☺️ hayatta halisiz yasayamiyorum. Ev ev gibi gelmiyo bana.
0 oy
(575 puan) tarafından
Ben yaptim bitti bile bu sene kendimi yormadan halilari yollayip hergun bir odaya giristim kışlık hazırlıklarimda bitti gecen sene okul zamani cok zorlanmistim o yuzden bu sene okul baslamadan herseyi bitirdim
(17,909 puan) tarafından
Oh maşallah. Keyfin gıcır ☺️
(575 puan) tarafından
Oh valla oyle :))
0 oy
(10,091 puan) tarafından
haftaya bir tatile gideceğiz 10 gün sonra dönünce zaten vir temizlik yapmam gerekecek o zaman yaparım diye düşünüyorum. şimdi konserve işini aradan çıkartacam
(17,909 puan) tarafından
İyi tatiller size☺️ nereye gideceksiniz tatile ahdhsh
Valla tatilden dönünce çamaşırları yıkayıp yerleştirmek bile günler sürüyo. O ayrı zor
(10,091 puan) tarafından
teşekkür ederim canım, alanyaya gideceğiz. bebeğim küçük denizi sıcak olan yer olsun dedik
valla 3 gün bir yere gitsem 1 haftada zor toplamıyorum bakalım bu sefer bebekle nasıl olacak:)
(17,909 puan) tarafından
Ee bizim buralara geliyosunuz demek. Ben de antalyadayim. ☺️ İyi eğlenceler bebekle ne kadar eglenilirse agsgsg. Ama değişiklik olur sana da
0 oy
(19,961 puan) tarafından
Ben pazartesi kışlık menemen yapıcam salı çarşamba başlarım biiznillah camlardan dhvar silmem lazım kapılar var perdeler yıkancak 
(17,909 puan) tarafından
Camlar silinmeyecekse iyi ya hallolur da camlar beni cok korkutuyor.
Menemen dedin. Ben menemen yapayım diyodum unutmuşum. Aklıma getirdin iyi oldu.
(19,961 puan) tarafından
:))) kışlık işler bitti bi menemen kaldı işte hallolsaydı amaaan iş bitmiyor ya
(17,909 puan) tarafından
Dünya hayatının işi bitmeeeezzz .
(19,961 puan) tarafından
Bitmiyoooor :)))
0 oy
(6,227 puan) tarafından
Benimki kalacak gibi bu sene :/ 3 çocukla zor 3. Bebeğimde 40 günlük daha.  

Normalde ekim gibi yaparım
(17,909 puan) tarafından
Aman seninki kalsın bacım. Allah'ım kolaylık versin. Sen günlük rutin işlerini yap da derin temizlik kalsın ☺️
(6,227 puan) tarafından
Elimden sadece o geliyor zaten canım. Şükrediyorum rutine
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Cam silemiyorum, dışına çıkamadığım için. Önümüzdeki ay birini çağırıp sildirecem. Ama mutfak dolaoplarını bu hafta yavaş yavaş silmek istiyorum. Kızım uyanıkken temizlik yapmak pek mümkün değil çünkü
(17,909 puan) tarafından
Camları sildirmisken diğer işleri de yaptiriver bacım ☺️
(2,193 puan) tarafından
Kışlık sos, menemenlik yapıyorum iki gündür. O yüzden mutfak baya kirlendi, bir ay daha dayanamam :))
0 oy
(2,933 puan) tarafından

Yeni sildigim camlarim biraz önce fırtına gibi yağ mur yağdı geri battı :'( banada biraz gaz verin yarın yine sileyim jdjdjd bahar temizliği derinliğine bağı canım benimki başladığım zaman 2 hafta sürüyor ee şimdi okulda açıldı git gel yapicam bu ay içerisinde yaparım yine

(17,909 puan) tarafından
Olabilecek en derin temizlikten bhsediyorum. Küçük çocukla benim de uzun sürer. Ama camları silme yine ya. Her yağmur yağınca cam sileceksek işimiz var. Ben silmeyeli aylar oluyo da ondan mecbur silcem.
0 oy
(258 puan) tarafından
Canım ilk kalkıp camları sil odayı supur kapıyı sil Vileda yap çık ben öyle yapıyorum bende yapacam da çocuk durmaz benim gündüz uykusu yarım saat ancak kız kardeşim gelecek Perşembe uzaktan o gelsin çocuğa bakar bende cumartesi temizlik yapacam  bir günde bitiririm pazar günü annemler halamlar gelecek Adıyaman'dan menzile gittiter onlar gelene kadar evi tekrar sil şupur sererim isim biter yemekte yaparım sorun değil yapamadım bende oğlan küçük olunca iş yaptırmıyor bana 
(258 puan) tarafından
Ben bitirim canim çekerim koltukları cam perdeleri yikarim süpürür silerim kapıyı siler çıkarım ama işimi bitirmeden oturmam çocuğun uyku zamanı uyutur onun odasına girmem
(17,909 puan) tarafından
Maşallah barekallah benim elim çok ağır demek ki
(258 puan) tarafından
Canım işi bitirmeden oturmamaya özen göster biter az önce çamaşır vardı serilecek bulaşık öyle duruyordu koltuğun altına koyacaklar vardi onları yaptım bitirdim eşim bir yere gitti birde kahve yapıp içtim oturuyorum işler bitince otururum
(17,909 puan) tarafından
Helal valla
(258 puan) tarafından
Canım iş oldu mu oturmayı sevmiyorum ben bugün yaptığım işi bilsen vallahi sabah kalktım 5 saatlik uykuyla  çocuğa baktım sabahın köründe 8 buçuk gibi oğlanı uyuttum babasının yanına koydum binada kapıcılık yapıyoruz ayriyeten eşim ofcayda calisiyror bugün izin günü bina temizlik günü gittim 15lu katlı bina onun hem okul koridorları gibi koridorları onları sildim merdivenleri sildim yarıda çocuğa bakmaya geldim uyanmış eşimi kaldırdım o ekmek almaya gitti çocukla bende kalan yerleri sildim o kahvaltı hazırladı kahvaltı yaptık biraz dinlendim sonra çocuğun uyku saati geldi saat bir oldu evi sudurdum sildim  bende bittim öğlen yemek eşimden akşam çöpleri aldım akşam yemek yapacak halim yoktu ben çöp alırken sağolsun eşim yumurta falan yaptı yedik çocuğu banyo yaptırdım yatırdım çamaşır ser evi şupur bulasik iş bitti kahve keyfi yaptım eşim bir yere gitti onu bekliyorum
0 oy
(1,400 puan) tarafından
Eşim her nöbete gittiğinde bir oda yapıyorum :D üç güne bir 1 oda şuan bitirdim sayılır böyle daha kolayıma geliyor yaptığım işe odaklanıyorum 
(17,909 puan) tarafından
Oh maşallah ☺️ bana da yardıma gel ahdhdhd
0 oy
(14,493 puan) tarafından

Sabah  perdeleri çıkar at makineye kuzum o arada banyonu Domestos yap..

beben varsa kahvaltı ver .
Topla mutfağa götür 
İndir mutfak dolaplarını güzelce sil yerleştir.
Sonra otur bı kahve iç.
Sonra giriş camlara.
Camlardan kapılara.
Duvar sileceksen duvarı da ekle..
O ara yorulursun zaten yemek yap akşama.
Yemek ocağa koyup perdelerini as güzelce.
En son gir Domestos akitmistir kiri zaten güzelce ovala temizlensin banyon tuvaletin de.
Bide sil şupur güzelce bitti gitti :)

(17,909 puan) tarafından
Ahshdhdh valla çok güldüm. Ben ıngıdı ıngıdıyım işte ahshshhs. Allah razı olsun sayende kendime motor takip kısa sürede bitirmeye caliscam islerimi . Bu posttaki yorumları okuyunca ne hamarat kadınlar var ve masallah dedim ☺️
(14,493 puan) tarafından
Aahha ıngıdı ıngıdı diyolar bizde :D oldu mu kiii olmadı mı kiii :D
Eminim öyle değilsindir ♥️

Hamaratliktan ziyade hiç temiz bırakmıyorlar evi inan ki ikisi de cellat gibi :D
Dolaplari indiriyolar ediyolar o yüzden el alışkanlığı oldu hani bı yandan biriyle telefonla knusurken bı yandan evi siliyorum falan :D
Titizlikten değil diyorum hep,mecburiyetten :D
(17,909 puan) tarafından
Ajsjshsh Allah bize kolaylık.versin. çocuklar hep öyle inan ki her odada yerde muhakkak bı oyuncak ya da kitap var. Mutfak çekmeceleri hep yerde. Saçma sapan şeyler düz yuruyemiyoz evde. Oyuncak çarpacak illa ayağımıza shshs ayrıntılı yorumların için çok sağol ♥️
(14,493 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ♥️♥️
Gönlünce olsun herşey ..
Başka yorumda karşılaşmak üzere ☺️♥️
(17,909 puan) tarafından
Shdhd inşallah ♥️
0 oy
(2,050 puan) tarafından
Havalar serinlemeden temizliğe girişemem zaten elim sürekli üstünde her günde yaparım ama detay için camlar kapandıktan sonra cam perde işine gırıcem nasip olursa
(17,909 puan) tarafından
Sana da Allah kolaylık versin bacım ☺️
(2,050 puan) tarafından
Saol canım ❣️
0 oy
(710 puan) tarafından
Allah'ın izniyle yarın silip süpürüp serecegim. Evimi boyadım kapı duvar aylardır yavaş yavaş yapıyorum yıkamadan halilarim geldi yarın sericem. Normalde kasımın ilk haftası sererim şimdi çok acelem var biliyorum erken fakst benim vaktim yok gebeyim buzluk için birşeyler yetiştirmem lazım kızda okula başlıyor p.tesi günü hangi birine yetis3bilirdim bu halimle 
(17,909 puan) tarafından
Maşallah barekallah sana. Daha neee. Yeter artk yorma kendini otur dinlen biraz da
(710 puan) tarafından
Bugün serdim evi elhamdülillah bir kaç gün dinlenip buzluğa birşeyler yapıp aticam Allah nasip ederse darısı başınıza inşallah ❤️❤️
(17,909 puan) tarafından
Güle güle kitletin inşallah aminn❤️
(710 puan) tarafından
Amin inşallah canım ❤️
0 oy
(3,611 puan) tarafından
Ben bu hafta cam sildim perdeleri yıkadım.Halilarida ay sonuna yıkamaya vereceğim baskada birsey yapmayacağım
(17,909 puan) tarafından
Camlar bittiyse temizliğin çoğu bitmiş sayılır zaten ahdhdh
(3,611 puan) tarafından
Valla sildim geçen hafta içi, az önce  yağmur yağdı İstanbula:)) ama icerden temizler perdeler de yıkandı en önemlisi oydu.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 201 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Merve Kendirli (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 375 göst.
4 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 514 göst.
21 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 562 göst.
7 Nisan 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Bez bebek (301 puan) tarafından soruldu

399,737 soru

11,957,137 cevap

36,123 kullanıcı

...