0 oy
41 göst.
Diğer kategorisinde (912 puan) tarafından
Yks ye  hazırlanmak istiyorum  .nasıl nerden başlamalıyım. Siz nasıl hazırlanıyorsunuz.

2 Cevaplar

0 oy
(1,388 puan) tarafından
Youtube dan videolarla ben oyle yapıcam 
-Reklam-
0 oy
(171 puan) tarafından
Öğretmenim ve 12. Sınıfların kimya dersine giriyorum. Onlara verdiğim önerileri vereceğim. Öncelikle iyi ve kötü oldugun dersleri belirle. Sonra kötü olan derslerin niye kötu olduğunu araştır. Sonra ona göre yöntem belirle.Örneğin tarihin kötü diyelim ezber mi yapamiyorsun o zaman hikayelestirme yöntemini kullan. YouTube de onur yurdakul var tarihin ebesi. Harika tarih anlatır.

Kimya için Ferum ve görkem şahin.

Coğrafya için Mehmet eğit. Kitapları ve anlatimi harika. Akılda kalıcı hikaye yöntemleri var.

Türkçe için bol bol paragraf çöz.

Mat seviyeni bilmiyirum ama konu çalıştıktan sonra çıkmış soru çöz.

Son 1 ay her dersten çıkmış soruları sürekli çöz. 

Kara kutu yayınları informal yayıncılık- çıkmış soru kitapları var onu mutlaka çöz. Konularda boğulmak yerine soru çöz. Sorunun yanlarına konu ile ilgili küçük özetler yaz. 
(203 puan) tarafından
Hümeysaa 11 aylık bebişim var günde iki üç saat zaman ayırıp önlisans KPSS çalışıcam kendimce bir program yaptım yaziyim buraya mantıklı mı değil mi karar ver olur pegem indeks ve bir yayın daha alıcam tüm derslerden
Pazartesi: Türkçe video izle not al iki üç yayından konu sorularını çöz
Sali: matematik video not alma iki kaynaktan soru çözümü+ Türkçeden tekrar bir yayın soru çözümü
Çarşamba: tarih video izle not al iki yayından soru çözümü+mat tekrar bir yayından soru çözümü
Perşembe: coğrafya video izle not al iki yayından soruları çöz+ tarih tekrar bir yayından soru çözümü
Cuma: vatandaşlık video izle not al iki yayından soru çöz+ coğrafya tekrar bir yayından soru çözümü
Cumartesi - tarih coğrafya vatandaşlık özet tekrar soru çözümü
Pazar- matematik Türkçe özet tekrar soru çözümü
Bu şekilde başlamayı düşünüyorum altyapım var yayın önerirseniz sevinirim
(171 puan) tarafından
Bebek olduğu için ideal bir program olmuş bence. Ama ilk başlarda birden yüklenmeyin çünkü ilerleyen zamanlarda sıkılırsınız. Bulaşık yıkarken falan basit konuların videolarını açıp izleyebilirsiniz illa not almanıza gerek yok ama herkesin öğrenmesi aynı degildir tabi.
Türkçe paragraf için pegem yayinciligin sarı bir kitabı var tam adını hatırlamıyorum. Ben kpps ye ordan çalışmıştım. Türkçe full yapmıştım. 3 sene önce
Vatandaşlık yasalar falan ezber olduğu için küçük not kagitlarina yazıp buzdolabına falan yapistirabilirsin sürekli tekrar istiyor çünkü.
Bazı dersler için yukarıdaki yayınları takip edebilirsin mesela coğrafya Mehmet eğit çok iyi. Kendine dilsiz harita çıkarıp onlarla çalışabilirsin. Benim cografyam çok kötüdür. Mehmet eğit ve dilsiz haritalar sayesinde gayet iyi neyler yaptım.
(171 puan) tarafından
Bir de ders çalışırken sarmal yöntem kullanın. Yani örneğin pegem yayıncılıktan Osmanlı kuruluşu ile ilgili soruları cozdun. Sonra Osmanlı'nın yükselişine çalış. Pegemden o konuyu çözerken başka bir yayından Osmanlı kuruluşunu çöz. Yani Osmanlı kuruluşunu çözdüm bitirdim yapma. Devamlı geçmişten gelen konuları da çöz. Burdan ancak bu kadar anlatabildim:)
(203 puan) tarafından
Şu aynı dersin ikinci tekrarında öyle yapmaya çalışıcam soru çözümü yaparken önceki gün işlediğim konu ve bitirdiğim konular zaten cumartesi pazar gününü de buna ayırıyorum konu çalışmıyorum sadece genel tekrar o haftanin özeti ve soru çözümü böyle ilerlemeyi düşünüyorum. Bu arada benim görsel hafızam çok kuvvetli sınava girince gözümün önüne yazdığım kağıt gelir neyi nereye hangi renk kalemle yazdığımı bile hatırlarım o yüzden hep yazarak çalıştım daha zamanım çok şimdi de böyle çalışıcam inşAllah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Mcczmh (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 129 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Umutsuz_33 (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
20 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Esma& (7,912 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.