0 oy
108 göst.
önce Diğer kategorisinde (292 puan) tarafından
Kızlar merhaba iki yasında ve 9 aylık iki oglum var ikisinin de burnu akıyor oksuruyor benimde bogazlarım agrıyor küçük dün gece cok agladı uyuyamadı dogru duzgun şükür ateşleri yok  bu surecte neler yapabilirim hangi bitki cayları falan iyi gelir 

6 Cevaplar

+1 oy
önce (272 puan) tarafından
Instagramda hastalanmayancocuk hesabına bir bakın sarımsak kürü çok etkili kesinlikle tavsiye ederim
önce (938 puan) tarafından
Bende kesinlikle tavsiye ediyorum. Burada da neredeyse herkese söylüyorum ama kulak ardı ediyorlar sanırım. Birisi de çıkmış eski bir Türk inanışı diyor. Benimde 3 gündür nezle ve boğaz ağrım vardı. Aynı şekilde eşimde de.. sarımsak kürünü 2 gün yaptım fayda etti elhamdülillah. 9 aylıkta bebeğim var ona da bulaşmasın diye her gün sarımsaklı naneli yoğurt yedirdim. Bala katamadığım için.. Allah’ın izniyle sarımsak gücüne inanıyorum ben..
Ve gerçekten bizim hastalığımız bebeğime bulaşmadı Allahın izniyle hamd olsun.
önce (292 puan) tarafından
Teşekkur ederim tavsiyen için canım
önce (225 puan) tarafından
Tarifini verir misiniz acaba benim Instagram yokda
2 diş sarımsağı bıçakla minik minik dogruyorsun 1 tatlı kaşığı bal 5 6 damla limon karıştırıp çiğnemeden yutuyorsun. 1 yaş altına bal verilmediği için yoğurtla karistirabilirsin
Sarımsak doğal antibiyotik bu bilimsel bir şey istemeyen uygulamasin içinde ne olduğu belli olmayan çoğu zaman ise bile yaramayan ilaçları içsin
Kesinlikle
önce (2,539 puan) tarafından
Bende uyguluyorum 5 bucuk yasibdaki ogljm bu sene hic hastalanmadi gecen sene 3 ay oksurugu gecmedi gecen hafta gene oksurmeye basladi okuldan gelince 3 4 gun verdim 5. Gun gitmisti oksurugu bende ayni sekilde yapiyorum
önce (225 puan) tarafından
Bende yapayım Allah razı olsun sizden
Allah razı olsun senden dün denedim ve inanılmaz faydası oldu
Ecmain inşallah hepimizden Allah razı olsun şifa olduysa çok sevindim
Amin canım şükür birazcık düzeldik dune gore biraz daha iyiyiz ama tam iyileşene kadar yapacagım
Hastalık geçene kadar günde 2 3 kere yapabilirsin ben de korunmak için haftada 1 kez yapıyorum
Tamam canım cok saol
-Reklam-
0 oy
önce (502 puan) tarafından
Ihlamur birazda olsa fayda ediyor ne ilaç ne birsey hiç birsey fayda etmiyo bu hastalığa çok geçmiş olsun 
Saol canım teşekkür ederim
0 oy
önce (3,540 puan) tarafından
Hastalık dönemleri yaşına ayina bakma bebeklere göre yastıkta yatir ,o sumuk geniz akıntısı kulaklarına doluyor (mesafe az olduğu için) hemde solunumlari kolaylaşır.

Ben ihlamur bal veriyorum.

9 aylik olana bal tadimi yapmadıysan koyma.

9 aylik olana yarimcay bardağı yatma saatinden 1 saat önce iyi gelir.

2 yaş bir fincan içebilir. Hatta 2 yasa yatmadan önce 1 çay kaşığı dolusu bal ver yumuşasin boğazı.

Ikisde her gün uyumadan duş alsın banyo buhari solunum yollarını nemlendirir ikiside yatmadan ve gün içinde serum fizyolojik kullanabilir.buyuk olana strerimar tavsiye ederim.

Geçmiş olsun
önce (3,540 puan) tarafından
Not eger gün içinde surekli yutkunma hareketi yapıyorsa geniz akıntısı olma ihtimali çok yüksek  hatta yatarken gozlemle yutkunma sonrasi öksürüğü oluyorsa horlamasi vs varsa alerji ilaci verebilir Dr (alerjisi olmasa bile ) bu tip akintilari kurutmak için veriyorlar.
Cok tesekkur ederim canım tavselerin için
0 oy
önce (5,317 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun 10 gündür çekiyorum bu hastalığı ilacda fayda etmedi inan.
Saol canım sanada gecmiş olsun Allah sifa versin inşallah
0 oy
önce (1,232 puan) tarafından
Çocuklar henüz küçük onları bol meyve sebze ve çorba türleri ile besle. Sen de bol bol soğan ye. Çiğ soğanı piyaz gibi doğra üstüne bol limon sık zeytinyağı serp biraz tuz kekik ve pul biber biraz da sumak hem şahane bir meze oluyor hem de ciddi anlamda bağışıklık güçlendiriyor hatta yerse 2 yaşındaki kızına  alerjisi yoksa ona verebilirsin soğanın acısını alma direkt doğra özelliği orada. Eşim bu yöntemle defalarca salgına yakalanmaktan kurtuldu. benim de kızım bu yıl anaokuluna başladı geçen hafta burnum akmaya boğazım kaşınmaya başladı net olarak hastalık geldiğini belli ettiydi hemen bunu her akşam yapmaya başladım daha ertesi gün hem burun akıntım kesildi hem bogaz ağrım. Şimdi de her aksam 2 küçük soğan ya da 1 büyük soğanı salata yerine böyle yapıyorum ailece yiyoruz iyiyiz çok şükür.  9 aylık için olana tarhana çorbası tavuk suyu et suyu çorbalar yapabilirsiniz ıhlamur cik az verilebilir emiyor ise bol bol emzirin onun anne sütünden başka ilacı yok aslında 2 yaş olana da alerji olmayan her türlü sebze meyve bağışıklığını kuvvetlendirir kapya biberi yerse çiğ verin bol C vitaminidir. 
Teşekkur ederim canım tavsiyen için
0 oy
önce (4,230 puan) tarafından
Kemik varsa ilikli kemik hasla yayla corbasi yapar gibi yap ama icine sarimsak rendele 2 3 tane sonra kemikten siyirdigin etleri koy yedir canim iyi geliyor 
Tamam canım teşekkur ederim tavsiye için

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 52 göst.
0 oy
4 cevap 81 göst.
5 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilaraalya (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
2 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sydatur74 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
26 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BirMelek (1,298 puan) tarafından soruldu

397,583 soru

11,891,217 cevap

36,009 kullanıcı

...