+2 oy
286 göst.
önce Aile kategorisinde (433 puan) tarafından

Önceki evimde üst komşum vardı 2 tane çocuğu var erkek birisi 12 yaşında diğeri 9 felan evin içinde top oynuyorlardi 12 1 lere kadar eşim çok rahatsiz oluyordu bu arada eski ev sahibim de benim akrabamdi eşimden dolayı düşman oldum insanlarla ben anlayışla karsiladim sürekli ama eşim kavga çıkarma taraftarıdi sürekli şikayetçiydi yaklaşık 2 ay önce en üst kata tasindim alt katımda ev sahibim yaşıyor bı kızı var 24 yaşında sanirsam benimde 2 buçuk yaşında bı kızım var huysuzlugu tuttu gece gece saat akşam 10 tabi kız beni aradı ve şunları dedi 

Yaklaşık bir saatir cocugunuz evin içinde koşuyor çok rahatsız oluyorum lütfen çocuğunuzu durdurn sizden önceki kiracilarla sesten dolayı kavga ettik oyuzren çıktılar gibisinden konuştu ben tabiki ozrumu diledim ama konuşması kabaydi velhasıl 

Eşim eski evimde üst katimdaki komsularima öyle şeyler dediki şimdide ben duyuyorum o lafları ve kabahati her zamanki gibi bende biliyor ben kızıma hatta bebeğime sahip çıkamıyormuşum :)

8 Cevaplar

+2 oy
önce (250 puan) tarafından
Benimde alt kattaki teyze sürekli cok ses geliyor diyor 3 tane erkek çocuğu biri dursa diğeri durmuyor Allah yardımcımız olsun 
önce (433 puan) tarafından
Amin inşallah Gerçekten çok zor bir durum öyle bı yerin dibine girdim ki
-Reklam-
+2 oy
önce (131 puan) tarafından
Biri bana ses yapma dedikçe ben aksine ses yaparım gibime geliyor. Yani insanları haklıymış gibi sessiz kalmayın  kendinizi savunun. Küçücük çocuk yâ 3 yaşında benim oğlum da sabah namazında uyanıyor sonra yatmıyor karsi komşuda uyaniyormuş sesine diyor gidiyorum başka odaya yatıyorum yani rahatsız olan gitsin özel mülkiyet tutsun apart burası dersin. Bak şuan mesela bizim ev ahalisi uyuyor ama aşağıdan acayip boru sesi geliyor. Üstten tvsi ayrı kalabalık kürt aile sesi ayrı kimseye bir şey denmez neticede. 
Sadece çok ses istemiyoruz dediler benim cougumu gördüler ya 10 15 yaşında degilki durdan anlasın 2 yasindaki çocuk
Biz de bir yere tasinacaktik bahçeli diye kadınin girişi ayrı olmasına rağmen bizim tasinacagimiz yerin bahçesine ekmiş bir şeyler dedik bizimki hırçın bunları on kere söker yani biz kafa dinlemeye toprakla haşır neşir olmaya geleceğiz burda huzur ararken huzurumuz kaçar yok domates fidesi kırmış yok salatayı kırmış hiç taşınmadik olmaz dedik bazıları hakikatten belli ediyor kendini ilk izdenimde yani çok ses istemiyoruz demişler de küçük çocuk ne laf anlar ki en kıpır zamanları sen boş ver evlâdın sağlıklı olsun hiç takma kafana
Ama çok seste olmadiki :)
Ses yapmadı ki dersin bı dahakine çocuk bu
Söyleyeceğim Allah razı olsun canim
+1 oy
önce (496 puan) tarafından
Benimde eşim öyle üst komsumuzun 2 çocukları var sürekli kosturuyolar çok ses oluyor aksamdan beri soyleniyor diyo çık yukari şöyle idare edelim misafirleri gelmis diyorum ama eşim sesten normalde çok rahatsız oluyor aslında bana çok batmiyor ama eşimde haklı kendince bütün gün sesli ortamda çalışıyor eve de gelince haliyle sessizlik istiyor bilemedim ya 
Ya tabiki öyle ama çocuklar durdan anlamayinca anneler ne yapsın eski üst komşumun sürekli sesi geliyordu çocuklarda anlayicak kapasitedeydi kadın ve eşi sürekli uyariyolardi bı insanda bence tatlı dil olmalı bana göre eşim duvarlara vuruyordu ve yaptığı çok anlayişsizcaydi
önce (496 puan) tarafından
Öyle demeyin onlar da çalışıyorlar diyorum ya bana da hiç batmiyor çocuk bu durduramıyorsun benimde çocuğum var sonuçta çok geç saat olmayınca sorun olmaz benim için.  Ama eşim e de hak veriyorum çok zor calistgi yer ses gürültü kaldiramiyor
Rabbim yardımcımız olsun
+1 oy
önce (2,001 puan) tarafından
Ahh kiracı olmak çok zor çok daha önceki evimde ev sahibim öyleydi çocuk az koşmasın hemen arardı 
Çok zor gerçekten Allah'ım kurban oldugum yar yardımcımız olsun
önce (2,001 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
önce (409 puan) tarafından
Bnm komşulsrim bı gün bile şikayetçi olmadılar sağ olsunlar, ağlama seslerine geliyorlar hatta üzülüyorlar bu çocuk seni mahf etti diye.. bide bnm eşim de öyle rahatsız edilmeyi hiç sevmez kimseye bişey demez ama kendi içinde patlar 
Maşallah canım boşa dememişler ev alma komşu al diye
önce (409 puan) tarafından
Aynen öyle cnm, 4 yıldır evimdeyim hiç biriyle bı sorunumuz olmadı çok şükür
masALLAH ♥️
0 oy
önce (1,534 puan) tarafından
Sırf bu yüzden giriş kat tuttum evi. 2.erkek yolda çünkü :D 
Rabbim bütün çocuklarımızın ömürleri ni uzun etsin sağlıklı bir şekilde kucağına al inşallah canımın içi
Giriş kattan tutsam eşim diyecek bu sefer yukardan çok ses geliyor diye iki ucuda b.klu değnek :)
0 oy
önce (2,795 puan) tarafından
İnsanlar belli bir saatten sonra ses istemiyor, cocukta olsa kafa kaldirmiyor. Benimde oğlum var 3 yaşında koşar ziplar ama 1 saat izin versem komşum arar herhalde, o yüzden birazcık izin veririm sonra dikkatini başka yöne ceviririm, hem kendimde rahatsız oluyorum gürültüden 
Normalde 9 buçuk en geç 10 da yatiririm ama bugün huysuzlugu tuttu işte
önce (2,795 puan) tarafından
Anladım canım, o zaman sorabilirdi güzelce hemen gözdağı vermekte yanlış, insanlar birbirlerini anlayışlı karşilamak zorunda helede çocuklu olan ev malesef o anlayış yok.
0 oy
önce (9,330 puan) tarafından
Oncelikle koca koca cocuklarin gece 12 1 de top oynamasi dogru degil ailesi yapmayin rahatsiz etmeyin insalari deseler anlayacak yastalar ya ailesi uyarmiyodur ya cocuklar aileyi dinlemiyo simariktir ki her turlu uyarmakts hakli esin polis cagirsa mahkemelik olsaniz kazanirsiniz ama soz konusu 2 bucuk yasindz bi cocuksa is degisir kizsan laftan anlamaz daha kotu yapar en kotusunu yapsan dovsen cocugu yine daha cok aglar yani yapabilecegin bisey yok ki saat daha 10 bu durumda senin elinde se bisey yok bilerek mj aglatiyosun anlamiyo iste rahatsiz olabilir ama idare edecek o zaman kucuk cocugu olana vermeyeceklerdi evlerini bastan soyleyip sizi uyarsalardi eminim o evi tutmazdiniz bile benim ust komsumun 2 kizi var biri 8 biri 10 yaşında koca koca cocuklar yani babalari vardiyali calisiyo diye gecr 4 e 5 e kadar oturuyolarmis babalarini beklemek icin oglene kadar yatiyolar sonra benimde esim vardiyali calisiyo gunkuk degisiyo hemde kadin rahatsiz oluypmusun kusura bakma buyuduler cok bisey yapmiyolar ama dedi bende dedim canim yanlis anlama yatak odasinda 9 dan sonra ses yapma salon evin oteki ucunde istedigin saatte halay cek biz erken yatiyoruz duymayiz bile dedim suan yatiyoruz yatak odasinda cit yok ama salonda kiyamet kopuyo birbirimizi idare etmeye çalışıyoruz ne gerek var yuzgoz olmaya yani 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 145 göst.
8 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Zynnp112 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 21 göst.
21 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Melisa30 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
26 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 486 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (5,329 puan) tarafından soruldu

399,434 soru

11,947,547 cevap

36,102 kullanıcı

...