+1 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (1,324 puan) tarafından
Dayanamadim evde psikolojim bozuldu hemen kaldırdım götürdüm aile hekimine randevuda aldım hastaneye ama duramadim birinden yardım almam gerekiyordu cocuk terapistleri sadece 40dksuna 1250 Tl istiyor ama konunun sonucuna gelmeden başta psikologla görüşmem gerektiğini anladım ve randevu aldım aile hekimine de gittim 3 yaştan önce böyle konuşmasi gayet normal kelimeler bile diyorsa illaki birgün cümleye çevirecektir korkmayın dedi yinede ihmalde etmeyip çocuk dotoruna ordanda psikiyatriye yonlenirsiniz dedi bakalum randevu aldım ordan da oyun evi var burda götürdüm baya kaynadı oyun faln oynadı hergun hem böyle hemde değişik yerlere götürmek istiyorum telefon TV yasakladim tamameb bugün eline aldı şarjım bitmis dedim ağladı baya ama düzelecek inşallah evde de arkadaşlar konuşun demis ben dunya kelime cümle söylerim evde ama inanın tek evlede alakası yok onun haricinde oyuncak önerisi istiyorum sizden kitap almali mıyım ya da oyuncak gelişimini destekleyecek neler yapmalıyım kızlar bana fikir verir misiniz?Bu arada tüm yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim çok sağolun iyiki buraya yazıyor ve sizlerden fikir alıyorum böyle post açtım hepinize yazamadım tekrardan sağolun 

13 Cevaplar

0 oy
(98 puan) tarafından
Evet bencede kitap okuyabilirsiniz yapacağınız herşeyi anlatabilirsiniz 
(1,324 puan) tarafından
Evet kitap konusunu yapacagim sanırım bende onunla beraber öğreniyorum biraz daha rahatladım ben bebekliginden belli öyle konusuyorum asla konusmadigimiz ilgisiz kaldığım gün yok zaten ev işleri sonrada yemej onu bile bebekken pusete koyar anlata anlata yapardım fakat bunlarun geri dönüşü olmayınca bı aksilik var diye düşündüm hemen yazdum buraya kitap alacağım şimdi bende de acelecilik var hemen olması gerekiyor bi işaret almalıyım yoksa dünyam başıma yıkılıyor
(98 puan) tarafından
Kaç yaşında kız mı erkek mi
(1,324 puan) tarafından
Kız canım 2.5 yaşında tam
-Reklam-
0 oy
(171 puan) tarafından
Bence kitap almalısın. Benim oğlumda dil bağı vardi. Fark ettiğimizde 8 aylıktı. Doktor kesmek için anestezi alır dedi. Ben küçük diye kıyamadım ameliyatı erteledim. Konusamayacak diye çok korkuyordum o yüzden 1,5 yaşında trendyoldan ilk keliamelerim kitabını aldım. Seri şeklindeydi. Telefon televizyon zaten izletmiyorduk. Her gün oturup oğlum bak burda ne var bu neymiş bu kitap bu aslan falan diye kitaplara baktık. 13. Gün kitaptaki tüm her şeyi sayıyordu. 18. Gün ikili kelimeleri yan yana getirmeye başladı. Anne geldim, anne gitti, baba işte, kardeşim ağlıyor demeye başladı. Şu an tam 25 aylık benden iyi konuşuyor. Bu hafta kreşe de başladı. Öğretmeni şaşırdı çok akıcı konuşuyor dedi. Kesinlikle ilgisini çekebilecek biseyler almalısın. Örneğin söylediğini taklit eden kaktüs var ya onu al, kitaplar al, her gün yatarken resimli kitaplardan hikaye oku çok işe yariyor. Ben trendyoldan almıştım 365 günde 365 masal diye resimli bir kitap. Doktora götürmeyi de ihmal etme 
(1,324 puan) tarafından
Evet bende alayım kaktüs vardi korktu ondan diye başkasına verdik bir daha alırım yine çok teşekkür ederim çiçeğim çok sağol değerli yorumun icin
(171 puan) tarafından
Kaktusten korkuyorsa şey al senin söylediğini tekrar eden bebekler falan var. Çocuğunu en iyi sen tanırsın ilgisini çeken seyleri tercih et. Parmak kuklası olabilir beraber karşılıklı konuşturun. İnşallah ise yarar bir an evvel konuşur.
0 oy
(4,460 puan) tarafından

Bende bunlar var ben faydasini gördüm

image

image

image

(1,324 puan) tarafından
Evet bende şimdi uyuyorken sipariş vereyim dedim sizin attıklarınızın tamamını sepet eklemiştim zaten ama yine de başka oyuncaklar falan da ekledim umarım hepsi bir işe yarar da ben de sonucu bulaşır buraya mutlu haber yazarım çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için
0 oy
(5,372 puan) tarafından
Oyun halıları var renkleri sayıları öğreten ondan alabilirsin 

Kitaplar evet baya ile yarıyor 
(1,324 puan) tarafından
Bir de ona da bakayım canım oyun halısına inşallah onu da alırsam net bir sonuca ulaşırım diye düşünüyorum kitap falan da bir sürü alacağım
0 oy
(290 puan) tarafından
Bizimkinin su an 3 yasına 1 ay var biz tv yi bikac hafta once tamamen ortadan kaldırdık zaten uniteye cıkıp tv ye asılıyordu sonra Bi baktık ki bizimle iletişimi ilerlemeye basladı baya Bi kelimesi oldu gercekten de tv cok etkiliyor yasaklamakla iyi yapmıssın 
0 oy
(2,609 puan) tarafından
Çocuk akademi ve yükselen zekanın kitaplarını tavsiye ederim ayrıca adela yayinlarina bak onun hikaye kitaplarıda var çok güzel. İsbankasi yayınların kitaplarini al. 
0 oy
(84 puan) tarafından
Benim bir arkadaşımın oğlu yedi yaşına kadar konuşamadı tâbi bunlarda çok üstlemediler konuşmadığını farkettikten sonra terapiste götürdüler konuşmamasının nedeni telefon ve televizyonmus anne onu oylamak için sürekli telefonu vermiş sonuç konuşamayan çocuk... Telefon ve televizyonu yasaklaman çok iyi olmuş . Onunla bol bol konuş . Ona masal anlat ve onunda sana anlatmasını iste hikaye kitap okuyup ne anladığını ona sor sana anlatmasını sağla . 
0 oy
(3,563 puan) tarafından
En en çok işe yarayan resimli kitaplar canım mutlaka al 

Bu arada sen çok güzel bir annesin hiç ihmal etmeden 1 günde neler yaptın ☺️
0 oy
(563 puan) tarafından
Canım ben de psikiyatristi götürdüm konuşamıyor diye 3 yaşında kızım doktor bana kitap önerdi aslında ben istedim kitap önerir misiniz dedim o da bana adeda yayınlarini önerdi sipariş verdim daha elime ulaşmadı İnşallah işe yarar
0 oy
(9,643 puan) tarafından
Çocuğun kaç aylık canım benim büyük oğlumda geç konuştu bende senin gibi evham yapıp götürdüm çocuk doktoru bir sorun görmedi ama ne olur ne olmaz birde gelişim uzmanı görsün dedi ona da götürdüm çok şükür çocuk gayet iyi sağlıklı bir sıkıntı Yok dedi. 27 aylıkken 2 li cumleler kurmaya başladı bir açıldı ondan sonra pir acildi ben ona küçük bol resimli hikaye kitapları aldım kelime kartlari aldım. O ara üstüne bide tv bozuldu 15 20 gün kadar tvsiz kaldık o arada inanılmaz açıldı konuşmasi. Bol bol kitap okuduk şarkılar söyledik. Sende cocuk şarkılari şöyle eglendirerek hikaye kitapları oku mesela köpek dediginde kitapta seni kalinlaştif ne.bileyim kuş dediğinde sesini incelt ki cocukda eğlensin o şekilde artar inşallah konuşmasi
0 oy
(317 puan) tarafından
Zaten TV tab let telefonu kestigin sürece bir zaman sonra daha kolay konusacaktir canım..onları yapmışsın kitap okuyabilirsin.

Dediğin gibi çocuklarla kaynaşması çok iyi olur..evde illa karşına alıp konuşmama.gerek yok..iş yaparken yanında durulen şarkılar söyle..masallar anlat şunu getirimisin ..bana.yardim.edermisin..falan.diye merak etme.konusur .sadece ekran olayı çocuklarımızın geç konuşmasını geciktiriyor..
0 oy
(346 puan) tarafından
İnşallah kızın düzelir canım..bak ne güzel uzerine dusmussun merak etme.♥️
0 oy
(9 puan) tarafından
Benim oğlum 2.5 yaşındaydi konuşmuyordu hep ııııı şeklinde pedogoga götürdüm bana nasıl konuşacağım şeklinde liste verdi asla cümle kurmamam gerektiğini söyledi kapıyı açar mısın değilde sadece kapı de şeklinde iki hafta öyle konuştuk oğlumla diğer iki hafta da iki kelime birleştirerek bir ay sonra ben bile şok oldum kendi cümle kurmaya başladı şimdi 5 yaşında iki yıldır kreşe gidiyor asla gereksiz cümle kurmaz hep mantıklı konuşuyor maşallah 
(9 puan) tarafından
Bnce psikolog değilde pedogoglar daha iyi çocuk konusunda oraya götürebilirsin

İlgili sorular

+1 oy
50 cevap 1,271 göst.
8 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 237 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zem (17 puan) tarafından soruldu
+3 oy
4 cevap 192 göst.
0 oy