0 oy
530 göst.
Aile kategorisinde (2,568 puan) tarafından

Selamın aleyküm hanımlar nasılsınız uyudumu bebeler neler yapıyorsunuz 8-)

Benim canavar ayakta :P

Can sıkıntısı pizza yaptık hamile olan ben ama benim yerime kocam sürekli aşeriyor :woot:

Gelin yiyelim 8-)

image

14 Cevaplar

+3 oy
(272 puan) tarafından
Yeni iyileştin keşke biraz sağlıklı beslensen 

Afiyet olsun. 
(272 puan) tarafından
Sen avukatlığı bırak.
(303 puan) tarafından
Ay bi git ya
(272 puan) tarafından
Sen geldin farkındaysan teh Allah'ım geceyle sorunlu musun nesin
(2,568 puan) tarafından
Selamın aleyküm hanımlar tartışmayın boşuna deymez açık konuşmak gerekirse bana göre evde yapilan pizza benim için sağlıklı tek tek aciklayim

Alt tabanı lavaş
Üst sosu domates sarımsak  (sebze sonuçta
Kaşar  ( süt ürünü)
Sucuk kendimiz yaptırıyoruz (protein et sonuçta
Mantar (sebze )   

Bana göre bunların hiç biri zararlı madde içermiyor

Hastalıktan evet yeni kurtuldum 2 buçuk aydır tedavi görüyorum bunu inkar edemem ama beslenmeme dikkat ediyorum  

Bebeğin vitamin durumuna gelirsekte Rabbime şükürler olsun maşallah gelişimi herşeyi yerli yerinde düzenli bütün ölçümleri yapılıyor takibindeyiz

İlikli kemik suyu kaynatıp suyunu bol bol içiyorum bunlara dikkat ediyorum

İlginiz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim
(399 puan) tarafından
Son noktayı post sahibi koydu dağılın :)
-Reklam-
+1 oy
(17,501 puan) tarafından

Saat 2.39 şuan

Ve canım çekti busuuuuu:)

Afiyet olsun size cnmmm

(2,568 puan) tarafından
Buyur gel cnm hemen yaparım pratik pizza bu hamur yoğurma derdi yok
(17,501 puan) tarafından
Yaa nasıl oluo o tarifi neee
(2,568 puan) tarafından
Kuzum domatesle sos yapıyorum eşime 4 lavaş ile bana 2 lavaş ile yapiyorum

DETAYLI ANLATAYIM

Tepsiye yağlı kağıt seriyorum lavaşları fırça ile sosluyorum aralarına koklatir gibi kaşar serpiliyirum yapmışsın diye  en üste dilediğim malzemeleri koyuyoruz  fırına veriyoruz kaşarı eriyince sucukları pişince çıkartıyorum servis ediyorum hem aşırı derecede pratik hemde aşırı derecede lezzetli oluyor özellikle hakmarin lavaşi ile yapiyorum çünkü hem taze hem ince oluyor birgün denersen banada haber et
(17,501 puan) tarafından
Tşk Ederim cnm
İnşallah yaparsam haber ederim
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Aleyküm selam canım sıze afıyet olsun yarın okul var kızım 1.sınıfa başlıyor erkenden yattı bende yatarım bırazdan sabah 7.30  da uyanmam lazım
(2,568 puan) tarafından
RABBİM zihin açıklığı versin inşallah cnm bol başarılı yıllari olsun ♥️
(2,054 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun ❣️
0 oy
(3,991 puan) tarafından
Afiyet olsun. Bende poğaça yaptım sabah erkenden kalkıp pişireceğim . Kızım yarın 1. Sınıfa başlıyor heyecanlıyız bakalım ☺️
(2,568 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm

Ellerine sağlık bol bereketli olsun

Rabbim zihin açıklığı versin inşallah
(3,991 puan) tarafından
Amin inşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(17,917 puan) tarafından
Ay şuan karnım aç. Afiyet olsun size
(2,568 puan) tarafından
Gel cnm fazla fazla var
(17,917 puan) tarafından
Sağol dostum
0 oy
(410 puan) tarafından
Afiyet olsun size, sabahtan beri konserve falan yaptım yemk yemeğe bile fırsatım olmadı şuan öyle açım ki şeytan diyor kalk bı pizza siparişi ver;))
(8,397 puan) tarafından
Uykum var benim :D uykum olmazsa beklerim bu aralar siparişleri pek geç getiriyorlar uyurum birde zil sesine sicramiyim:)
(410 puan) tarafından
Burada 40 dkda getiriyorlar ama dediğin gibi bnmde uykum var bekleyemem bide kızlarım da çok seviyor onlarsz yemk istemiyorum ne yalan söyleyeyim.. yarın  yemk derdinden kurtuldum yemk Fikri oldu bana;))
(8,397 puan) tarafından
Afiyet olsun canim:)
Bende oğlanla yerim dicem ama bazen çok sevdiği birseyi bile yiyesj gelmiyor kucuk zaten daha 3 yadina girrmedi:)
(410 puan) tarafından
Kız bnmkiler de büyük deil biri 4 buçuk  biri 3 yaşında bayılarak yiyorlar vala
(8,397 puan) tarafından
Benimkide geçen yedi severek ama bakalım yicekmi birdaha
0 oy
(1,447 puan) tarafından
Oh oh maşallah çok güzel görünüyor afiyet şifa olsun
(2,568 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm Allah razı olsun
(1,447 puan) tarafından
Amin inşallah sendende canım ♥️
0 oy
(883 puan) tarafından
Afyet olsun  cnm gece gece iyi cesaret ben 22 00 pilin bitiyor kızım yeni uydu çay içecem
(2,568 puan) tarafından
Pratik pizza cnm birde esim yapti ben yatıyorum bu aralar hizmet alıyorum hizmet etmiyorum
0 oy
(8,299 puan) tarafından
Haftaya pazarda ben yapayım balı güzel olmuş afiyet olsun
0 oy
(375 puan) tarafından
Bu saatte yapılacak iş mi bu diyeti bozdurcaksın haa :) afiyet şifa olsun 
(4,717 puan) tarafından
Sen baya hızlı veriyorsun canm. Benmde haftasonu esım evde oluyor düzen biraz değişiyor ama dikkat ettim yinede. Hiç oturmadım bile varya sabahtan beri ayaktayım. Şu cok içemiyorum acaba ondan mı gıtmedı bi şişlik var karnımda nedense
(375 puan) tarafından
Ben felaket abur cubur sabah kahvaltıda 1 ekmek ve genelde kızartma tarzı yiyordum hepsi kesince verdim gibi oğlumda hareketli sürekli evde ayaktayız o yüzden öyle oldı heralde inşallah 60 65 e düşerim hamilelik düşünüyorum bu kadar kiloyla kalmak istemiyorum ama nasip :)
(4,717 puan) tarafından
Bende cnm aynı hamilelik olabilir düşünüyorum kılolu kalmak istemiyorum :) dikkat etmeyince hemn geliyor kilolar malesef
(375 puan) tarafından
Canım yazmayı unuttum birde suyla benimde aram yok zorls içiyorum hızlı kilo vermemide şeye bağlıyorum gece yatmadan 500ml yakın su içmeye çalışıyorum ve bu suyun içine sirke ekliyorum zaten acıkmış oluyorum yani yağ yakımı başladığı için süreci hızlandırıyor sabah ilk kalktığım da da sirkeli su içiyorum kahvaltıyı hazırlayana kadar etki ediyordur diye düşünüyorum :) hakkımızda hayırlısı olsun canım sağlıkla nasip etsin rabbim inşallah :)
(4,717 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim ❤️
0 oy
(4,717 puan) tarafından

image

gecepogacasi olsun bu da. Sabah beslenme için yaptım. Bi küçük tepsi örgülü Pogaca da pişti. Diyetteyim zor tutuyorum kendimi. Sıcak sıcak yumusacık oldu bide off. Sizede afiyet olsun 
(4,717 puan) tarafından
Amin, sagol cnm❤️
(272 puan) tarafından
Tarifi verir misiniz
(4,717 puan) tarafından
Çok güzel oluyor cnm yumusacik
(2,568 puan) tarafından
Bu tarifi yapiyorum evlendiğimden bu yana alya guzel secim
0 oy
(471 puan) tarafından
Maşallah canım çok güzel olmuş ellerine sağlık. İ

Şifa olsun sanda bebisede
0 oy
(167 puan) tarafından

Geçen sene bu zmn bnde pizza yapmıştım, hamileydim canım çekiyordu uzun zamandır

Eltimle yaptık yedik fala, hamileliğin son ayları iştahımda baya açık, yedim mi baya yiyordum son ayım da neyse yedik sofrayı falan kaldirdik gittim uzandım biraz koltuğa, aklımdan da pizzayı biraz sindirdikten sonra kalkıp tekrar yeme hayali vardı, aklımdan bu geçtikten Sonra, alttan sıcak bir şeyler hissetmeye başladım, oda gittim baktım ki suyum gelmiş, pizzanın da bnde böyle bir anisi var, yarın Allah nasip edersen bnde yapacağım inşallah.:P:D

0 oy
(2,444 puan) tarafından
Eline sağlık, şifa olsun her zerresi ❤️

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 438 göst.
17 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
29 cevap 914 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde WhiteSwaN (14,571 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 289 göst.