0 oy
101 göst.
önce Aile kategorisinde (5,961 puan) tarafından

Kızlar temmuzda 1 kere denemiştim tuvalet eğitimini oğlum asla klozete oturmak istemeyince hazır olmadığını anladım beze döndüm bu ay tekrar başladım 3 günde gündüzü 3 günde geceyi çözdük çok şükür tuvalet eğitimini tamamladık şimdi size okuduğum ve uyguladığım işe yarar şeyleri yazıyorum yardımı dokunur belki diye 

klozet istemediği için güzel bir lazımlık aldık eğitime başlamadan önce onunla oynamasını ve tanımasını sağladık ne olduğunu ( küçük tuvalet) şekilde anlattık 

Tuvalet eğitimi kitapları alıp bezi çıkarmadan birkaç hafta öncesinde okuyarak hazırlık yaptık

kaka ve çiş kartı alıp her tuvalete yaptığında birtane yapıştırdık 1. Gün hep zor geçecektir çocuk daha öncesinde hiç çiş ve kaka söylemediği için direk söylemeyecek çokça kaçak yaşanacak doğal olarak ama sabırlı olmak gerekiyor anne ve ya baba (özel bölge göstermeden) tuvalete nasıl oturduğunu doğal birşey olduğunu bikaçkere göstermeli 15 dkda bir tuvalete götürüp suyla oynarken veya şarkı söylerken çiş yapmasını sağladım ilk gün. 2. Gün yavaş yavaş algılamaya başlıyorlar kakayı 2. Gün yaptı tuvalete ama ayakta yaptı çünkü o şekilde alışmıştı o ayakta durdu ve ben lazımlığı arkasına tuttum kakasına baktı ve ne olduğunu sordu yediğimiz yemeklerin vücudumuzdan gitmesi oğlum kakalar kahverengi olur tıpkı kartlardaki gibi biliyor musun bende bugün kaka yaptım gibi anlattım doğal olduğunu algıladı 3. Gün artık kendisi söylemeye başladı ve çişini klozete döküp sifona basıp bay bay çişim demeye başladı :) ( ufak kaçaklar hala yaşıyoruz daha 1 hafta olduğu için doğal geliyor) 3. Günden sonra geceye geçtim ilk 3 gün geceleri o uyuduktan sonra bez bağlayıp uyanmadan çıkardım çünkü strese sokmak istemedim oğlum zaten geceleri %90 kuru uyanan bir çocuktu ama yinede güvenemedim geceleri ona uyumadan tuvalete gidelim sabaha kadar gitmeyebiliriz uykumuz olduğu için gece çişin gelirse haber ver olur mu dedim uyurken çiş yapılmaz ki dedi bana 3 gün boyunca aynı sohbet oldu ve 3 gündür kuru kalkıyordu hadi uyan sabah oldu anne çişim geliyor demeye başladı veer artık bezle vedalaştık :) şimdiii uyumadan 1 saat önce sıvı tüketimini kesmek kesinlikle doğru yöntem ve bir yerde okudum uykuya daldığı anda çişin gelirse anneyi uyandırabilirsin tuvalete gidebilirsin veya sabaha kadar çişini tutabilirsin dedim sanırım oda işe yaradı :) biz bezle vedalaştık darısı başınızaaaa a dostlar :D

3 Cevaplar

0 oy
önce (8,227 puan) tarafından
5 aydır kaka sorununu çözemeyen bennnnn
önce (5,961 puan) tarafından
Yaaa tüh bikere bez takınca düzen bozuldu demekki :( kuzum kabızlık için eczacı reyhan Aliustanın ilacı var baya insan memnun kalmış diyorlar bir instagramdan bak istersen araştır iyice bağırsak düzenleyici ilaç kullanınca yararlı bakteriler bağırsağa yerleşiyor ve düzene giriyormuş
Çok muz yiyor :((( ondan oluyor galiba

Bakayım nir

Ondan sonra bozuldu hep yaptı 10 gündür bir üstüne yapıyorsa 1 tuvalete yapıyor bakalim
Ayyy kıyamam ya :D bezin rahatlığını seviyor çocuklar kızz
Ama sürekli ben abi olmadimmi hayvanat bahçesine gidicekmiyim alirlarmi
Okula alirlarmi abi oldummu

Sjsjs çişi yapıyor oley ben  abi oldum diyor
Shshshs :D çok tatlılar yahu benimkide artık büyüdün diyince hayıy hayıy ben küçüğüm baba büyük diyo :D Allahımm yaa
-Reklam-
0 oy
önce (341 puan) tarafından
Kaka sorunumuz var maalesef onu bir türlü söylemiyor ilk önce onu öğrendi sonra cisi 

Çişi öğrenirken kaka yapmamaya basladi altına yaptıktan sonra söylüyor nasil olck bilmiyorum 
Kaka yaparken yüzünden anlarsın yada saklanmasından onu tuvalete götür deki annecim hadi ayakta yapalım kakayı kakayı tuvalete yaptıktan sonra minik bir ödülüm var ( sevdiği bir yiyecek) kaka yaparken onu izleme ve onla ilgilenme benimki bana bakma bakma diyordu çünkü :)
Bu yöntemi bi dener misin uykuya daldığı anda (ilk 10 dk içinde) kakamız gelince anneye haber veriyorsun ve tuvalete yapıyorsun sen çoook akıllı bir çocuksun çişini tuvalete yaptığın gibi kakayıda tuvalete yapmayı biliyorsun de sessiz ve yavaş bir tonla :) gerçekten şaka gibi ama inan bilinç altına kodlanıyo ve işe yarıyor tek dikkat etmen gereken olumsuz hiçbişey söylememek
Bunu çok soyledim hiç orali bile olmuyor
Bunu denerim kesinlikle çok sağol bu arada kızim sanki inat ediyor farkında ama yapmak istemiyor
Yüksek ihtimalle farkında :)
Öyle görünüyor çünkü:))
0 oy
önce (1,294 puan) tarafından
Bende dediğin gibi yaptım oğlum şuan 4 yaşında 1 bucuk sene önce öğrendik ama yeni yeni kaçırmaya başladı tekrar ve ikinci çocuğum bu sırada büyüdü 2 yaşında kızım ona da tuvalet eğitimi vermek istiyorum 2-3, ay içerisinde bakalım bizi neler bekliyor oğluma sürekli diyorum tuvalete git altına işeme çok ayıp artık büyüdün ama geceleri korktuğu için gidemediğini söylüyor bazende yeni yatak aldık yatağımı begenmedigim için ona isiyorum dedi ve şok olduk eşimle çünkü alırken çok begenmistik simarikliktan olduğunu düşünüyorum artık ne istese anında alıyoruz yapıyoruz bu yüzden hiç bir seyin kıymetini bilmiyor sinirlenince her şeyi krıyor bu durum bizi çok yıprattı artık kardeşide onun gibi yapmaya başladı ve bir şey daha demek istiyorum iz demişsiniz ya bende kakami yapıyorum normal bir şey ben böyle söylediğim zaman oğlum tüm akrabalara annem kakasını yapıyor diyip yaymisti o tarafida var habshs 
Hahaha ya bir de eşimin tüm akrabalarına seninde işemen için p...var mı diye soruyor :)) bende çok ayıp erkeklerde olur o ama kızlarda olmaz kimseye sorma dedim ama soruyor sürekli anne ruyaninkisi nerde o nereden çişini yapıyor diyerek soruyor anlatmaya çalışıyorum kızlarla erkekler farklıdır babanla sen erkeksin kardeşinle ben kızım diyorum haha evet cnm gece lambası aldık geçen hafta ama gece lambasını açıp bizim yatagimiza geliyor yatmaya :))) tuvalete gitmeye korkuyorum diyor
Hahaha :D şuan cinsiyet ayrımını öğrenme yaşında oğlun çok doğal :) benim oğlumda babasına benim p..den su çıkıyo biliyor musun sende yokkiii demişti ilk günler çok gülmüştük :D ama bence ayıp deme oğluna direk anlat kızların ve erkeklerin bazı organları farklıdır diye çünkü şuan meraklı çağında :D
Evet anlatıyorum ama arada ayıp diyorum çünkü tanımadığı insanlarda sorabiliyor o yüzden ayıbı da öğrensin diye ;) hahah ya çok tatlı maşallah su ckiyor hajsja
Ayy valla çocuklar çok garip :D babannesi görüntülü aradı açınca kapat kapat konuşmak istemiyoyum diye bağırıp kapattı babamı arattırdı babam üzülür babaannen oğlum onuda ara diyor hayıy istemiyoyum diye bağırıyor shshhs tam bir kaos kaynanam kesin gelin öğretiyor dedi içinden :D
Hahaha benim oğlumda bir ara telefondan oyun oynarken yanlışlıkla annemi arıyordu annemde açınca kapat isim var diyordu annemde sanki ben aradım erkek milleti degilbmi şu havalara bak diyordu :))) şimdi telefon çalınca meşgule atiyo ben kızıyorum anne isim var gormuyomusun kör müsün diyo :))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 328 göst.
10 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (1,282 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 106 göst.
0 oy
6 cevap 137 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Maianiz (238 puan) tarafından soruldu

398,401 soru