0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (519 puan) tarafından
Su gelişin biliyorum ama su gelmeden sancısı başlayanlar doğuma öyle gidenler nasıl oluyor? Misal durup dururken Bi anda sancı vuruyor mu yoksa öncesinde bir şey oluyor mu? Siz nasıl anladınız mesela

24 Cevaplar

0 oy
(3,289 puan) tarafından
Yavaş yavaş geliyor sanci gittikçe artıyor ama her kadın farklıdır 
(519 puan) tarafından
İlk belden vuruyor diyorlar öyle mi? Yoksa adet ağrısı gibi kasıkta bacaklarda falan mı oluyor.
Bende ilkinde suyum geldi sonrasında sancı vurdu ama hatırlamıyorum bile sadece doğum zamanı çektiğim sancıyı hatırlıyorum o da sanki biri aşağıya çekiyor gibiydi adet sancısı gibiydi
(3,289 puan) tarafından
8 yıl oldu hatırlamıyorum fazla ama belden vuruyormus.  Sezeryan oldum zaten bebek kanala inememisti
-Reklam-
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Bi anda vurmuyor canım benim 2 cm açıklık vardı doktor bol bol yürü dedi. O güm abartmıyorum 3 4 saat dinlenmeden gezdim. Sadece belim ağrıdı o da normal yani.

Eve geldim yemek hazırladım yedim ettim hala bi şey yok tam dinlenmeye çekildim karnım ağrımaya başladı önce hafifti rahattım bi kac saat sonra şiddetlendi ama gene yeterli değilmiş 12 saat sancı çektim ben.

Bunu günlerce çeken de var bu kadar uzun çekmeyen de ama anlarsın zaten
(519 puan) tarafından
Evet uzun süre çeken de varmış ben de ondan korkuyorum ya anlamazsam diye ama anlaşılır illaki diyorlar hep. İnşallah anlarım
(12,469 puan) tarafından
Anlarsın canım doğum sancısı ne oturtuyor ne yatırıyor ayakta geziyorsun boyna rahat vermiyor
0 oy
(341 puan) tarafından
3 normal doğum yaptık 2 si sancım ıle 1i sunu sancı ıle doğdu hiçbirinde suyum gelmedı
0 oy
(9,320 puan) tarafından
Adet ağrısı gibi ya da gaz sancısı gibi ufak ufak kramplar halinde bir ağrı giriyor benimki yavaşça başladığında yanıma anneme kızımı aldım hastaneye kendim gittim arabayı da kendim kullanmak zorunda kaldı ve esim de yoktu yani bir anda unutulmaz bir suni sancı gibi gelmiyor
0 oy
(621 puan) tarafından

Benim doğum sancım az az geldi sonra arttı ama şu an neye benziyordu hiç hatırlamıyorum :D Belden geldiğini haıtrlıyorum yani kasıkta değildi pek

0 oy
(1,260 puan) tarafından
Birden su boşaldı benden 4 hafta sonra acil sezeryan oldum 
0 oy
(1,226 puan) tarafından
2 doğum yaptım ikisinde de 8 cm ile gittim hastaneye fakat suyum gelmedi sancı ile gittim suyumu hastanede patlatmislardi 
0 oy
(496 puan) tarafından
Benim suyumu doğumda patlattılar. Düzenli aralıklı sancılar geliyor anlıyorsun zaten. Sancı sayma uygulamaları var. Bebek kendini toplar gibi sancılar oluyor sancı gelince uygulamaya işaretleyip aralıkları olcebilirsin. Ordan düzenli mi değil mi anlarsın. Örneğin 5, dk da bir sancı gelir 3, dk ya düşer 3 dakkikaya düşünce hastaneye gidersin gibi
0 oy
(6,116 puan) tarafından
Canım su gelmeden sancı gelince suyu ebeler hastanede patlatıyor

Sancı ise önce hafiften huzursuz rahatsız ediyor ara ara geliyor

Daha sonra şiddetini arttırarak ve kısa zamanda sık sık gelmeye başlıyor. Mesela dakikada 1

Nasıl geliyor diyeceksen zaten anlamamak mümkün değil anlatmasıda zor ama sırtında karnında şiddetli şekilde geliyor hatta benim bacaklarıma da atıyordu titriyordum sancıdan
0 oy
(536 puan) tarafından
İlk adet sancısı gibi sonra artıyor 
0 oy
(361 puan) tarafından
2 doğum yaptım ikisinde de suyum gelmedi sandım vardı suyu da doğum yaparken patlattılar 
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Yavaş yavaş geliyor. 
0 oy
(2,855 puan) tarafından
Su gelmedi benden hiç. Sancım başladı 10 dakika sonra 2 dakikaya düştü. Sabaha karşı doğum. 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Benim birden geldi ama geceydi sabahı bekledim öğleden sonra da doğum oldu
0 oy
(854 puan) tarafından
Benim tüm gün belimden sırtıma doğru bi agri olmuştu adet ağrısı gibi ama değil ara ara aniden sancılar geliyordu ama.tum gün adet ağrısı çekmiştim sonrası suyum geldi gelmeseydi yine sancı agri artarak devam edecekti işte knka  o kadar
0 oy
(2,682 puan) tarafından
Suyum gelmedi ama akşam 11de nişanım geldi sabah 5e kadar sancılar arttıkça arttı. Hastaneye gittim direk zaten anladım doğumun olacağını. 2 cm açılmam vardı. Doğuma 2 saat kala suni sancı verdiler, suyum öyle geldi. Nişandan 16 saat sonra doğum yaptım.
0 oy
(3,685 puan) tarafından
Doğumdan 10 gün önce kasilmalarim artmıştı bende hiç su gelmedi 
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Benim suyum gelmedi, doktor patlattı. Gece boyu karnım kasilmisti ve belim agrimisti
0 oy
(19,780 puan) tarafından
Önce adet sancısı gbi başlayıp sonra yavaş yavaş şiddetlenir canım
0 oy
(1,150 puan) tarafından
2 dogumumdada suyum gelmedi belden sancı geliyor ilk önce 1 2 saatte bir sonra yarım sonra 15 dk sonra 10 sonra 5 ve etkisi gittikçe artıyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde mehal (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 167 göst.
0 oy
13 cevap 441 göst.
10 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 369 göst.
31 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,024 soru

11,875,014 cevap

35,990 kullanıcı

...