0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (543 puan) tarafından
38+5 im. Dün nişanım geldi. Dünden beri ağrım vardı ama düzenli değil ve sadece vajina kısmında ağrı vardı. Aşağıya baskı vardı. Şimdi bilmiyorum yarım saat 45 dk da bir mi ne 1 dk lık süreyle sancı giriyor. Doğum sancısı gibi şiddetli değil ama can yakıcı. Belim kasıklarım karnım alt bölgem kötü. Ne yapmam gerekiyor şimdi ne yapsam hızlanır ya da bir şey yapmam gerekiyor mu? Yarına randevum vardı 

7 Cevaplar

0 oy
(1,592 puan) tarafından
Git kız hastaneye açılman ilerlemiş olabilir ağrıya dayanikliysan ondan çok gelmiyor olabilir sana en azından bir acile git çocuğun kalp atışlarını takip edip sana akıl versinler yarın beklenir mi hiç 
(543 puan) tarafından
Ben de ondan korkuyorum ya kalp atışı arada sıkıntılı çıkıyordu yüksek atıyordu. Eğer geçmezse bir saat içinde falan. O zaman gidicem
(1,592 puan) tarafından
Canım naaptin inşallah gittin hastaneye herşey yolundadır inşallah
(543 puan) tarafından
Cevap yazamadım bir türlü. Hastaneye gittim açılma falan bakmadılar. Sancı doğuma yeterli değil dediler gönderdiler. Bugün randevum vardı allahtan. Az önce nstye girdim bu sefer hiç sancı çıkmadı. Doktor ne diyecek bakalım artık
(1,592 puan) tarafından
Olsun iyi yapmışsın canım riske atılacak bir durum değil sen ferah ol Allah'ın izniyle çok kolay çabuk bir şekilde olur evladını hayırla güzel bir şekilde kucağına alacaksın
(543 puan) tarafından
Aminnn inşallah Allah razı olsun :)
-Reklam-
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Canım bence hemen hastaneye git doğumun başlamış. Süre kısalmadan git bence. Aniden gelişir evde tek misin 
(543 puan) tarafından
Tekim 2 yaşında kızım var ama eşim uzakta değil arabayla 10-15dklık mesafede. Duşa girsem rahatlatır mı acaba
(2,804 puan) tarafından
Bence eşini ara eve gelsin öyle duşunu al. Benim doğumu  başlamıştı gideceğim hastane 1 saat uzaklıkta olmasına rağmen buradaki hemşire git eve duşunu al rahatla öyle hastaneye git demişti. Ben hastanede gittim 12 saat sonra doğurdum. Ama belki senin hızlı gelişir bilemeyiz. Eşin evde olmadan girme duşa
(1,981 puan) tarafından
Hayır dusa girme daha sıkılaşir Allah korusun gkzum kimseyi görmez dogurun olduğun yere
Ben suda doğum yaptım
(1,981 puan) tarafından
Duşa girdim bir saat yada 30 dk kadar durdum nisanim.geldi otur dediler oturdum ama oturamuyorum geldi bağırmaya başladım.yataga zor yattım anda doğdu herkes bir panik içinde oldu.
(2,804 puan) tarafından
Ama tabi duşa girmeden önce açılman da önemli. Benim acilde baktılar 2 cm olduğu için rahat davrandım  belki senin ağrı eşiği in yüksektir hissetmiyor olabilirsin. Belki açılman 4-5 cm olmuştur
0 oy
(3,012 puan) tarafından
Büyük ihtimalle 1 2 saate bu sancı sıklaşacak, o zaman da sen yürümeye dahi güç yetiremeyeceksin.

Hemen haber ver eşine, hastaneye gidin. Doğum başlamış, eğer böyle devam ederse açılman hızlı olacak 4 5 saate hayırla afiyetle doğurursun. Geçmiş olsun.
(543 puan) tarafından
Ay hadi inşallah yaa o zaman ben şimdiden her şeyimi hazır bulundurayım
(3,012 puan) tarafından
Evet evet mümkünse bilmesini istediğin herkese de haber ver, en acilinden hazırlanıp hastaneye git. Hadi inşallah bir avazda :)
(543 puan) tarafından
İnşallah yaa çok çok teşekkür ederim
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Belinden gelir canım böyle kopacak gibi olur Allah korusun açılma oluyordur sancı girdikçe açılma oluyordur 
(543 puan) tarafından
Evet belden geliyor kasıklarıma ve vajinaya vuruyor. Saki aşağıya çekiliyor gibi. Önceki doğumdan kalma 1-2 cm açıklık var demişlerdi inşallah artıyordur
(1,981 puan) tarafından
Doğum.baslamis ozaman bekleme duşa falan girme evde zaman kaynetme çocuğun varmış canım hemen git baksınlar kalbini takibe alsınlar Allah korusun rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(28,661 puan) tarafından

Ilık duş al çömel kalk haraketlerini yap sağlıkla kucağına alırsın insAllah 

(543 puan) tarafından
İnşallah sağ olasın
0 oy
(268 puan) tarafından
Acilen giriş yap eğer açılman başladıysa ev yakınsa  tekrar eve geçersin evde sancı çekmek çok avantajlı hayırlı doğumun olsun 
0 oy
(1,139 puan) tarafından
Canım nasılsın gelişme var mı 
(543 puan) tarafından
Hayır hâlâ aynı. Eşime haber verdim hazırlıklı olsun diye. Hatta çamaşır falan astım ama bir değişiklik yok şu anlık
(1,139 puan) tarafından
Açılma var mı hiç bakmışlar miydi bu ikinci çabuk açılır
(543 puan) tarafından
İlk doğumdan kalan 1-2 cm açıklık var demişlerdi 2 hafta önceydi sanırım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 74 göst.
11 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde 2801 (543 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
3 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Nenes (41 puan) tarafından soruldu
0 oy