+1 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (658 puan) tarafından

image

Ulaş sonunda kuşuna kavuştu bize vermiyor :D sahiplendi resmen :D … Adını Rıfkı koydum :D. Japanese mi neymiş cinsi ilk defa görüyorum inşallah güzelce bakabilirim kuş besleme tavsiyesi olan varda açığım ? 

image

10 Cevaplar

+3 oy
(3,040 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Rıfkının eşkal

image

(658 puan) tarafından
Şu an bize böyle bakıyor valla :D hahaha
-Reklam-
+1 oy
(10,166 puan) tarafından

bu kuşun kafası niye rıdvan dilmene benziyor :D

(658 puan) tarafından
Valla cinsinden öyleymiş :D
(1,523 puan) tarafından
Hahahhaj. Aynen benziyor
(2,006 puan) tarafından
Aradığım yorum :d
0 oy
(11,624 puan) tarafından

Ayy idil yandin :D

(658 puan) tarafından
Ne yönden bebeğim :D
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Yaa kuşu duş okumusum ..diyorum bende icine girmeden dus aldiklarini niye yaziyor millet:)))
(658 puan) tarafından
Ayy tövbe :D
(1,822 puan) tarafından
Biz duş aldık..rifkidan selamlar
Kiiz ne güldüm he
(658 puan) tarafından
Aman Ya Rabbim :D
0 oy
(1,322 puan) tarafından
Çok tatlı ya
(658 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
0 oy
(1,356 puan) tarafından

Eyvah eyvah dikkat et Eymen gibi kafesi ters cevirmesin :D temizliği çok önemli 2 güne 1 temiz su hergun taze yem yakında ciyaklar çiftleşmek ister bizim papağan hiç susmuyor karı istiyor 

(1,356 puan) tarafından
Yer tabi o ona çok faydalı doğal vitamin
(1,356 puan) tarafından
Bende aynısını dedim Melek üfle kabuklar gider dedim benimki papağan onlar yemiyor kafam ona gitti
(658 puan) tarafından
Kabuklu değil bu yem ya bir tane tür varya valla unuttum veteriner demişti ondan aldık normal yem
(11,624 puan) tarafından
Kiz tamma iste onun kabuklari cikiyo yiyince icini yiyo kqbugunu birakiyo. Onu uflemen lazim her gun
(658 puan) tarafından
Allah ım başıma iş aldım ya bakalım :D kuştan hiç anlamıyom yaaa insan der kedi köpek tavşan kaplumbağa bile olur :D kuş nedir :D
0 oy
(527 puan) tarafından
Bu şapkalı muhabbet  kuşu diye biliyorum japoneslerde kanatlarında güpür olur senelerce baktım yeni evliyken ama ben bir çift bakmıştım dişileri çok fena ısırır temiz bakmak lazım 
(658 puan) tarafından
Yemini her gün mü değiştirmek gerekiyor vitamin falan kullandın mı
(527 puan) tarafından
Dişiyi tek başına alamazsın zaten bi süre sonra rıfkıda bi hanım ister e yanlızlık Allaha mahsus dişi yada erkek olduğu burnundan belli oluyor zaten net erkek mavi burnu dişi almazsanız bağıra bağıra durur evde bizimki oyleydi yanına aldık bi tane hanım adı limondu sap sarı  yavruları  felan oldu yuvadır şudur budur derken eşime ben bir daha asla istemiyorum dedim bir tüy doküyorlar varya midem bulanırdı
(527 puan) tarafından
Evet her hün değiştirmelisin ve sularına damlatırsın vitaminlerini arada bir haşlanmış yumurta sarısı verirsin o da faydalı oluyo ballı yemleri var ona bayılırlar vericeğim zaman heyecanlanırlardı benimkiler
(658 puan) tarafından
Valla canım ben ömrü hayatımda kedi köpek balık tavşan kaplumbağa :D ne ararsan baktım ama hiç kuş bakmadım inan ki tecrübem yok açıkçası :). Oğlum çok seviyordu çok istiyordu ondan aldık bizde bu sayede bende tecrübe edineceğim inşallah. Şöyle ben beyaz muhabbet kuşu istiyordum ama kuş satan yerle eşim arkadaş  olmuş . Rıfkıyı getirtmişler işte cins Japanese falan filan diye ben cinsine de bakmam hani hayvanlarında hatta ilk tüyleri arkadan böyle açık olunca sandım ki hasta :D yok dediler böyle böyle aldık bakalım inşallah Hakkıyla bakarım ya hayvanlara çok düşkün oluyorum veballerine asla girmek istemem . Şimdi dişi alınır o sorun değil de yumurtadan çıkacak bilmem ney bakamam sanırsam ben korkarım birde ayrılmakta da çok zorlanırım ya sürekli mi ötüyorlar karı istemek için belirli süreleri var mı acaba
(527 puan) tarafından
Biz dişi alana kadar zor dayandı canım  ciyak ciyak bağırdı mecbur aldık bu seferde yavruları oldu mecabur baktık derken 7-8 i buldu kuş sayısı çabuk büyüyorlar fakat hastanıpta ölünce çok üzülüyorum eşim çok istedi limona benzer bir kuş almak ama bulamadık alışınca insan bi kötü oluyo
0 oy
(1,996 puan) tarafından
Ay bizede dun geldi kaynanam getirdi onada baskasi vermis kaynnamda oldgu icnde bunu size veriyim dedi ilk istemedim ama baktim dun getirmjs kusu saldik tepemizden inmiyor arsiz bi tatli bi tatli iyiki geldin diyorm 1gunde evin heryerini kesfetti zilli en son mutfagi karistiriyordu tabak tikirtilari geliyordu o bile nasil tatli nasil guzel.insallah sizinkide size alisir tepenizden inmez.
(658 puan) tarafından
Kız valla yavru daha yeni geldi ne ele geliyor ne bir şey yeni yeni alışacak bakalım inşallah cana yakın olur
0 oy
(1,147 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım bu yavru değil ama burnu baya koyu mavi olmuş erkek yavrunun burun rengi pembe olur yavaş yavaş maviye döner. Büyük olduğu için bir tık zor alisabilir. Yemligini doldur 3 4 gün sonra üzerini camdan üfle kabukları dökülür dolu olanlar altta kalır üste takviye yaparsın 2 günde bir suyunu yenile tamamdır 
(658 puan) tarafından
Ayy yavru değil mi aylık diye verdiler bize bilmiyorum ki ama yavru olmamasına rağmen hiç ısırmıyor yaa ne güzel kız :D inşallah alışır ya ele falan aman ısırmasında, eli sürekli ulaş ın kafeste çünkü biliyor musun en önemlisi buydu bundan sonra da ısırmaz herhalde
0 oy
(4,549 puan) tarafından

Altını temiz tutman lazim 

Saldigin zaman camın kapalı olduğundan emin ol . Perdeleri ısırıyor etrafa pisliyor :D bizim burda çoğu insanda var .herkes pişman 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 332 göst.
28 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Sudem'sin❤Kuzey'imm (3,110 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 173 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 895 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,328 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 189 göst.

399,987 soru

11,964,538 cevap

36,134 kullanıcı

...