0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından
Arkadaşlar 29yasindym ben çocukluktan beri kuran kurslarına giderdim her yaz aylarında kaç kere hatim indirdim şükür.ama uzun zamandır sadece oruç aylarında orucumu tutar namaz kilarim.Suan namaz kılmak istiyorum ama kilamiyorum  napabilirim.simdi 4cocuk var 5ci gebeligim 3cocuk okullu ev temizlik yemek çocuk eş benim rahatsızliklar derken hicbiseye vakit ayıramiyorum kendime bile ama yinede çok istiyorum namaz kılmak yardımcı olur musunuz.Tesekkurler şimdiden 

11 Cevaplar

+10 oy
(1,456 puan) tarafından
Bedenimizi beslemek için yemeğe vakit ayırabiliyoruz ama ruhumuz ve imanımız için namaza zaman ayırmak zor geliyor maalesef. Yanlış anlamayın genel konuşuyorum. Namaz İslamın Şartı diye sürekli kendimize hatırlatmamız lazım. Müslümanım diyebiliyorsak şartları yerine getirmek zorundayız. Bir gün her şey için çok geç olacak ama iş işten geçmiş olacak
(19,970 puan) tarafından
Artımıda vereyim
(1,055 puan) tarafından
Ne de güzel anlattın bacım. Şuan uzun süredir ilk kez diyim hatta çekirdek meyve suyu çerez falan önüme koydum elimde de telefon. Acaba kötü yapıyorum diyorum kendime. Bunun yerine kuran okuyabilirdim diye. Hemen nefsim giriyor araya diyor ki bugün de böyle olsun . Ve ben nefsimi oturup yenemedim şuan . Yenmek istemedim
(1,456 puan) tarafından
O telefon zaten bataklık benim artık sosyal olarak sadece burası kaldı. Yoksa beynimi uyuşturuyor resmen. İslamla yaşamayı öğrenebilsek böyle vicdan azabı çekmiycez. Nefsimizi yenmedikçe biz acı çekiyoruz yaptığımız şeylerden tat almıyoruz pişmanlık duygusu yüzünden. Mesela hemen abdest alıp bir sayfa okuyup devam edebilirsin tesbih çekerek keyfini yapabilirsin ya da açıp dinleyebilirsin ruhunun ihtiyacı var demekki sana çağrı yapıyor ❤️ ben de mükemmel değilim her şeyi öğrenip tamamen islamla yaşamak istiyorum ve bunun hiçte sıkıcı zor olmadığını çevreme de hissettirmek istiyorum. Valla insan huzur doluyor
(236 puan) tarafından
Gerçekten çoğu yorumlar vesile oldu tam kalbime dokundu şükürler olsun başlıcam inşallah Allah razı olsun güzel yorum yapanlardan
(1,055 puan) tarafından
Cicikuş o kadar haklısın ki bacım
-Reklam-
+3 oy
(6,660 puan) tarafından
Günde beş vakit namaz insanın sadece 1 saatini alıyor. En uzun namaz yatsı namazı en fazla 15-20 dakikanızı alır. Şu soruyu sorun kendinize 24 saatin 1 saatini Allah'a ve kendime ayıracak zamanım yok mu yoksa namazı ikinci plana atıp zaman mı bırakmıyorum. Üstelik şükredecek çok şeyim varken. Rabb'im içinize namaz aşkını yerleştirsin bi alıştığınız zaman size verdiği huzuru anlayıp siz bırakmak istemeyeceksiniz. ☺️
(19,970 puan) tarafından
Aslında biz satılmaz diye düşünüyoduk bayadır ilandaydı kira vermeyelm geçelim dedik alıcı olan adam eşimle yolda karşılaşmış satmış eşimde kredi borcu hallolunca yeni başka ev alıcaz inşallah nasibim orası değilmiş kızçem hayırlısı Allahtan böyleymiiş ♥️
(6,660 puan) tarafından
Tam siz geçecekken satılmış olmasında illaki vardır bir hayır kuzum ben inanırım böyle şeylere ☺️
(19,970 puan) tarafından
Bende inanırım resmen adam nasibine yetişti ya ♥️
(4,717 puan) tarafından
Mutlaka bı hayır vardır cnm. Arkadasim bizim siteden ev tutmak ıstedı ama ev tutulmuştu cok üzüldü. Sonra deprem oldu orası hasar Dı şimdi oturduğu evde bısey yok ıyıkı oraya tasinmamisiz herseyde bı hayır var demişti
(19,970 puan) tarafından
Kesinlikle canım
+1 oy
(1,970 puan) tarafından
Cesaretinize hayran kaldım 5 çocuk bu devir de bir de ben tek çocukla şuan sinir stres içindeyim ev işleri ödevler VS karnım da da ikinci var ekimin sonu doğumum olucak okadar korkularım var ki nasıl yaparım nasıl ederim diye sizin Cesaretinize hayran kaldım 
(236 puan) tarafından
Teşekkürler canım. yani 5ci spiral varken oldu bizde şok olduk ama yapacak bişey yok rabbim yardımcı oluyor gerçekten
+1 oy
(327 puan) tarafından
Ben de oyleydim canim kilip kilip birakirdim namaz uygulamasi indirdim bana hatırlatıyor ezan vaktini onun sayesinde kiliyorum. Artik namaz kılmak su icmek gibi geliyor :) Allah bize o kadar sey guzellik nimet vermis bizim bi 10 dkmizi ona ayirmamiz cok zor değil sukrumuzu ibadetle yerine getirmeliyiz Allah iman gücü versin 
(236 puan) tarafından
Ben de uygulama indirdim canım senin sayende Allah razı olsun senden
(327 puan) tarafından
Amin canim hepimizden
0 oy
(4,361 puan) tarafından
Valla kelin ilaci olsa kendi basina sürermiş 

Bende istiyorum ama yok-1 hafta tam kilsam illaki aksiyor bu seferde seytan vesvese veriyor olmuyor yani
(236 puan) tarafından
Sende uygulama indir canım ben de indirdim başlıcm artık inşallah
0 oy
(1,055 puan) tarafından
Ya sen namaz kılamadan senin namazın kılınsa? 

Bi de böyle düşün canım..

Bizler istesek her şeyi yaparız ama bahanelerimiz çok
(236 puan) tarafından
Çok doğru teşekkürler sağol
0 oy
(161 puan) tarafından
Gerekirse ev işini bir kenara bırakıcaksınız yani yaptığınız işlerden maalesef mesafe koyıcaksınız namaz için 5 vakit zaten uzunda sürmüyor herşeye vakit oluyorsa 5 vakite hayli hayli vakit olur emin olun namaz kurtarır Allah'ın izniyle dünya işi boş 
(236 puan) tarafından
Çok doğru gerçekten bazı yorumlar çok motive ve yardımcı oldu bana sayenizde başlıcam inşallah
(161 puan) tarafından
Rabbim hayırlısıyla isteyen herkese nasip etsin
0 oy
(19,970 puan) tarafından
5 çocukmuu maşallah herşeyi kenara itip namaz kılacaksın vakit bulamuyorum değil vakit ayıracaksın 
(236 puan) tarafından
İnşallah başlıcam teşekkürler
0 oy
(517 puan) tarafından
Bende baslicam namaza Allah'ın izni e

İle namazsız olmuyor 
(236 puan) tarafından
Evet yorumlari okudum bende çok iyi geldi gerçekten Allah razı olsun güzel yorum yapanlardan
0 oy
(641 puan) tarafından
Bahane gibi geldi. 5. Yi yapmaya vaktin varsa namaza da olabilir 
(236 puan) tarafından
Dilerim inşallah yaşadıklarımi yaşarsın bebeğim..
(641 puan) tarafından
Sen diledin ya kesin yaşarım bebeğim
(236 puan) tarafından
Yaşa gör ozaman bebeğim
(641 puan) tarafından
Aramızda bi çekim oluştu sende farkettin mi :)
Onu bunu bırak ta tabiki ne yaşadığını bilemem 4 çocuk 1 karnında. Tebrik ederim zor iş allah kolaylık versin. Güzel günlerini gör evlatlarının.
(236 puan) tarafından
Ne zorluklar yaşadığımı bilemiyorsun bu yüzden böyle konuşanları anlamıyorum sanada yakıştıramadım aslında kadın kadını anlamalı.yinede cuma günüdür rabbim herkesi yavrusunu korusun sizede güzel günler dilerim
0 oy
(2,046 puan) tarafından
Karnın acıktığında yemek yemeye,uykun geldiğinde uyumaya,evin dağıldığında toplamaya vaktin varsa namaza da vardır emin ol. Sadece sen yeterince istemediğin için farkedemiyorsun. 5 vakit namaz yoksa bu dünyada yediğin içtiğim oturduğun kalktığın attığın adım fitil fitil burnundan gelecek. Her ezan okunduğunda ciddice düşün için cız eder zaten
(236 puan) tarafından
Çok iyi geldi gerçekten kendimi toparlayıp başlıcam inşallah teşekkürler
(2,046 puan) tarafından
İnşallah canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (356 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 167 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy