0 oy
356 göst.
Moda kategorisinde (351 puan) tarafından

Merhaba hanımlar benim ilk gebeliğim cok acemi bi anneyim hep internette araştırıp biseyleri ogrenmeye çalışıyorum. Buradan da çok şey öğrendim. Simdi bebeklerin kıyafetleri yıkanıp utuleniyor. Simdi benim 3 sorum var :).

1. Bebeklerin kıyafetlerini kimisi elde yıkamak iyi makinede deterjan kalıntısı olabilir diyor bence de mantıklı. Peki siz Nasil yaptınız yada yapacaksınız ? 

2. Kıyafetler yıkandıktan sonra kurutmak için nereyi kullanacaksiniz ? Ben evde kuruturum diye düşündum ama doktorlar dışarda kurutulan kıyafetlerin deterjan dan iyi arindigini daha sağlıklı oldugunu söylüyor .ama öte yandan disarinin tozu da kıyafete yapışabilir 

3. Ve hangi deterjanı kullanacaksiniz.? Herkes sabun tozu diyor ama ondan başka seçenek var mi ? 

Biraz uzun oldu hepinize teşekkürler 

6 Cevaplar

0 oy
(645 puan) tarafından

Ben sabun tozu ile makinada ama kurutmadan yıkayacağım sonra dışarda akşam kuruturum sabah toplar ütülerim canım

-Reklam-
0 oy
(382 puan) tarafından

Canım elde nereye kadar yikicaksin bu çocuk kusucak altına tasiricak elde çıkmaz lekesi en iyisi makine sabun tozu yerise dalinin veya üni bany nin sıvı bebekler için deterjanları var onu kullanmanı tavsiye ederim yaz aylarında çamaşır hemen kuruyor ama kış aylarında dışarı kurutmak bence sakıncalı soba kullanan var onun kokusu araba dumanı felan hiç iyi olmaz bence  dokdorlar evde kurutulucaksa çamaşır bı odaya koyun kapıyı kapatın orda kurusun sonra o odayı iyice havalandirin diyolar öyle yaparsın en iyisi 

(351 puan) tarafından
Evet doğum kısa da denk geliyor peteklerin üstünde felan kuruturum herhalde. Makine için  bebegin çamaşırlarını koymadan önce kısa programda boşta çalıştırsam mi acaba
(64 puan) tarafından
Ben sıvı deterjanın pek önerilmediğini biliyorum. Bir de instagram da Mühendisoğlu diye biri var bu konulara ilgili bir baba, tüm ürünlerin analizini yapıyor ordan markalar ve ürünleri hakkında güzel bilgi edinirsiniz.
0 oy
(80 puan) tarafından

Cnm ben makinada dalin sivi deterjanla yikadim. Bizim burasi  cok toz kaldiriyo o yuzden balkonda kurutmadim bos odam var orda kuruttum cami actim odadaki. Sonra kuruyunca da utuledim katladim. Yikadigim bir hurca koydum gunu gelene kadar:)

0 oy
(90 puan) tarafından

Camasir makinesinde yikicam sivi deterjan bulanicam icime sinmezse bir daha durulamaya atabilirim disarda kurutmayi dusunmuyorum seninde dedigin icin disarsiniz pisi kiri yapisir ozaman ne anlami var yikanamin o yuzden evin icinde kurutucam

0 oy
(817 puan) tarafından

Ben kendi sabunumuzdan azıcık koyup yıkadım ütüledim kaldırdım evde kuruttum dışarıda güvercinler uçuşup duruyor çünkü.Bakalım giydirdiğimde alerji fln olmazsa kendi deterjanıma devam edicem çünkü bir de bebek deterjanına masraf yapmak istemiyorum.

(64 puan) tarafından
Bebek deterjanları ile yetişkin deterjanlarının içerikleri aynı değil. Hatta organik deterjan kullananlar dahi var bebekler için.
tarafından
Bence kendi deterjanınızı kullanmak yerine imkanınız yoksa yeşil sabunla elde yıkayın en azından yetişkin deterjanına alerji olmasa bile vücudu erkenden kanserojen ile tanışmasın
0 oy
(66 puan) tarafından

Makinenin bol su ile yıkayan programında anti alerji programında sabun tozu ile yıkayıp güneşte kurut canım. Zaten ütü yapacağın için toz falan kalmaz sirkeleyerek toplarsin zatebl

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 594 göst.
0 oy
14 cevap 590 göst.
20 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 462 göst.
5 Kasım 2018 Alışveriş-Hediye kategorisinde Rümeysa (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 708 göst.
15 Mart 2020 Moda kategorisinde Nisan annesi (266 puan) tarafından soruldu