0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
Annem ile babam ayrı uzun yıllardan beri ben 3 yaşındayken ayrılmışlar beni çocukken bebekken hiç arayıp sormadı benim ihtiyaçlarımı hep rahmetli dedem karşılardı ama ben yine de babama hiçbir zaman sırt dönmedim özellikle de büyüdükten sonra onun yanına gittim tatiller telefonlarına cevap verdim aradım ettim  hep ona bir şans vermeye çalıştım küçükken yaşayamadığım şeyleri yaşayalım diye 

Sonra başka bir evlilik yaptı O eşinden de ayrıldı o eşinden bir tane de küçük oğlu oldu şu an 9 yaşında tabii ona geçen sene sünnet düğünü yaptı 50.000 lira para attı ayrıyetten ona nafaka veriyor bana hiçbir zaman nafaka vermedi hakim nafaka kararı vermesine rağmen okul okudum okul ihtiyacın var mı demedi evlendim ihtiyacın var mı demedi torunu oldu destek olmadı 

Postlarım dağında anlaşılacağı üzere ben 2021 yılında evlendiğim için hem maddi olarak iyi olmadığımız için hem de korona zamanına denk geldiği için veya haklar olduğu için düğün ya da dış çekim yaptıramadım bu benim içimde hep ukte kaldı de yapmaya karar verdik Kasım ayına doğru annem dedi ben sana kına gecesi yaparım dedi benim elimden bu gelir dedi misafirleri yemek falan yaparız dağıtırız dedi eşim de dış çekim yaptıracak kuaför makyaj damatlığını alacak babama da söyledim böyle böyle bir durum var Baba hani biz böyle yapmayı düşünüyoruz O da dedi ben de destek olurum dedi ben de dedim hani senden o kadar çok para istemiyorum ben hani seni zora sokmak istemiyorum benim beğendiğim ikinci el bir gelinlik var dedim sadece 3000 TL bana o gelinliği alabilirsen bana yeter dedim normalde günlük 800 TL kazanan biri ama ben yine de çok üstüne yüklenmek istemedim tamam bu hafta içinde halledeceğim dedi ben de babama inanarak gelinliğin sahibine bu hafta içinde kesin alacağım dedim aradan bir hafta geçti gelinliğin sahibi başka isteyenler de var hani ne zaman alacaksın diye bana soruyor ben de babamdan para bekliyorum diyorum babama ulaşmaya çalışıyorum babamın hattı zaten kapalı sadece WhatsApp üzerinden ulaşabiliyorum O da ancak internete girdiği zaman mesajlarımı görmüş ama cevap vermiyor eğer bana tamam kızım bu hafta içinde ben yapacağım demeseydi ben de ona göre bir tarih vermezdim ya da hemen erkenden bakmazdım neden böyle yaptığını anlamıyorum eğer yapamayacaksa yapmayacağım desin benim tek istediğim bu bebeğim doğduğu zaman da ben torunuma para göndereceğim dedi hele bir de olsun dedi doğdu aradan aylar geçti göndermedi bana bazen yazar bana IBAN at kızım sana para göndermek istiyorum atarım sonra bir daha asla ulaşamam onu bir iki ay neden böyle kandırmaya çalışıyor ki beni ben ona her defasında şans veriyorum beni hayal kırıklığına uğratıyor onu da kendim yaparım 3000 lira büyük bir para değil ama ben babamın da benim arkamda olduğunu görmek istiyorum

6 Cevaplar

+1 oy
(2,101 puan) tarafından
Hatan beklemek olmuş benim babamda bana pek sahip çıkmadı ben zebillik çektim kendim çalıştım düğünümde yapacam herşey dedi ben en ihtiyacım olan zamanda sen yoktun artık istemiyorum olduğu kadarıyla yaparım ben minnet eylemem sana geçti o işler vicdanını kimseye temize çektirmem üç Kuruşa dedim aldırmadım hicbirsey ne beklentim var dene hayal kırıklığım
-Reklam-
0 oy
(15,227 puan) tarafından
İkinci şans çoğu zaman ikinci kez hayal kırıklığıdır bu eş aile arkadaş herkes için geçerli huyunu biliyorsun dediğim gibi bunca yıl baba olduğu aklına gelmemiş sana babalık yapmamış adam şimdi yapmaz zaten 
0 oy
(1,991 puan) tarafından
Uzun uzun yaz içinden geçenleri hayal kırıklıklarını babana yaz. Biraz insansa vicdana gelir
0 oy
(68 puan) tarafından
aynı benim babam 
0 oy
(2,763 puan) tarafından
Ah canim babam Rabbim rahmetini bolca ihsan et

Esim ailesinin durumu kotuydu dugunu tek yapti esim bi gelinlik begendm pahali uzuldm falan rahmetli babam uzulme kizim ne kadarsa ustune.ben koyacagim demstu oyle durumu iyi falan da degil bi emekli maaasi var 

Neyse sonra baska gelinlik begendim sorun cozulmustu ama benim babamin hakkini aslaa odeyemem gani gonulluydu kendisi anasiz vabasiz buyumus hayat ona comert davranmamisti ama o hep bonkordu Rabbim.mekaninu cennet eyle

Sana da gelincr cnm baban boyle biri kabukken yine de adi yeter baba diyip bayramda seyran opecek elin var ya oda yeter 
0 oy
(3,520 puan) tarafından
Baban hep aynı şeyi yapıyor, sende hep ayni beklentiye giriyorsun.Demek ki birseyleri değişik yapman lazım anlaman gereken birsey var ki hayat sana aynı şeyleri sunuyor.Ne anlaman gerekiyor orasına sen karar ver ama öfke ile değil.Bu da böyle kabullenerek icerlemeden ve bunu gerçekten basarirsan emin ol hersey değişecek.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Anne.adayii (922 puan) tarafından soruldu
+2 oy
23 cevap 677 göst.
10 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (2,197 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.
20 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Sibel sahra derin (16 puan) tarafından soruldu

396,991 soru

11,873,828 cevap

35,988 kullanıcı

...