0 oy
47 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (375 puan) tarafından
ek gidaya gectiginizde mesela 6 . ay tadimdasiniz mama.sandalyesinde yedireceginiz urunu onune koyup kendisinin yemesine izin veriyor musunuz yoksa direkt olarak kendiniz mi  yediriyorsunuz eger tadim boyle gectiyse kendisinin yemesine ne zaman izin verdiniz ay karisik yazdim sorry ama anladiniz beni bence ? :D

6 Cevaplar

0 oy
(439 puan) tarafından
ben süt ve mama kullanmadığım için ek gıda ana gıda bizde. ben şöyle yapıyorum. doyurmak için verdiğim öğünü kendim yediriyorum. ara öğün niyetine de önüne çeşitli yiyecekler bırakıyorum. hatta 1 buçuk yaşına geldiler artık kaşık ve kase de veriyorum. geçenlerde suflede denedim kaşık verdim sufleyi önüne koydum biraz yiyorlar biraz saçıyorlar. o yüzden halı örtüsü ve ek olarak sofra örtüsü şart yoksa halı yıkamaya gitmekten helak oluyor
-Reklam-
0 oy
(1,432 puan) tarafından
Kimisi en baştan veriyor ama ben vermedim. Kendi meyve salatalık ekmek gibi yiyeceği şeyleri verdim normal yediklerini ben yedirdim. Çatal tutmayı öğrenince ona göre şeyler hazırladım kaşığı da öğrenince bıraktım. Kendisi isterse yediriyorum
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Bebeğim el gıdaya başladığından beri bazı gıdaları eline veriyorum o yiyor. Hem elini kontrol etmeyi öğreniyor hemde duyduğunu kendi hissediyor. Tabi bunu 3 gün kuralı dan sonra yapıyorum. Örneğin önce salatalık tsttırıyorum bakıyorum alerji yok eline veriyorum
0 oy
(191 puan) tarafından
Oğlum 9 aylık ben geçen ay başlamıştım daha iyi kavrayıp yiyor  ondan önce verdiğimde atıyordu yere 
0 oy
(4,430 puan) tarafından

Suan 6 aylik bnm oğlan.  Kendim yediriyorum az az . Mama sandalyesine koymuyorum şimdilik. Sandalyenin masasını yalamaya çalışıyor :D

0 oy
(2,720 puan) tarafından
Ek gıdaya başladığında tadımlıklarda ilk ben besledim yediği kadar yemediğinde kendi yemesini bekledim. Zamanla kendi yemeye başladı. Üzerini batırsa da sorun etmedim kırdı döktü gözüm görmedi hiç.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 554 göst.
0 oy
6 cevap 86 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 185 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
8 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu