0 oy
91 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,047 puan) tarafından
Kızlar kadın doğum doktoru ameliyat ettigi hastaya iş göremez raporu verebilir mi ? Ben bu raporu alınca çıksam bile bana tazminat vermek zorundalar dimi ? 

Ben çalışıyorum normalde 2 ay önce açık miyom ameliyatı oldum ve 20 gündür kanama geliyor bugün iş başı yaptım doktor ağır kaldıramaz raporu verdi ve senin hareketlerini zorlayscak işlerden uzak dur dedi zeytin işinde çalışıyorum makine de 1 kg kavanoz yapiyoruz salamura suyuyla beraber ağır kaldırmadm ama sürekli eğil kalk seri hareket etmem gereken yere verdiler banda veriyorlar normalde o rapor olan kişiyi ve öyle olunca ağrım arttı sırtım dikis yerim sızlıyor ve kanama şiddetlendi kendimi yordum için 

Yarın gideceğim doktordan ben yapamıyorum iş göremez raporu ver desem bana böyle davrandılar desem verir mi ? Verse bile ben tazminat alabilir miyim ?

5 Cevaplar

0 oy
(714 puan) tarafından
Miyom ameliyatı sezeryandan daha basit ve kolay bir ameliyat,  tazminat alamazsın.
(714 puan) tarafından
Annem histerrktimi oldu ve tazminat alamazsın dedi avukat mecbur devam eti çalışmaya.
(714 puan) tarafından
Bence bu kadar normal değil sen dokturunu değiştir.
(2,047 puan) tarafından
Özele gitcem çok aşırı geliyor
(714 puan) tarafından
Doktor hata yapmış olabilir , yada başka birsey mutlaka Doktor değiştir geçmiş olsun.
(2,047 puan) tarafından
Eski doktorum özel e geçti ona gitcem az önce konuştum
-Reklam-
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Kızlar var mı sağlıkçı olan bilen yaşayan 
0 oy
(521 puan) tarafından
İşle ilgili meslek hastalığı olmadığı için alamazsın. Ama beni özellikle ağır ise verip mobbing uyguluyorlar diye dava açarsan belki kazanırsın 
(2,047 puan) tarafından
Söyledim ağır kaldırmamam gerek dedim banda vermeleri gerek vermediler
(521 puan) tarafından
O zaman ben cikicam tazminatımı verin de vermezseniz mahkemeye vercem de. Bana mobbing uyguladığıniz için de. İllaki cikacaksan yani
(2,047 puan) tarafından
Şu an beni idare etseler bı kaç ay daha çalışmak istiyorum ama bunlar zorluyor daha ilk günden canım çıktı yarın kanamam arttığı için gitcem
(521 puan) tarafından
Bir görüş bakalım olmassa yapacak bişey yok sağlıktan önemli değil
(2,047 puan) tarafından
Doktora gitcem artarsa gel dedi bide ona anlatcam böyle böyle diye
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Öyle alamazsın aynı konuda bı akrabamız da yaşadı o bı de kapalı ameliyat oldu müdürle de konuştu müdür her oram buram agrıyanı hafıf ise veremeyız herkes ısını yapmak zorunda yoksa çık gıt dedıler çıkarın dıye rıca ettı çıkarmadılar tazmınat vermemek içın kendısı çıktı mecbur 
(2,047 puan) tarafından
Benim doktorun verdiği ağır kaldıramaz raporu var verdim genel müdür e üretim e söyle dedi söyledim ne demek kanama geliyor dalga mı geçiyorsun diyor bide bana dedim raporum var banda ver beni bekle dedi salamura makinesi var makine durdu mu sürekli al koy yapmam gereken yer ve bugün de bozuktu çok aşırı durdu makine ona ragmen orda tuttu beni al koy sırtım uyuştu
0 oy
(7,625 puan) tarafından
 Her iş yeri kurallara uygun calişşaydi   neler olurdu bilemiyorum adam yaptığın işe göre değerlendirir  çok  zorlanıyor san bırak der   zat-ı amacta seni yıldırıp işi bırakman olur    
(2,047 puan) tarafından
Yıldırmak zaten dertleri bugün beni zorlayacak yere verdiler söylediğim halde bı de makine de bozuktu ona rağmen değiştirmedi sırtım uyuştu
(7,625 puan) tarafından
Zorluyor işte tazminatını yakacak
(2,047 puan) tarafından
Ben söyledim de değişti kanamam artti yarın doktora gitcem
(7,625 puan) tarafından
Git  sor     fazla vermez 1 hafta belki
(2,047 puan) tarafından
Başka doktorla iletişime geçip de veririm dedi

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 435 göst.
6 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤️berk bebek❤️ (1,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 287 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayseayse (3,582 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
29 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir5 (254 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 201 göst.
6 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,822 soru

11,959,380 cevap

36,126 kullanıcı

...