0 oy
124 göst.
Aile kategorisinde (48 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
İkinci kızım olacak ilki zehra ismini koyduk ikincisi zeynep konulmasını istiyor eşimin tarafı ama bn zehra-zeynep arasında fark bulamiyorum farklı olsun istiyorum Ebrar olsun diyorum bu seferde zeynep ebrar olsun diyorlar sizce?? 

9 Cevaplar

0 oy
(112 puan) tarafından
Taze fasülye kuru fasülye çorba olabilir 
(14,571 puan) tarafından
Ahahah tek isim mi çift mi diyo
O da olabilir canım afiyet olsun :D
(112 puan) tarafından
Ahahahahhaha yanlış posta cevap vermişim kusura bakma
(14,571 puan) tarafından
:D oluyor bazen
-Reklam-
0 oy
(462 puan) tarafından
Oğlum ılk olduğu işin bi dedesının ismi bir tane daha isim ekledık ama kızlarımın isimleri ikisinin ismide iyili de tek isim koymuşum
0 oy
(12 puan) tarafından
Ikisindede pek fark yok canm ama zeynep denilecek yinede isim ne olursa olsun anne hakki anne sevmedigi istemedigi bir isim koyunca gerçekten çocukta etki olusturuyor, iki isim asla koyma ben ogluma koydum hep tek isim öbürünü duyunca çocuk apalliyor ikinciye hamileyim Allah nasıp ederse kız cok istiyorum efnan hep aklimdaki rabbim sağ saglim versin hepimize insallahh ama senin fikrin daima ön planda olmasi lazım 
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Cift isim bana oldm olasi sempatik gelmistir oglm iki isimli anaokulnda ikinci isminden tam 5 cocuk var ilk ismini kullaniyor ogretmen

Ayrica secimlik hak gibi de goruyorm xocuk ileride hangi ismi begenirse onu kullanir o acidan da guzel 
0 oy
(110 puan) tarafından
Bence tek isim iyi. Ayrıca benzer isim değil ki Zehra ve zeynep  soylemleri bile baya farklı bence
0 oy
(7,625 puan) tarafından
 Oğlum 2 isimli   ama 1 ömer diyoruz  aslında hata bizde  ömeraras demeliyiz
0 oy
(3,645 puan) tarafından
Ben cift isimli biri olarak gereksiz buluyorum. Mesela ilk ismimi hic kullanmiyorum. Ikinci ismimi kullaniyorum ve her yerde ilkini de belirtmek zorundayim veya kullandigim ismimi. Okul zamani sikinti. Sinavlarda optiklerde bile zaman kaybi. O yuzden iki cocuguma da tek isim koydum. Muhtemelen koysanizda ya zeynebi ya ebrari kullanacak. Dipnot olarak isme siz karar vereceksiniz baskalari degil.
0 oy
(2,893 puan) tarafından

Bence çift isim gereksiz tek isim tarafındayım ben zaten çift isim koyulduğu zamanda her zaman tek isim söyleniyor 

0 oy
(2,439 puan) tarafından
Ben ve ablam 2 isim koyduk diğerleri tek. Yani ikisi de olabilir 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 34 göst.
24 Eylül 2024 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 22 göst.
19 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
20 Haziran 2024 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 192 göst.
10 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (451 puan) tarafından soruldu

399,737 soru

11,957,151 cevap

36,123 kullanıcı

...