0 oy
198 göst.
önce Güzellik-Bakım kategorisinde (276 puan) tarafından
Kızım 3 yasında malesef  hala nesli.  Benım kızım bıraz zor bi çocuk hep aglıyor  hep zorluk çıkarıyor  hal böyle oluncada  hala bebek gıbı  hıcbırsekılde  bı beecerısı yok   neyse ben bunu artık tuvalete alıstırmam lazım     nasıl  baslanılıyor ilk nasıl olucak laftan anlıyor algıları açık ama korkuyor ve inatçı zorluk çıkarıyor  bıde inanın hala beze yapıyor kakasını ve ben kaka yapdım bıle demıyor ne kadar kızıyorum yok demıyor tesadüf götürsem öyle  benım çocuğum benım psikolojimı bozdıçu zaten farkındayım   böyle bu yaşta belkı besleyen yoktur ama napayım kızmayın bana  benjm suçum degıl çocuk cıdden zor 

16 Cevaplar

0 oy
önce (1,646 puan) tarafından
Benim oğlum da 3 yaşında temmuzda girdi 3 yaşına ama ben oğlum konuşmuyor diye bu kadar geç kaldım kızım 1 yaşında alıştı 10 aylıktı konuşmaya başlamıştı zor olmadı oğlum da kurban bayramından hemen sonra başladım alıştırmaya keşke sende yazın yapsaydın önümüz kış belki zorlanabilirsin ben bir ayda alıştırdım inşallah sizde hemen alışırsınız 
önce (276 puan) tarafından
Yok bızım bura çok sıcak  hala cnm nasıl basladın
önce (1,646 puan) tarafından
İyi o zaman tez zamanda alışır inşallah valla canım bezini çıkardım sade şort giydirdim pazardan aldım ince penye şortlar küçüğe bibiş diyor büyüğe kaka Diyor ilk zamanlar altına yaptı tepki vermedim bidaha yapmıyoruz tuvalete gidiyoruz falan filan dedim korkutmadm baktım her gün daha az kaçırmaya başladı baktım 4 gün gece de bezine yapmadı gece de bezini çıkardım altına Alez serdim yatağının 1 ay içinde tamamen alıştı sonra kilot giymeye başladık şimdi şuan iyi binde bir oyuna dalıyor unutuyor kaçırıyor sorun etmiyorum
-Reklam-
0 oy
önce (5 puan) tarafından
Bende yeni alistiriyorum kizim 3.5 yasinda 
Nasıl basladınız
0 oy
önce (9,056 puan) tarafından
Niye kizalim bacim keske yazin halletseydin ama kisin zor olur 
0 oy
önce (314 puan) tarafından
Kakasindan rahatsız olmaması çok ilginç. Once götürüp tuvaleti tanıtın bak biz tuvaletimizi buraya yapıyoruz diyin tuvalet eğitimiyle ilgili kitaplar alin sonra da çok ciddi konuşun bundan sonra tuvalet tuvalete yapılacak üstümüze yapmıyoruz diye biraz sabredin biraz sürebilir 
0 oy
önce (2,673 puan) tarafından
Denemeye başla canim, keşke yazın deneseydin. Bizde temmuzda bıraktık aslında geç kaldık oğlum ilk korktu çiş yapmadı bende zorlamadim temmuzda hazırdı kolay bıraktı. Sende bezi çıkart lazimlik al göster çiş gelince söylemesi gerektiğini anlat, kızma altına yapacak ilk etapda sonra sonra alışacak. Burada senin rolün önemli sabırlı olman gerekiyor 
0 oy
önce (5,202 puan) tarafından
Kimsenin kizmaya yahut seni yargilamaya hakki yok. Her çocuk farklidir. Bende oglumu 3 yasini 2 ay gecince alistirdim ama cok zor oldu. Çişini  2.gun ogrendi soylemeye basladi ama buyuk tuvaletine alismadi 4 ay olacak altina yapiyor soylemiyor. Simdi krese verdim ara ara tuvalete yapmaya basladi
Sen 4 ay boyunca kakasını nasıl temızledın pekı
önce (5,202 puan) tarafından
Mecbur :D bazen esim temizledi ama mide bulandiriciydi tabiki boyle olacagini bilsem bir kac ay daha beklerdim ama baslamis ve cisini ogrenmisken geri donemedim o yuzden sende bir dene baktin alisiyor devam et olmazsa biraz ertele
0 oy
önce (655 puan) tarafından
Geç değil canım tam zamanı 2 buçuk yaşla ucbucuk yaş arası tam tuvalet egtimi zamanı hem çocuk bebeklikten tamamen çıkmış herşeyi hemen hemn anlıyor oluyor böyle öğrenmesi daha kolaylaşıyor hemde anne çok yorulmamis oluyor 
0 oy
önce (539 puan) tarafından

Bizimkide Aralık'ta 3 olacak ne kadar uğraştım boş bıraktım artık seneye inş :'( 

0 oy
önce (3,721 puan) tarafından

Erkek yeğenim 4 yasinda bıraktı bezi. Annesine kalsa çok inatciydi.  

0 oy
önce (4,543 puan) tarafından
Gecen  saglik ocagina gittigimde tuvalet egitimine basla dedi 29 aylik bende daha tam ifade etmiyor diye baslamamistim ama ebe dediki 2,5 -3  yas arasi inatlasma basliyormus zor olur demisti pepenin sarkisi falan varmis onu dinlet demisti bana
0 oy
önce (81 puan) tarafından
Nisanda girdi 3 yaşına üç buçuk yaşında çok güzel herşeyi konuşuyor anlatıyorum sen büyüdün bezi cıkartıcaz artık diye çıkartınca bezimi tak diye ağlıyor bezi bırakmam tuvalette bişe olur bana diyor benim psikolojim bozuldu çocuk iyide nasıl bıraktıracam bende bilmiyorum 
0 oy
önce (2,742 puan) tarafından
Sen çocuğa kızmaya devam ettikçe zaten söylemeyecek de. 

Oğlum da çok cokk zor bir çocuktu anlattığın şekilde fazlası var hatta. 3 yaşında alıştı. Kakasını yapınca hiç söylemez rahatsız olmazdı. 

Sabır çok önemli o yüzden sen kendin hazır olduğun zaman başla.
0 oy
önce (949 puan) tarafından
Benim oğlum da 3 yas 1 aylık  herseye aklı eren bi cocuk konuşmas da güzel ama tuvalet konusunda  her yolu denedim yapmiyo lazimlik tuvalet  hersey aklına gelebilecek oyunlar hediyeler  malesef  şuan söylüyor  ama  bezime yapcam diyor bende  cocuk gelisimciden randevu almayı dusunuyorum
0 oy
önce (291 puan) tarafından
Öncelikle lazımlık al. Ben 15 dk bir çişe götürdüm. Arada kaçırdı hiç dert değil yeni başlıyor olacak okadar. 3.günde tutmayı öğrendi. 1 haftada alıştı. Ama kaka olayı beze yapıyor. teklif ediyorum tuvale için zorlamakta istemiyorum. Uyurkende bezliyorum. Şuan ben hazır değilim gece kaldırmalara
0 oy
önce (1,402 puan) tarafından
Abimin oğlu  3 yaş 3 aylık bezi yeni kestiler ama kakayi kıyafetine yapıyor annesini perişan etti 
0 oy
önce (697 puan) tarafından
Canım çocuğuma zor çocuk demişsin de hiçbir çocuk kolay değil Emin ol Bütün çocuklar çok inatçı yani o çocuğu bir buçuk iki yaşında vermen gerekiyordu Şimdi ben de sana kendi çocuğumdan örnek vereyim gelip görsen yemin ediyorum Elalem üstüme söyleniyor Sen bu çocukla ne yapıyorsun diye o kadar inatçı o kadar yaramaz ki ve hiçbir şekilde söz dinlemiyor Ama mecbursun Yani vermek zorundaydın 2 yaşında O yüzden 3 yaşında zar zor da olsa verdim şimdi ne kadar zor olursa olsun senin için artık vermen gerekiyor

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 925 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ElvinHelin (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
17 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Tugce12. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 153 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde Aysemm (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.