0 oy
1,518 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (160 puan) tarafından

kizlar eşimden 10 koyun mihir istemiştim 15 milyar ediyor verdi ailem de ustune 15 daha koyup araba alacaklar bana aslinda eşimin aklında yoktu arkadaşinin biri eşinin mihirini ödedi onunda aklina düştü illa bnde ödiycem diye saolsun :D sizce mihir ne zaman ödenmeli alan var mi ben oylesine nikah zamani 10 koyun diye atmistm kafadan almak niyetim yoktu aklimda benm bildigim ayrilirken nafaka niyetine verilir mihir sizce

34 Cevaplar

0 oy
(15,961 puan) tarafından
Nikahi kıydıktan sonra mehirini istedigin zaman alabilirsin. Ben 25 gramdan 8 bilezik istemiştim düğünde takmışlardı bana. 
(160 puan) tarafından
iyi gunlerde kullan insallah
(15,961 puan) tarafından
Kullanmaya fırsat bulmadım ki bozdurup kendimize ev inşaa ettik
(160 puan) tarafından
hayrli bir yere harcanmis gule gule oturun agiz tadiyla bnde dugun takilarimi dugunden 1 hafta once bozdurdum ev aldik kayinvalide hâlâ kiziyo bana dugune takisiz ciktin diye
-Reklam-
0 oy
(3,617 puan) tarafından
50 gr nikahta 50 gr bosanma olursa die yazmis hoca ben anlamadigim icin hoca yazmis imam nikahi kagidina.
(3,617 puan) tarafından
Evet canim halen nikah cuzdanimin icinde sakliyorum imza attik sahitler vs
tarafından
aaaa bize demwdi hoca bisey mehir falan da demedi
(3,617 puan) tarafından
Ben kacarak evlendim yanimda kimsem yoktu ne oldugunuda bilmiodum hocaya dedim siz ne uygun goruosanz yazin fark etmez oda ole yazmis
(160 puan) tarafından
bende de kagit yok
(3,617 puan) tarafından
Bende var canim duruyo 6 senedir
0 oy
(395 puan) tarafından
Cnm mehir evlilikte verilmesi gereken birsey ama esine hibe edersen vermiyor hibe etmezsende vermezse öbür dunyada onun cezasi var benim aklima biri girdi yarim kilo altin dedirtti 1 kiloyduda yarim kiloya dustuk :) ama esimin vermeye durumu yok okadar bende hibe ettim vermesede olur biz mutlu olalim yeter 
tarafından
Hibe etmek ne demek
(160 puan) tarafından
Allah agzinizin tadini bozmasn olsa onlarda vermek ister zaten..
(395 puan) tarafından
Hediye ediyosun esine istemiyosun yani
0 oy
tarafından
18 yasinda nişanlandım mihiri tam olarak bilmiyordum hoca dini nikah kiyarken sormadı hic

Ailemden bazıları eskiden bişey takmazlardi isterdik simdi her yerine altin taktıkları istemsen dahi bunlar sayılır dedi
(160 puan) tarafından
bnmde aklima gelmemisti cnm.hoca birden sorunca baya düsündum imamda kayinvalidegilin tanidigiydi koyunlari var baska ne isticen 10 tanemi.20 mi 50 mi sen karar ver dedi bnde 10 koyun olsn diye cikardm.agzimdan
0 oy
tarafından
Düğünde takılan bilezikler dedim biri çalındı birini benden aldılar kayın validem birini ödeyecek benim mihrim olan bileziğin biride çalındı işte şimdi 
(160 puan) tarafından
insallah öderler calinan icinde gecmis olsn
tarafından
Öder kayın validem verir de çalınan gitti
0 oy
tarafından
Ben helal ettim eşime almadım sağolsun herşey yapıyor zaten 
(160 puan) tarafından
yani elinden gelse zaten en iyisini yapmak isterler saolsunlar
tarafından
Aynen öyle canım zaten mehir olarak altın istemiştim ben helal ettim onu da
0 oy
tarafından
Vay bee bi ben birsey istememisim :D
(160 puan) tarafından
imam sordu banada aklimda yoktu hatta aklima gelmedi dusundum kayinvalidegilij koyunlari vardi 10 koyun iste dedi imam tanidiklariydi saolsun
0 oy
(266 puan) tarafından
100 gram istedim canm nezaman elin duzelr borclarumuz biter o zaman alirsn dedim ölursem ya almadan dddi o zaman helal i hos olsun dedim 
(3,617 puan) tarafından
Bende helal ettim toplamda 100 gr aman bos seyler bence ha baslik parasi ha mehir ayni sey gibi
(160 puan) tarafından
zaten elinden gelse herseyin en guzelini onlarda yapmak.ister iyi dusunmussun cnm Allah can sagligi versin
(3,617 puan) tarafından
Dimi ya ellerinde olsa zaten demesekte herseyi yaparlar
0 oy
tarafından

İmam nikahimiz kiyilana kadar esime mihir istedigimi  surekli soyledim (aslinda onu denedim :)  altin ve esyalarin hepsini yazdiracagimi ustune 10 bin tl de nakit yazdiracagimi surekli soyledim (paragoz oldugunu dusunmus olabilirr:D )  ama mihir hak die bisey demedi. 

Tam imam nikahimiz kiyilirken hoca sordu ne istiyorsun die onun varligi yeter bisey istemiyorum dedim. Cok sasirmisti surekli muhabbetini yapip istemeyisime.  :P  
Canini istesem verir bilirim sknti yok. Allah ogune dusurmesin. 
(160 puan) tarafından
amin cnm onlarda ister bizim icin en iyisi olsun durumlari olsa zaten alirlar
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canm benimde 80 gr altn takmışlardı.

Ama evlenirken düğünde takmışlardı. Mihür olarak. 
(160 puan) tarafından
hayrli seylerde kullanirsin insallah
(2,159 puan) tarafından
Ayhh canım kullanamadım sattık altnlarımı eşyanın ve düğün borcunu ödedik.
Babamdan bana Bi miktar para kaldı gittim altın aldım onları saklıyorum kimsenin haberi yok eşimin de haberi yok. Zor günler için
0 oy
(15,665 puan) tarafından
3 bilezik istedim ne gelen var ne giden sorunca zengin olursam.alırım diyor 
(160 puan) tarafından
Allah can zarari vermesin şukür diyelim olsa takmak isterler heralde hayrlisi olsn
0 oy
tarafından

Ben yüz gram altın istedim yani öyle yazıldı benim kocaninnsimdi vermeye niyeti yok ama elimiz bollasirsa verir diye düşünüyorum:D

(160 puan) tarafından
insallah olsa vermek isterler niye istemesinler Allah huzur versin saglik versin
0 oy
(3,446 puan) tarafından
720 gram altındi Nisan salonuna gitmeden önce nikahimz kıyıldı hoca mihir ne kadar dedi anneme baktım üzerindeki altınlar dedi :)
(9,651 puan) tarafından
720 gram yaklaşık 1 kilo oluyo dimi :D külçe altın da diyebiliyoruz dimi:D
(160 puan) tarafından
iyi demis annen  helal olsn :) bnm takilar dugunden önce bozduruldu ev aldık esimle kayinvalide hâlâ sinirli bana dugunde takisiz ciktim diye
(3,446 puan) tarafından
Kurgucum ne yapayım altını kulceyi seninle takip takistirio siginlerde göbek atamadikyan sonra :D

Yani bende olsam kixardm esin babam bana araba almıştı bekarken düğün öncesi dedi kziim hem altın hem araba veremem ya kemer ya araba dedi baba düğünde arabayı mi takacam dedim kemer istedim düğün sonrası arabayı da ver dedim vermedi :dgafa
(9,651 puan) tarafından
:D çok sağlam pazarlikcisin sen he :D demek oluyor ki bi kemer bi araba parası he :D
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Ben 5 bilezik istemiştim düğünümde taktılar bana
(160 puan) tarafından
saglikli günlerinde kullanmak nasib olsn insallah
(2,596 puan) tarafından
Kullanamıyorum ki canım hırsızlar sağolsun. Süs gibi bankada duruyor
(160 puan) tarafından
olsn en azindan duruyor :) bnmde bi tugrali kolyem kaldi oda annemde duvar deliginde sakliyo kadincagiz
(2,596 puan) tarafından
Evet duruyor da işte takamayınca:)
0 oy
tarafından
takılan bileziklerdenbi tane daha istedim henüz odemedi esim 
(160 puan) tarafından
az istemissin 1 bilezik :) hayirlsii olsn Allah huzur versinde evinde takılanin cok bi kiymeti yok cnm
tarafından
kız bizim uyanıklar 10gram falan konuşuyorlardı hoca kabul etmedi 40gram yazdı:))) zeki azar işitti herhalde sonradan gelip bana dedi niye öyle deidm neden 40istedin dedi :)) sanki ödeyecek ya sıkıntısı tuttu
tarafından
istersen altinlarin mihir olsun dedi zsten iki bilezik bir set taktılar toplamda :) nisan ve düğün takisi bu dedim bi tanede ben istiyeyi  :) sonradan kayinpeder sanki o odeyecekmis gibi takıları dedin diyo dedim hoca yazdi ayri bilezikti diye :) aydinin hemen odeme imkani vardi gitti parayı abisine verdi :( zeki öder belki :)))))
tarafından
belkiii :)))))
0 oy
(762 puan) tarafından
150 gr altın istedim cnm 
(160 puan) tarafından
insallah aliriz
0 oy
(771 puan) tarafından
90 gr altin istedim esimden  odedide  90 gr
(160 puan) tarafından
hayrli gunlerde kullan
0 oy
(404 puan) tarafından
***** gibi kocama kiyamayip 40 gram demistim simdiki aklim olsa 100den asagi söylemezdim kiz aklı kaz akli iste :)
(160 puan) tarafından
verdimi bari :)
(404 puan) tarafından
Vermedi henüz:)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bizim nikah jet hızıyla kıyıldı valla. Bırak mihir istemeyi konusu dahi geçmedi. Duamizi bile imam yaptırmadi düğüne gelenlerden biri yaptırdı. Anlayacağın ortada mihir falan yok:))
(160 puan) tarafından
Allah saglikli huzurlu ev ortami nasib etsin ne diyelm cnm
(7,118 puan) tarafından
Öyle tabi canım eşim ben sana 100 gr altın alicam yine de dedi.
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Eşim 4 bilezik dedi ama hoca tmm 25gr dan 100gr ** altın yazıyorum ddi öyle kaldı.  Onu evli iken almak mi lazm ki bosanirken verilmesi gerekmiyor mu:ermm:

(160 puan) tarafından
bnde bosanirken diye biliyorm cnm ama esimin arkadasi ödeyince esimde istedi ödemek

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 485 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 336 göst.
17 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,006 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Funda fatma (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 4,790 göst.