0 oy
302 göst.
önce Diğer kategorisinde (334 puan) tarafından
Çocuğa kötü gelir diye düşündüğünüz bı durum varmı merak ediyorum ben zeminden eğitimini alsın istiyorum biz mesela büyüdük ergenliğe girdik birden bize namaz kilman lazım oruç tutman lazım dediler öyle olunca olmuyor bence zeminden alsın bende destek olurum bildiğim kadarıyla düşüncelerinizi merak ediyorum sizinde

14 Cevaplar

+5 oy
önce (8,163 puan) tarafından

Ben kesinlikle sübyancı tayfadanim zaten yıllarca çocuğun beynine zorla bir ton şey öğretiyorlar, bari yaşının en verimli çağında dinimizi öğrensin 

Bir yer bir yazı okumuştum 

5 yaşından 22 yaşına üniversiteyi bitirene kadar Atatürk ve inkılabı anlatıyorlar sonra donusturdukleri kişiler canavarlasinca İslami öne sürüyorlar. Diye 

önce (334 puan) tarafından
Ben kötü anlamadım ya esmanin yazdığını Atatürku bizde seviyoruz dini anlatmadiklarini sadece Atatürk'ü inkılaplarıni anlattıklarını vurgulamış dini anlatmadiklari içinde canavarlastiklarini ben böyle anladım
Anlatmak istediğim.yillarca okullarda öğretilen şeyler belli ,ama birsey olsun bir olay vs hemen dinden vuruluyor neden hiç denilmiyor bu adamlar okul okuyor eğiten sizsiniz diye
önce (110 puan) tarafından
Sözüm sözdür :p
Bu arada artı verdikçe senin artınca yuskelicek:)
Benim için uğraşma zaten var puan sjsj
Kız aslında 2019 üyelerdenim ama unutmuşum sistemi içimden geldi 3 5 +liyim dedim:D
-Reklam-
+1 oy
Kızım 2 yıldır gidiyor çok memnunum zaten ana okulundan bi farkı yok rakam, elifba, dua kısa sureler çocuk ilahileri deneyler drama hepsi var not :diyanetin kursu özel değil
Anladım diyanetin kurslarida oluyor demi burda yok oyun falanda oynuyolarmi anaokulu gibimi yani
önce (612 puan) tarafından
Ücret aliyorlarmi hic
Tabii ki canım öyle güzel oyunlar oynuyorlar ki. diyanetin kursu evet.

1600 ödüyorum aylık okulun kendi masraflarını ödüyorlar eksiklerini alıyorlar inan bize kalem kalem gösteriliyor paramız nereye gidiyor diye
Bnde gönderiyorum bizde ödüyoruz.o yüzden merak ettim ilk çocuğum olduğu için çoğu şeye fransizim,
Doğrudur canım Rabbim salih ve salihalardan eylesin inşallah
Amin cümlemizin evladini
0 oy
önce (16,295 puan) tarafından
Gorumcemin  çocuğu gidiyor canım hatta bizim burda çoğu kişi ana sınıfı yerine camiye gönderiyor memnunlar hep hocadan ve öğrettiği bilgilerden
önce (218 puan) tarafından
Post sahibine sorusu için teşekkür ederim böyle birşey olduğunu bilmiyordum şuan kızım 46aylık dediğiniz kursların yaş aralığı nedir
önce (16,295 puan) tarafından
4 yaşıni doldurunca alıyorlar canm
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için rica ederim ne güzel biseye vesile oldum ☺️
0 oy
önce (1,690 puan) tarafından
Bence çok güzel egitiyolar. Bende yaz kurslarina veriyorum diyanetin. Ağaç yaşken eğilir küçüklükten öğrenmek daha iyi akılda kalıyo. Biz küçükken yaz tatilinde camiye giderdik o zamanlar öğrendiğim dualar hep aklımda şimdi dua ezberlim hemen unutuyorum. Heleki böyle kötü bir zamanda böyle kursların olması çok guzel
Evet canım bende senin gibi düşünüyorum
0 oy
önce (2,658 puan) tarafından
Küçükken öğrenilen bilgi taşa yazılan yazı gibi, büyüyünce öğrenilen bilgi suya yazılan yazı gibidir.

9 yaşımda yatılı girsem de daha evvelinde çokça gündüzcü gittim ve şu an fark ediyorum ki en en en iyi bildiğim ne varsa o senelerde öğrenmişim. 9dan 12ye kadar arapça öğrendiğim için o da epey kuvvetli.

Kreşler de iyi güzel hoş yerler ama parka benziyorlar, ben sıbyan mektebinde daha verimli olacağını düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim yorumlarını görüyorum çok beğeniyorum ☺️❤️
0 oy
önce (17,598 puan) tarafından
Diyanetin 4 6 yaş kuran kursuna gidiyor oğlum . Memnunum . Küçüklükten itibaren herşeyi ogrenmesinde hiçbir sakınca yok. Aksine güzel bişey. İlerleterek devam eder inşallah. 
İnşallah teşekkür ederim yorumun için
0 oy
önce (1,714 puan) tarafından
Ben kızımı ıkı sene gönderdim çok memnundum ilk sene gönderdiğim yer anaokuldan farkı yoktu ama geçen sene gittiği yer mükemmeldi çok güzel bütün duaları öğrendi Kur'an-ı öğrendi.. Şimdide oğlum gidiyo kuran kursuna şükür.. Okula zaten gıtcekler benım için temel eğitim dinini ogrenmesı
Çok haklısın bende oyunda olsun istiyorum içinde hem eglensin hem öğrensin
0 oy
önce (1,604 puan) tarafından
Olumlu diye düşünüyorum çünkü çok küçük yaşta edep adap saygı biliyo kuran biliyor. Sen çocuk büyüyünce Allahı ne kadar anlatacaksın yada o ne kadar anlayacak arkadaş çevresi bozuksa 
Çok haklısın canım
0 oy
önce (1,104 puan) tarafından
Bu dediğiniz camilerdeki kurslar mı yoksa başka bir yer daha var mı 
önce (7,432 puan) tarafından
Hayır diyanetin var mesela benim kızım şuan orada.
önce (1,104 puan) tarafından
Ben hiç duymamıştım. Verimli oluyor mu
önce (7,432 puan) tarafından
Evet canım kreş gibi düşün ekstra dini eğitim veriliyor. Ben gayet memnunum.
0 oy
önce (9,081 puan) tarafından
Tabiki de ogrenmesi lazim wn dogrusunu yaparsin ben 2 bucuk yasinda ogluma sofra duasi uyku duasi 32 farz ogretiyorum 
Ne güzel canım teşekkür ederim yorumun için hayırlı evlat olsunlar inşallah
önce (9,081 puan) tarafından
Amin amin inşaallah su hayatta tek hayirli bi evlat biraksak o bizim dunyaligimiza da ahiretimize de yeter Allah'ın izniyle
0 oy
önce (4,159 puan) tarafından
Soyut kavram gelişmediği için ben doğru bulmuyorum. Belirli başlı şeyler evde de öğretilebilir, daha sonra yaşı geldiğinde isterse gider zaten dini eğitim almak isterse. 
Teşekkür ederim yorumun için ☺️❤️
0 oy
önce (3,269 puan) tarafından
Kesinlikle guzel diyorum kizim gidiyor 

Mesala bugün subhaneke okumuslar vela ilahe esmuk diyo babasiyla gülmekten öldük ilahi söylüyo etkinlik vs iste bence verimli❣️
Ya çok tatlı maşallah teşekkür ederim canım yorumun için
önce (3,269 puan) tarafından
Rica ederim ne demek kuzum ❣️
0 oy
önce (517 puan) tarafından
Coxuk gözünü açar açmaz din iman peygamber Allah sevgisi öğrenmeli yoksa bu dünyanın başka amacı yok zaten keşke ömür boyu böyle bj okul olsa da gondersek
Çok haklısın canım devir kötüye gidiyor
0 oy
önce (27 puan) tarafından
İki sene gitti kızım. Çok güzel kuran okuyor şükür. Şimdi birinci sınıfa başladı ama hala suyu besmele çekip oturarak içer. Kandillerde kuran okur. Bazen aklına gelip bahçede şarkı değilde islamın imanın şartını söyler. Ayriyeten sayıları makas tutup kesmeyi boyamayı , çizgi çalışmalatı gibi şeyleri ögrendi ve bunlar çok önüne geldi şuan. Bence her çocuk nasiplenmeli
Bencede teşekkür ederim yorumun için ben açık bir anneyim bize dini eğitimi zeminden vermeidler bende 4 4luk ibadetimi yapamıyorum aman inşallah yaparım kızıma güzel örnek olmak istiyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 98 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Pembeoje (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,800 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 88 göst.
1 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Busraaa1 (51 puan) tarafından soruldu
+2 oy
3 cevap 182 göst.