0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde (833 puan) tarafından
Çok da küçük değil oğlum 19 aylık ama asla TV izleyemiyorum durmuyor ya sürekli reklam olacak ya da hırçınlık yapıyor bana asla bişey izletiyor yaklaşık üç aydır tvyi tamamen kapattım kızlar ama ben de herkes gibi mugedir o bu izlemek istiyorum tüm gün çocuk iş yemek ile geçiyor sizinkiler nasıl duruyor benim oğlum oyuncakla boyama vs kendi kendine oyalanmaz varsa yoksa babası ve dışarı çıkmak ister tüm günüm böyle 

19 Cevaplar

0 oy
(4,539 puan) tarafından
Belli bir saati var oturur izler gerisi kumanda bende bir şeyler izleyecem diyorum tamam anne diyor yani küçüklükten böyle alıştırdım 3 buçuk yaşında şuan kumandayı aldim mi kendi de boyama yapar ya da oyuncak lego falan oynar 
(833 puan) tarafından
Çok yoruyor ya cok
-Reklam-
0 oy
(3,723 puan) tarafından

Ben 3 yaşa kadar nerdeyse tv izlemedim. Eşim gelince haber vs açardı ya da dizi onları görürdüm. 3 yaştan sonra çizgi filmlere başlayalim dedim artık gündüzleri sadece çizgi film izliyorum:D:dizzy:

Ortayı bulamadım valla nasıl yapıcam bilmiyorum.

Sen de ona açma sadece kendin izle ama kavga falan oldu mu kapat bence. Küçük daha tv onu daha hırçın yapabilir. 

(833 puan) tarafından
İşte yok beğendi kabul etmiyo çizgi film de tatmin etmiyor ya reklam izleyecek ya da ağlayacak üç aydır alıştı aslında ama ben de sıkılıyorum artik
0 oy
(859 puan) tarafından
Bebeğim 9 aylık izlemiyorum. Bebek uyuyunca açıyoruz genelde. 
(833 puan) tarafından
Oğlun uyuduugunda ben iş güç şu bu TV'ye fırsat olmuyor
(859 puan) tarafından
İş güç yapmıyorum çünkü yoruluyorum. :)))
0 oy
(5,044 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında ben öyle pek sevmem ama bi kural var sırayla diyorum gün içinde bi sıra sende diyorum sonrada bende sonrada babanda o şekilde gidiyor 
(833 puan) tarafından
Tabi 4 yaşında çocuk az çok anlar yani benimki bir buçuk yaşında
(5,044 puan) tarafından
Yavaş yavaş anlatmaya çalış tabi zor olacak ama oda anlayacak zamanda
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Evde TV yok hiç izlemiyorum 10 senedir. Elbette izlediğim diziler programlar var onları da telefonumdan izliyorum ama iş yaparken. Ütü yaparken mesela. Mutfakta yemek hazırlarken. Çocuğumun yanında tek tük izlemişimdir çünkü heme izlemek istiyor ama ben sıfır ekran yetiştirmek istiyorum onu. 
(833 puan) tarafından
Ben eşimden korkmuyorum postlarima bak istersen korkuyorum diye bişey hiç yazmadım ne dayak yedim şükür ne evi terk ettim ne kades çağırdım vs vs ama her karı kocanın ilişkisini sizinki gibi olmasını beklemeyin benim de tabi illaki anlasamadigim zamanlar olur eşim asker ve yılın büyük kismi evinden uzak berbat yerlerde görevlidir kendisi evimizde televizyonu kaldırmamayı kabul etmeyebilir sordum mu hayır az çok istemeyecegini düşündüm sizin ilişkiniz gibi olmasını beklemeyin bizim dinamigimizde nasıl bazı şeylere  ben izin vermiyorsam onun da vermediği şeyler olabilir zaten yani sırf bir şeylere polemik olmak için ollmayin eşiniz nasıl izin verdi diye sordum diye beni hemen kocasından izinsiz adım atamayan profile sokmaya çalıştınız fark ediyorum
(1,001 puan) tarafından
Hayır yahu, siz de izin vermiyorum demişsiniz mesela, o da sorun, ilişkinizi izin alma/verme üzerinde değil de istişare üzerine yürütürseniz daha kolaylaşır hayat. Yoksa her ilişkinin DNA'sı elbette farklı, eşiniz de sizden izin almamalı bence. Kocasından izinsiz adım atmayanlar da var ama demek ki böyle bir yaşam tarzı benimsemişler ne diyebiliriz ki. Sizinki bu değil belki ama sizin de onay alma, izin alma yerine istişare ve en faydalısı hangisiyse onu yapma amaçlı olabilir diyorum. Alınacak bir şey yoktu ama fazla hassasiyet göstermişsin.
(833 puan) tarafından
Hanımefendi ne siz aile terapistisiniz ne ben burda eşimle ilgili bir soru sormuştum siz direk ilişkimizi izin alma verme vs sorgulamişsiniz akabinde de biz de istişare de ediyoruz küsuyoruz da barisiyoruz da izin olayı da var bu bir evlilik içinde çok şey barındırıyor ne yazikki kusursuz evlilik diye bir şey varsa da ben gormedim illaki hepimiz prosedüre yönetmeliğe uymuyoruz herzaman kaldı ki bu bir evlilik içinde çok şey barındırıyor bizim evliligimiz sizin kriterlerinize uymuyor olabilir ama bu benim dünyam benim evliliğim çok şükür eşimi seviyorum o da beni seviyor ve açık yüreklilikle söylüyorum sorunumuz da olur iyi de anlaşırız hayat bu yani şükürler olsun kocasından habersiz adım atamayan biri değilim bunu açıklamak zorunda da değilim ama izin aldığım verdiğim vermedigimiz durumlar da oluyor bu bizim hayatimiz benim sorum izinle ilgili değildi yine de cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
(1,001 puan) tarafından
Gereksiz bir hırçınlık var. Bu kadar tepki verilecek hiçbir bir şey demedim.
(833 puan) tarafından
Sensin hircin hadi yallah
0 oy
(451 puan) tarafından
TV izlemeyi sevmem o yüzden bana pek sıkıntı olmuyor
0 oy
(232 puan) tarafından
33 aylık kızım izlemiyoruz doğduğundan beri o kadar alıştık ki o uyuduktan sonra da izlemiyoruz. Eşim gece vardiyasındaysa ben telefondan bişeylere bakıyorum o kadar. Ekrandan uzak büyütmeye çalışıyoruz kendi izlemese bile konuşulanlar yaşlarına uygun olmuyor
(833 puan) tarafından
Ne kadar nazik bir yorum çok teşekkür ederim işte ne yazikki hastalık gibi oldu asla dinlenemiyorum ancak gece çocuk uyutmazsa gündüz uykusunda işte dinlenmeye çalışıyorum ama işte kendimi harap ettiğimi fark ettim attık
(232 puan) tarafından
Anneliğimin ilk 4 ayında bende öyleydim herşeye kendim yetişmeye çalışıyordum eşim çok yardımcı bir eş olmasına rağmen ben hallederim modundaydım. Sonra psikolojim bir bozuldu mutsuz ve tahammülsüz birine dönüştüm. Sonra dedim ki evimin işlerine en fazla 5 yıl yetişemicem 5 yıl dağınık olacak ama ben böyle yıpranırsam çocuğumun en güzel günlerini kaçırcam. Saldım sonra mutfak dağınık olsa bile kızım uyur uyumaz kahvemi yapıp oturuyorum 1 bardak bile kaldırmıyorum sonuç kızım mutlu ben mutlu :) bebeğinizle güzel günlerin tadını çıkarmanız dileğiyle :)
(833 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ben de hep öyle diyorum bir gün yapsam aylarca yapmıyorum kendim için yaptığım tek şey sigara içmek ne yazikki o da sağlıksız
(232 puan) tarafından
Sigara konusunda birşey diyemem annem eşim kardeşim içiyor zararlı olduklarını bilseler de içiyorlar keşke içmeseniz ama bu bir bağımlılık. Ama diğer dediklerimi uygularsanız emin olun şimdiki kadar bunalmayacaksınız.
(833 puan) tarafından
Sağol canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,645 puan) tarafından
Uyurken izliyorum izlerken. Cok aram olmadigi icin eksikligini de hissetmiyorum. Zaten 2 yasina kadar izletmiyorum. Ilk oglumu da izletmemistim. 
(833 puan) tarafından
Ne guzel
0 oy
(14,571 puan) tarafından
Tv bozuldu izleyemiyorum akşamları tv8 canlı izliyorum zaten tv izlemiyorduk 
(833 puan) tarafından
İyi bari
0 oy
(81 puan) tarafından

9 aylık henüz bebem ama 9 aydır televizyonun yüzüne bile bakmadım desem o kadar kendime ayıracak vaktim yok :'(

(833 puan) tarafından
Al benden de o kadar artık bunaldim
0 oy
(10,091 puan) tarafından
izlemiyorum, çocuğumdan önemli drğil
(833 puan) tarafından
Ben çocuğuma nasıl izletirim diye sormadım ben izleyemiyorum dedim çünkü dagbasinda yaşıyorum ve eşim de aylarca görevde oluyor yapabilecek bişey yok bunaliyorum bazen artık hiç değilse bir program vs izleme ihtiyacı duyuyorum ama benimki izin vermiyor kendi kendine oynamiyor
(10,091 puan) tarafından
ben de çocuğuna nasıl izleyeceğini anlatmadım. benim kızım da henüz kendi kendine oynama çağında değil. tvyi kapatıyorum onunla oyun oynuyorum  o uyuduğunda izlemek istediğim şeyi açıp izliyorum. ister dağ başında ol şster şehir merkezinde durum farklı değil.
(833 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum neyin kafasini yaşıyorsunuz ben zaten çocuğu TV'ye kilitlemiyorum ben zaten izletmiyorim çocuğa bir ara çizgi film denedim çok zor durumda kaldığım anlar için ama baktım olmuyor kapattım ben kendim izlemek istiyorum dedim
(10,091 puan) tarafından
çocuğun uyuyunca izle sen neyin kafasını yaşıyorsun ya, tövbe tövbe. ne televizyonmuş arkadaş. ne yaparsan yap
0 oy
(2,149 puan) tarafından
15 aylık doğduğu gün TV yi bir kapattık açmıyoruz resmen denedim bir kaç kere durup izliyor reklamları özellikle kapatıyorum hemen 
(833 puan) tarafından
Ben de baktım abarttı biraktirdim
0 oy
(1,704 puan) tarafından
Doğdu doğalı tv u hiç kapatmadım hep açıktı oda dönüp bakmazdı bile yasak konulduğunda inada biniyor lar çünkü sonra büyüdükçe önce 5 dk sonra 10 dk 20 dk derken şimdi 3 yaşında günde 2 saat izleme hakkı var ister hepsini bir izlersin istersen güne yayarsın 2 saat ten fazla izlemek yok diyor um sevdiği bir iki şey var onlar oynadığı zaman izler onlar bitince kumandayı bana getirir 2 saat bile izlemez yasak 
(833 puan) tarafından
Anladım canım ama beni yanlış anlamış çoğu arkadas ben çocuğun izlemesinden değil kendim izleyememekten yakındım oğlumun izlemesini istemiyorum ki 3 aydır kapalı ama ben izleyemiyorum ve bunaldim
(833 puan) tarafından
Zaten üç ay öncesinde de izleyemiyordum arada bir açardım oğlum huysuzluk ederdi kapatirdim
(1,704 puan) tarafından
19 ay çokta küçük değil konuş anlat bak 5 dk istediğini açacağım sonra izlemek yok diye tabi bir kaç gün izlemek ister ama sonra sında kurala uyar

Şu görüşteyim evet evde telefon televizyon yasaklıyabiliriz ama bi yere gittiğimizde görmemiş gibi saldırmasından isteyip ağlamasından sa beli bir süre bizim gözetimimiz altında izlemeleri bana daha mantıklı geliyor bu benim görüşüm linç yiyiyormuşum bide hkhk
(833 puan) tarafından
Ya ben evde acmadigim için geçen arkadasin evinde tvyi nerdeyse kiracakti zaten ben de bir yere gidince karışmam izlesin diye düşündüm ama işte çocuk heryerde cocuk
0 oy
(3,028 puan) tarafından
Biz de TV hep açık büyük oglm izlemez ama küçük olan alıştı çizgi film e TV. Den kumandayı alıp geliyor aç diyor acmayinca da kusuyor bu ara bnde izleyemiyorm bişi dizi sezonlqri da başladı dizilerin var onları da çocuklar uyurken anca
(833 puan) tarafından
Anladım canım ben o uyurken bana fırsat gelmiyor
(3,028 puan) tarafından
Belli bı zman a kart oyle gider alışır :)
(833 puan) tarafından
Anlamadım canim
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Sevmiyo tv bende sevmiyorum bazen ses olsun diye açarım anca 
(833 puan) tarafından
Valla ben seviyorum
0 oy
tarafından
Oyuncaklarını getiriyorum bende yere uzanıyorum hem onu oyaliyorum oyuna odaklanmış oluyor LEGO vs. Bende TV izliyorum çözümü böyle bulabildim :) 
(833 puan) tarafından
Yok benimki öyle hallolacak çocuk değil :))
0 oy
(2,175 puan) tarafından
İzliyorum izletmiyorum
(833 puan) tarafından
Ben de izletmem zaten izletmiyorim da lojmandayim hickimse benim binde birm kadar dikkat etmiyor burdakiler sanki ben çocuğa izletme yollarını arıyorum zannetmiş diye linclemeye kalkan tayffa var insanlar önce okuduğunu anlamali
0 oy
(3,863 puan) tarafından
İzlemiyorum  evimde en son ne zaman TV açıktı onu bile hatırlamıyorum :))) telefondan acarim bebeğim gormez yüksekte oldugu icin
(833 puan) tarafından
İyi yapiyosun ben de izletme taraftarı değilim ama işte ben hani örnek sabah müge izlemek isterim hiç değilse bir reklama kadar ama o ara çocuk izlesin istemem ki izin vermem ama benim oğlan oyalanmiyor demek istedim
(3,863 puan) tarafından
Ya ne kadar koruyabilirsek kârdır diye dusunuyorum ben. Yoksa illaki bi şekilde ekranla karsilasiyolar. Bi de ben oyle gündüz programi turk dizisi filan izlemem. o yüzden zorlanmadim :)
(833 puan) tarafından
İyi bari canim
0 oy
(5,028 puan) tarafından
İzlemiyorum. 

Dogdugundan beri tv yi kapadik. Yanin da izlemedik. 2 yasina kadar da hic ekran gormedi. 

O tarz programlari cocugun yanin da izlemeniz dogru degil zaten. Gizli öğrenme olayi var. Kotu etkilenir. 

2 yasindan sonra gunde 30 dk falan acmaya basladim. Suan 34 aylik yaninda hala izlemiyoruz. Haftaici de kendisi izlemez. Sadece haftasonu belirli cizgifilmleri izler o da en fazla 2 saat.

Bende arada sirada film izlerim aksamlari erken uyuduysa o kadar yani.

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 382 göst.
0 oy
27 cevap 279 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Fatma1112 (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 156 göst.
1 Kasım 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Aleynagltn0 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 484 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Tombul yanak (3,556 puan) tarafından soruldu

399,738 soru

11,957,155 cevap

36,123 kullanıcı

...