0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (1,348 puan) tarafından
Kızlar dün konuyu açtım postuma bakar mısınız kızımin dil konusunda gerilemesi var 30 aylık bugünde çocuk terapisiyle konuştum bana 3 yaş altı yapmiyoruz eğitim dedi ama yinede doktor görsün dedi 40 dkya 1250 Tl dedi bana çok fazla geldi bende oyuncak v.s mi alsam ya da daha farklı neler yapsam diyorum dili gelişsin diye konuşsun diye kızım sayilari sayıyor su istiyor musun diyorum hayır diyor acıksa acıktı diyor tek kelimelerle ve parmakla kendisini ifade ediyor napmaliyim sizce oyuncaklarmi alsam neler alsam telefonla asiri ilgilenmesede komple kaldirdim kitap oyuncak eksiğimiz çok kendimi kötü hissediyorum gerileme vardır diye napmaliyim siz anneler benim halimden anlarsınız kızlar?

8 Cevaplar

0 oy
(2,098 puan) tarafından
Devlet hastanelerin de dil terapi bölümleri var. Eğer doktor gerekli görürse ücretsiz belli sayıda ders veriyorlar
-Reklam-
0 oy
(8,144 puan) tarafından
Bol bol konuş oyun oynarken konuşun sürekli konuşun soru sorun o sorsun 
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Parka cıkar tv telefon kapat hergun dısari cıkın oyun gruplarına götur etkinlik kitapları al 2 yas aktivite yapın evde benim oglumda fazla konusmuyordu bunlar sayesinde ikili cümlelere basladik ihtiyaclarini soyleyebiliyor neyin ne oldugunu anliyor hadi corabini getir diyorum kostur kostur alip geliyor 
0 oy
(1,362 puan) tarafından
Devlet piskiyatriye götür dil terapisi için rapor çıkartır haftada 1 gün 3 saat dil terapisi alabilir ücretsiz raporu ile 
(8,900 puan) tarafından
Rapor diyince millet kaçıyor saniyolar ömür boyu karşısına çıkacak halbuki dil raporu siliniyo 1 sene sonra
0 oy
(9,644 puan) tarafından
özel eğitim öğretmeninden özel ders aldırıyoruz yeğenime. genel olarak 600den başlıyor ders ücretleri. armut uygulamasından buldum ben
0 oy
(3,696 puan) tarafından
Ya hep konusmak lazım diyolar. Heleki evdeyse cok sosyal bi ortamı yoksa. Giydirirken bile evet simdi tisortunu giyiyosun sag kolunu uzat simdi de sol kolunu ver gibi mesela. Zor ama düzelir merak etme. Gorumcemin kizi oyleydi Corona zamanıydi çünkü bebekligi. Sonra bi açıldı susturamadilar :)
(8,900 puan) tarafından
Bir bizim öyle açılamadi gitti ha açılacak ha açılacak derken 5 yaş oldu. inanın bana konuşmayan evde ne yaparsan yap boş.yaşayan biri olarak söylüyorum bazıları ila eğitim almalı dil için bizim gibiler
(3,696 puan) tarafından
Dogrudur canim bazı şeylerde biz yetersiz kaliyoruz doktorlar egitmenler bunun icin var zaten. İnşallah tez zamanda bıcır bıcır bülbül gibi konusur yavrun ;)
(8,900 puan) tarafından
Allah'a şükürler olsun artık konuşuyor ama anlasirligi az eğitim alıyoruz ama egitim almadan olmadı konusmadu
önce (80 puan) tarafından
Gokefram bu postu yeni gördüm benim kızda 4 olucak bazen acik konuşuyor ve bazende Ruslar gibi konuşuyor anlaşılmıyor hiç.siz neler yaptınız yada gittiğiniz yerde ne yaptılar etkinlikolrak suanki durumu nasıl..
0 oy
(220 puan) tarafından
Saniirm bende yorum yaotkm çocuk psikiyatriue götürün Hanimefemdi kendinizi yipratmayin Dr gerek görürse rapoara yönlendirir devletin karsiladogi eğitimi niye cepden ödeyeceksiniz ki çocukdaki problem sadece dil gelişiminde onu tamamlayinca o rapor iptal olur korkmayin kalıcı olmaz yani
0 oy
(181 puan) tarafından
Özel egıtıme gıdebılır

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 151 göst.
0 oy
4 cevap 106 göst.
0 oy
0 cevap 16 göst.
14 saat önce Diğer kategorisinde Melek12 (104 puan) tarafından soruldu
0 oy