0 oy
160 göst.
önce Diğer kategorisinde (616 puan) tarafından

Kızımın o kadar kıyafeti var ki yenidoğanlari vs şuan 1 yaşına kadar olan kıyafetleri olmuyor üzerine. Henüz 5 aylık. Çok zorlanıyoruz kıyafet alırken hep küçük küçük. Bide benim kızda maşallah tosun. Hepsini yıkadım ayırdım. Belki ikinci de kiz olur diye. Sonuçta bir bebeğe baştan elbise almak kolay değil ciddi maddiyat istiyor. 

Sizlerde ayırdınız mi bebeklerinizin kıyafetlerini. Ve saklarken nelere dikkat ettiniz <3

11 Cevaplar

+1 oy
önce (17,398 puan) tarafından
Ben yeni doğanlari kaldırmıştım onun dışında ne var ne yok hepsini vermiştim

2.bebegim kız olunca bı tık pişman olmustm :)))

Hurca koyuo kaldırmıştım ama sarı lekeler yine oluşmuştu malesef 
-Reklam-
0 oy
önce (616 puan) tarafından

Yorumda bı soru daha sorayım kızlar napicam ben bu sacaklinin saçlarını :D akşamdan açıyorum tariyorum sabah kalkınca gene dolamış oluyor çözüm plsssss

image

önce (3,826 puan) tarafından
30 dan sonra yapma bacı: D birsuru hastalik çıkıyor
önce (8,159 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı :D sende gorumcem gibi valla yapamam ona kalsa smdi yap diyor :D
önce (4,159 puan) tarafından
Esma eşin gelince evliliğinin tadını çıkart önce bence de :) Bir gezin tozun, oğlunla ilgilensin karaoğlan babaya doysun, bölünmesin ilgisi.
önce (8,159 puan) tarafından
Kesinlikle bende böyle düşünüyorum hatta tek çocukta bile kalabilirim sırf bu düşünce için
önce (4,159 puan) tarafından
Yakın zamanda gerçekleşsin inşallah.
0 oy
önce (659 puan) tarafından
Bende ayirip saklamayı düşünüyorum canim..hatta bazi cok guzellerini buyuyunceye kadar hatira sakliyicam
Ayyy çok güzel dimi hatıra:) keşke benimde kıyafetimi saklasaydi diyorum annem. Battaniyemi saklamış yine de kullanıyorum kızıma.
önce (3,269 puan) tarafından
Benim 2 kizim var ilk giydirdigim takimlarini sakladim zibin bere alt üst sekilde ☺

Post sahibi kesinlikle sakla ben 4 yıl sonrasi hep cikardim onlari kullandim valla hicbisey olmuyo
0 oy
Valla çatıya koydum bi kısmını. Zibin ve yenileri dolabımin üstüne posetledim

Kac kilo bebegin suan
37 hafta da 4 kg doğdu.  Sadece anasutu aldı. Bide reflusu vardi . Mama içemedi .
Ama dis sıkıntısından zayıflar dedi hemşire
Reflü çok kötü ya bizimki de çok kusar hemen içtiğini çıkarır ama sütün iyi yaramış senin. Diş ne zaman başladı
Dişi çıkmadı da sertlesti . Eli ağzında sürekli. Yakında çıkabilir belli olmaz: )))
Çıkana kadar çok zor valla bizimki de ellerini yemekten herşeyi ağzına götürmekten bu hal oldu. 2 aylıktan beri diş yerleri beyaz ve sürekli hırslı hırslı kasır orayı. Hatta öyle ki dudak içlerini zedelenmiş
Aynı aynı bulduğunu ağzına atıyor: D inşallah çıkar tez zamanda
0 oy
önce (1,294 puan) tarafından

PBen de yenileri kullanabilecek gibi olanları kaldırdım canım katladım koliye koydum anneme gönderdim onun saklayacak alanı var ayakkabı vs her şeyi iyi olanları gönderiyorum kısmet birdaha kız olur ya da benim olmazsa kardeşimin falan olur çok güzel kıyafetler var giyecek olan çok şanslı kime kısmet olursa artık :) oyuncaklarını bile sakladım zıpzıp yürüteç yürüme arkadaşı altivite masası

0 oy
önce (5,499 puan) tarafından
Sadece 3 5 parça saklamıştım onun harici hep verdim 
0 oy
önce (1,929 puan) tarafından
Agir.ak isteimiyorum rabbim bilirde başka düşünmüyorum bugün için 3 koruma yöntemi ile.korunmayi düşünüyorum 

İlkinde sakladım.ve kız oldu mgavili.mavili arabalı giydirdim ve herkes oğlan dedi yani ben ortak renkleri goydirmeye başladım sonra zaten doldu taştı kardeşlerim.gorumcelerm.bay  a zengin yurt dışında yaşıyorlar getirdiler yeterli.bir iki kere giydirip atıyorum yada birine veriyorum temiz. olmayanları 
0 oy
önce (625 puan) tarafından
Baza altında duruyordu kıyamadım vermeye ama geçen gün eşim sayesinde bi aile bulduk ihtiyaçları vardır çoğunu verdim durumları yokmuş ailelerinden kaçıp buraya gelmişler kiz hamile suan hastanede resmen ailesi yanında olacağına komşusu yanında refakatci duruyor :( çok üzüldüm kıza Rabbım yardımcısı olur inşallah 
0 oy
önce (249 puan) tarafından
Oglum2.5 yaşında 5 ay sonra kizim olacak oğlumun herşeyimi ayırmıştım, çoğunu unisex aldım, hediye gelenler erkek sadece ama olsun gerekirse evde giydiririm. Atletlerde sarı leke oldu malesef bende deterjanda bıraktım.bir gece sonra yıkadım çıktı. Verme bence ayır sende. 
önce (144 puan) tarafından
Hangi deterjan ile çıktı
Domestosli sıcak su yaptım cnim beyazlar ici. Sabaha persille yikadim
önce (144 puan) tarafından
Renkliler deki lekeler için çözüm var mı
Vanish cosla canım pembe olanı sıvı ,çok güzel çıkarıyor
0 oy
önce (1,424 puan) tarafından
Ben oğlumun kıyafetlerini ayirmistim hurca koydum. Sadece beyaz atletleri sararmisti. Onu da YouTube a baktım nasıl çıkar diye bir leğene koydum deterjan falan döktüm beklettim sonra yıkadım beyaz olmuştu.  2. De erkek olacak yepyeni kıyafetler zaten eksiklerini de aldım tamamladım. Sen de sakla canım 1 takım kıyafet kaç lira olmuş 
0 oy
önce (355 puan) tarafından
Ayırdım sakladım sözde daha bebek yapmayı düşünmüyordum ne varsa gorumceninn kızına verdim şuan 25+6 haftalık kız bebeğe hamileyim );;

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 132 göst.
27 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (754 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,854 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 604 göst.
0 oy
21 cevap 667 göst.
4 Ekim 2020 Diğer kategorisinde havinim (69 puan) tarafından soruldu

398,204 soru

11,908,276 cevap

36,039 kullanıcı

...