0 oy
158 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,635 puan) tarafından
İlk doğumum normaldi ama gece oldu için doktor yoktu stajer ebeler vardı ve beni panikleştirdiler doğumum çok kötü geçti baya dikişlerim oldu iyileşme süreci derken psikolojim baya bozuldu kontrole bile gitmedim  

İkinci gebeliği korkudan asla istemiyorum ama gebe olduğumu öğrendim supriz oldu bir nevi dün kan sonucum için doktora gittim doktor dogumhanede dediler ve zar zor girdim o nst sesi uzanan karnı büyük gebeleri  biride orda bağırıyordu doğum sancısı çekiyordu onları görünce benm tansiyon düştü bayıldım 

Beni kaldırdılar falan biraz iyi oldum gibi ama karnıma bakıp bunu nasıl doguracam deyip yine korkudan titreme başladım beni çıkarın dedim bekleme odasına aldılar doktor geldi biraz benle konuştu iyi olunca kardeşim geldi beni aldı eve geldim 

Şuan biraz iyiyim ama düşündükçe yine kötü oluyorum ağlıyorum sezeryan olacam diyorum kendi kendime 

Korkumu nasıl yenecem ne yapcam ben şimdi 

11 Cevaplar

+1 oy
önce (3,737 puan) tarafından

Canim bi psikologa gitmelisin. İlla normal dogum yapmak zorunda degilsin. Bu stresle kendini kasarsan zaten ikiniz icin de tehlikeli olur. Sezaryende de genel anestezi olursun. Korkma simdiden hepsinin caresi bulunur. Minik melegine stres yaptirma simdiden annesi <3

-Reklam-
0 oy
önce (1,608 puan) tarafından
Kıyamam ya gerçekten zor şeyler yasamissin Allah hakkında hayırlısını versin 
önce (1,635 puan) tarafından
Amin teşekür ederim bu korkumu yenemesem özele gidip sezeryan olacam
önce (1,608 puan) tarafından
Bende normal dogurdum ama çok rahat bir dogum geçirdim ama sen kolay şeyler yasamamissin o psikojiyle deneeme zaten canım
0 oy
önce (2,120 puan) tarafından
Herşeyi planlayacaksin . Gerekirse hangi gün hangi doktor geliyor onu bile öğrenmek lazım. Doğum yapacağın hastanenin kadrosunu bileceksin:)  Gece doğum olunca kim varsa o denk geliyor ama ben ebeleri daha soğukkanlı ve iyi buluyorum. Doğum öncesi kim girecek sor sohbet et . Doğum sinyalini verdiği anda git ki alelacele almasınlar. 
Benm erken doğum oldu nst kontrolune gittim acilmam vardı bebek kanala girmişti sancım yoktu suni sancı verecez doguracaksin dediler o ara başka birinin dikişini gördüm açıdan agliyordu bende korkudan kaçtım çıktım eve geldim akşam afederin kan görünce geldim 5cm açılma var dediler suni sancı verdiler 4 saat o acı çektim bebek çıkmayınca üstüme çıktılar o kadr çok kötüydü ki bagirmaktan boğazım yırtıldı kan geliyordu yani baya kötü geçti şuan aynı doktora gidip geliyorum ebeler cevredekiler doğum yapanlara soruyorum iyiler diyorlar ama yine şansıma tecrübesiz biri gelirse diye korkuyorum bana hep kızıp bagiriyordular bak bebeğin öldü içinde hep diyordular çok zorlandım yani
0 oy
önce (369 puan) tarafından
bence psikolojik destek al ve süreci en güvendiğin tek doktorla yürüt. gerekirse özele git ama kendini güvende hisset. ve her zaman bir alternatif olduğunu düşünerek kendini rahatlatabilirsin.
0 oy
önce (8,257 puan) tarafından
Evet bende bu korkudan sevinemedim hic sonra sezaryan oldum bazı sorunlardan dolayı benim 2 ikiside bana korku oluşturdu 
Bu gidişle bende sezeryan istiyecem çok korkuyorum çünkü
0 oy
önce (1,413 puan) tarafından
Paran varsa git özele hiç bu durumu yaşama muayenelerde bile doktorlar bebek gibi ilgileniyolar valla boşuna kendinide bebeginide strese sokma
0 oy
önce (87 puan) tarafından
İnanın ne diyeceğimi hiç bilmiyorum o kadar korkunuz varsa sezeryan olun ama bilin ikinci doğum çok kolay bnm.ilk doğumda sizin gibi çok sıkıntı yaşadım ama ikinci çok rahat oldu sancım kendisi geldi hastaneye varana kadar açılma bayağı oldu hastanede 1saatte doğurdum hiç dikiş yırtılma olmadan yani bu sizi ne kadar etkiler bilmiyorum bu 3 doğ geçen gün yaptım ebeler o kadar yumuşak ve kibar davrandilar ki inanın özel bu kadar ilgilenmezri o kadar iyi davrandılar muhabbet sakinlestirme ve öz guvenimi arttirdilar suni sancı alıp doğum yaptılar yine bir dikiş yada yırtılma olmadı ama siz belliki çok etkisinde kaldınız en doğrusunu sezeryan olun yoksa ağır bir tranva yaşayacaksınız 
Ben yorumda az çok yazdım üste ama ve ki kibar degildiler üstüme çıktılar bebeğimin boynunu çektiler şükür sorun yok dediklerini çok iyi hatırliyorum ama sonra birşey diyemedim 1 saat boyunca elbise giydirme diler oyle masada bıraktılar dikişi bile bilmeyen biri dikti şuan baktığımda yarı yumalak dikmiş ve uyusturmadilar hep hissediyordum acıyı yani anlatamam daha çok şey var canımı çok acitilar
0 oy
önce (187 puan) tarafından
Benim de doğumum çok kötüydü korkutan kontrole de gidemedim ikinciyi asla normal doğurmam sezeryan olurum. Doğumumdaki ebenin doğum sırasında bebeği ölmüş bana onu anlattı doğururken benim için dua et dedi orada benim psikolojim bozulmaya başladı ilerleyen saatlerde bebeğimin nabzı 50 ye kadar düşmeye başladı bebek daha kanala da girmemişti korkudan o an acı hissetmedim bir an önce çıkarsınlar diye ne yaparsanız yapın dedim kollarını sokup her yerimi parçalayarak aldılar 70 ten fazla dikişim vardı 
0 oy
önce (17,647 puan) tarafından
Sen sezeryan ol bacım. O o kadar korkutmaz seni 
0 oy
önce (10 puan) tarafından
Canım aynı seylerı yasamıs bırı olarak ıkıncı çocuğa hamıle kaldıgımda panık atagım hastane korkum hepsı bır oldu ve her kontrole gıttıgımde elım ayagım tıtreyerek gıttım tansiyonum çok düşüyordu o korkudan nefret edıyordum hastaneden.. Dokuz ay boyunca sürekli korkup o doğumu düşündüm ama şöyle kı hastaneye gıttıgımde Rabbım öyle bı cesaret verdı kı inan kı hıc korkmadım hâlâ çok sasırıyorum ondan dolayı hıc kendını korkutma kimsenin doğum hikayesini dınleme benım ıkı dogumum bıle çok ayrı gectı.. Şimdi dıyorum keşke o kadar stres yapmasaydım boşa kendıme zulm etmişim herşey olacagına varıyor kaygılandıgımız gıbı olmazmıs hıc bişey tadını çıkar Rabbım kolaylık güzellikler versın :) 
0 oy
önce (28,532 puan) tarafından

Sezeryan ol bence hazır değilsin belli şimdiden böyle etkilenir sen ilerledikce iyice kötü olursun yada bir psikologa git

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 148 göst.
25 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Buket masal (2,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
0 oy
9 cevap 381 göst.
14 Aralık 2020 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 83 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,796 puan) tarafından soruldu

398,431 soru

11,916,341 cevap

36,057 kullanıcı

...