0 oy
247 göst.
önce Aile kategorisinde (1,402 puan) tarafından
Kızlar merhaba şimdi eşimle biz ne evlenirken ben istenmeyen gelindim yani eşimin zoruyla evlendik şuan 3 yıllık evliyiz ve 7 aylık bebeğim var ailesi annesi 4 kız kardeşi beni hep dışladılar horladılar hamile kaldım ne bi hayırlı olsun dediler üstelik kız kardeşinin biri kalktı dedıkı ben hala olmaya hazır değilim vs dedi kaynanam yine öyle bir arayıp sormadı 9 ay boyunca arayıp sormadılar üstelik ne zaman onlar gelse veya biz gitsek kadın beni alttan alttan igneliyor laf sokuyor ve ben bunu dile getirince sen çok alıngansın şaka yapmıyorum diyor örnek veriyorum onun şaka yapıyorım dediği şeylerden biride şu çocugum 4 aylıktı benim sütüm kesildi meme reddi yaptı bebek ve bende bebeğimi beslemek için mamaya başlamak zorunda kaldım bunu duyan kaynanam kalktı dediki napsın çocuk annesinden ona fayda yokki mama içiyor mecburen dedi işte bunun gibi bir çok şey sürekli evime bile bir yorumları oluyordu ay şu şurda güzel olmamış bunu böyle yapın daha iyi olur gibisinden yani hayatımıza hep karışma derdindeydi ben ses çıkarmadım arada eşim var diye en  sonunda biz bir konu yüzünden kaynanamla telefonda konusurken kızına verdi telefonu kızı bana bağırdı çagırdı bende dedimki bu saatten sonra hiç birinizle muhattap olmak istemiyorum benim evime köyüme gelmeyin dedim kayınpederle bir sorunum yok ama oda kendi karısının kızının yaptıgını normal görüyor hep haksız olan ben oluyorum bugün kayınpeder çocugu görmeye geldi bana diyo ki bu çocuk bizsiz büyüyemez ben karımı kızlarımı bu eve getircem diyo dedim istemiyorum asla bana neler yaptılar nasıl görmezden gelirsin diyorum madem karını kızlarını getiriyosan ben çocugumu alır anneme giderim sen otur oglunla burda dedim olmaz götüremezsin çocugu dedi kızlarım ve karımda görecek sevecek dedi bende çok sinirlendim onun annesi babası biziz ben doğurdum onu sen buna karışamazsın dedim git kendi kızına karına önce laf geçir çocugumun annesine güzel davranmayı ögrensinler dedim hak etmiyolar onlar hala olmayı babanne olmayı dedim kızının bitanesi 7 aydır yeğenini görmeye gelmedi evlerimiz 10 dk hep bahane uydurdu kaç defa gel dedim hazırlık yaptım kocam işe gidicek dedi story attı sahilde çay içiyolar yani istiyolarki onlar beni her türlü ezsin kızları karısı herşeyi desin bana ama ben hiç bişey yokmuş gibi onlara yalakalık yapıp arayı sıcak tutmamı istiyolar sinirlerimi zıplattı akşam akşam bide ben sinirlenince midem ağrıyo kalbim çarpmaya başliyor ben diğer odaya geçtim çocugu uyutmaya eşime gaz veriyo dondurmaya çalışıyo sen sesini çıkarma yarın bir gün bizi çok ararsın diyo lanet insanlar yaa 

7 Cevaplar

0 oy
önce (657 puan) tarafından
Allah sabır versin sana canım..boyle insanlar cekilmezler..

Ben en cok görümcenin ben hala olmaya hazir degilim demesine taktim

..anne yada baba olmuyor ki sorumluluk alsin..hala oluyor ..ona dusen tek sey bebegi sevmek ..onun nesi zorki hazir degil.

Ne insanlar var ya
önce (1,402 puan) tarafından
Yok canım sana yemin ederim ne 9 ay boyunca aradılar nede evime geldiler 1 defa evden hastaneye gelince bebek görmeye geldiler hepsi o sonra kalktı telefonda bana bagırdı çemkirdi ve kayınpederde ben bu eve ailemi getiririm diyo beni hiçe sayıyor baskı yapıyor ama ben baskı kuracagı bir karakter olmadığım için onların dedikleri olmadığı için kafayı yiyolar
-Reklam-
0 oy
önce (15,396 puan) tarafından
Zamanında ettikleri her lafa cevap verseydin keşke ay evet iyi oldu en azından göğüslerim sarkmayacak emzire emzire deseydin mesela. O hala olmaya hazır değilim diyen kuş kafalıya da ya ay pardon hiç aklımıza gelmedi sana soralım hazır mısın değil misin diye deseydin veya yapacak bir şey yok çocuğa söyleriz seni halalıktan reddeder deseydin konuya gelirken ömür boyu görüşmelerine engel olamazsın bunun doğru da olmadığını düşünüyorum ama bence eşine şart koş akıllarını başlarına alıpta gelsinler çenelerini tutarlarsa görürler 
Verdim verdim merak etme her lafa cevap verip yalakalık yapmadığım için sevilmedim :)
0 oy
önce (132 puan) tarafından
Bu nasıl zorbalık ben anlamıyorum ya eşinde iş yok anlaşılan. Ben de seninle aynı şeyleri yaşadım yüzlerini bile görmek istemiyorum. Annesi ablası beni tehdit etti boşatırız diye şimdi de eşimi doldurmuşlar eşim diyor olmuyorsa adam napar çocuklarını alır boşanır diye. Ben de bezdim yıldım eşimden aşırı derecede soğuyorum. Allah'a şükür ki uzaktayım yakında olsam kesinlikle boşanmıştım. Sadece uzak durmak istiyorum zorbalıklarına katlanmak zorunda değilim diye düşünüyorum evimin huzuru gidiyor ama kararlıyım 
Eşim konusmuş babasıyla git kendi kızlarını annemi baskıla karımdan özür dileyip gönlünü alsınlar agızlarını tutsunlar demiş madem evime gelmek istiyosunuz önce karımın gönlünü almayı bilin demiş
önce (132 puan) tarafından
Eşin arayı bulmaya çalışmış ne güzel gerisini önemseme bence
0 oy
önce (1,876 puan) tarafından
Ben bosadim sen de öyle yap kimse de burda yok boşanmak kolay mı falan filan muhabbeti yapmasın. Saygı görmediğin yerde eşine olan sevgin de kalmıyor malesef. Yada takmayacaksın düşünmeyeceksin susmayacaksın
Yok canım eşim beni savunuyor onunla hiç bir problemimiz yok her dedigimi yapar Allâh razı olsun tek sorun ailesi işte bugün zaten konusmuş babasıyla git kendi kızlarını annemi baskıla benim karımdan özür dilesinler demiş
önce (1,876 puan) tarafından
Oyle olması gerek zaten bence senin yapacağın umursamamak
0 oy
önce (807 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım. Allah'a bırak kaynanan bugün sana eder yarın evlatlarından bulur. Kimsenin yaptığı yanına kalmaz.
önce (424 puan) tarafından
Aminnnn insallah..
Gerçekten yanına kalmaz mi herkes ettiğini bulur mu?
önce (807 puan) tarafından
Elbette bulur, ama 3 gün sonra ama 3 yıl sonra ama 10 yıl sonra. Ben hergun ağlaya ağlaya dua ederdim sadece şunu derdim yaptıklarını yanlarına bırakma diye.  Bu kişinin 2 evladınin yuvası yıkıldı diğer evladı hapise girdi çıktı vs vs..... Say say bitmez  
( Kesinlikle beddua etmedim )
Kesinlikle Allah'ın adaletine sonsuz inanıyorum
Hak eden buluyor doğru beddua olmaz haklısınız cevabınız için teşekkür ederm
0 oy
Yasattiklarini yaşamadan ölmesinler.Hala olmaya hazır değilmiş paşa gönlünü bekleseydiniz keşke...

En iyisini yapmişin hak edene hak ettiğini demek gerekiyor yoksa tependen inmezler
Dedim zaten bugün kayınpedere siz bana yapıyosunuz kızlarınızdan bulacaksınız dedim misli misli çıkacak dedim
Aynen öyle insallah
0 oy
önce (2,716 puan) tarafından
Aynısı bendede var bacım senikiler yine azmis benim 5 elti 6 görümce var bide eltimin gelini var o bile her konuya burun sokan biri sen düşün ortalık cehennem yeri neyseki tek başıma hepsine yetiyorum 
İşte bende tek başıma hepsine kafa tutup kendimi ezdirmediğim için sevmiyolar beni ama zerre umrumda degiller sevmesinler uzak dursunlar yeter

İlgili sorular

+5 oy
18 cevap 403 göst.
0 oy
12 cevap 772 göst.
9 Aralık 2019 Aile kategorisinde Canımınici (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 549 göst.
5 Eylül 2018 Aile kategorisinde Aysecik35 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 253 göst.

398,154 soru