0 oy
62 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (265 puan) tarafından
Hiç abartısız 1.5 aydır hastalıktan kalkamadık ilk defa bu kadar hastalanır olduk 2 yaş 7 aylık bir oğlum diğeri 8 aylık 1.5 aydır hem boğaz enjeksiyonu hemde grip oluyorlar 2 gün iyi 1 hafta kötü diye ilerliyoruz eşim öyle ben öyle üstüne geçen gün hem ishal hem kusma yaşadık büyük oğlumla tüm günümüz hastanede serum yemekle geçti küçüğü sürekli ağlayan bir bebek artık bittik halimiz kalmadı bugün yine ikisi ateşlenir oldu öksürük boğaz artı burun tıkanıklığı ne yapacağız böyle önceden 5 yıl kadar sitede oturuyorduk öyle dışarı çıkmaz arada parka giderdik küçük bebeğim bizi çok zorlayınca kayinvalidemin alt katına taşındık mahallenin pisliği tozu bitmiyor oğlum aşağıda yaşıtlarını görünce aşağı inmek istiyor indiriyorum mecbur bünyesi zayıf bir çocuk zaten aşağıdan mı hastalanıyor yoksa bu sene ciddi hastalıklar mı var anlayamadık yok mu bu bunun bir çaresi bebeğin antibiyotik'e alerjisi çıktı kullanamıyorum büyüğün 2 defa antibiyotik verildi 2 gün iyi sonra yine başa sarıyoruz 

4 Cevaplar

0 oy
(172 puan) tarafından
Sarımsaklı bal fâide eder ve mümkün mertebe hasta kişilerle temas kurmayin. Zencefil kaynatın kekik kaynatın için rabbim şifa versin Allâhümme amin.
(265 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun yaptık onu sarımsak bal birkaç damla limon + nane kekik limon + sirke bombası + kozalak şurubu ve karadut özünü karıştırıp veriyorum sürekli başa sarıyoruz
-Reklam-
0 oy
(2,044 puan) tarafından
Umca şurup kullanıyorum ben canım bağışıklık kuvvetlendiriyor günde 2-3 kere veriyorum baktım hastalanacak gibiyse. Ve hastalanmışsa da veriyorum daha kolay atlatıyor denemeni tavsiye ederim 
(265 puan) tarafından
Nereden temin edebilirim peki siz yazınca baktım üst solunum yolları balgam söktürücü hemde bağışıklık için yazıyor
(2,044 puan) tarafından
Eczaneden aldım ben canım 350 liraya daha 2 ay olacak
(265 puan) tarafından
Yarın nöbetçi eczaneden bakayım canım çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun enazindan biri iyi olsa diğeri ile ilgilenebilirim
(2,044 puan) tarafından
Senden de razı olsun canım Allah şifalar versin inşallah iyi gelir
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Düzenli aralıklarla sarımsak kürü yedir, bebeğe de sarımsağı naneli yoğurda katıp ver. Çok geçmiş olsun. 
(265 puan) tarafından
Bebekte onu deneyemedim canım bal 1 yaş öncesi verilmez diye hemde süt ve süt ürünlerine alerjimiz var
(1,135 puan) tarafından
Meyve pürelerine de katabilirsin ya da çorbalarını tabağa koyduktan sonra da çiğ olarak katabilirsin canım, geçmiş olsun..
(265 puan) tarafından
Evet canım öyle de olabilir daha mantıklı
0 oy
(5,155 puan) tarafından
Benim kızım da okullar açıldığından beri böyle. 3 haftada 2 kere hasta oldu 2 şişe antibiyotik içti. Son gittiğimiz doktor takviye olarak imuneks-ş verdi. Hastayken 2 ölçü iyiyken 1 ölçü ver dedi. Baya toparladı kızımı. İyi bir doktor bulup bütün değerlerine baktır. Öksürüyorsa mutlaka akciğer röntgeni çektir. Çocuğa göre takviye iste her söyleneni verme çocuğa mutlaka bi doktor görsün
(265 puan) tarafından
Canım düzenli gittiğimiz doktorumuz var ama nedense bu illet her cuma akşama doğru oluyor öyle olunca acilin yolunu tutuyoruz hiç kan değerlerine bakılmadı ateş ve çocuklarda ağlama olunca hiç akılda edemedim pazartesi ekstra kendi doktorumuza gideceğiz böyle olmuyor perişan olduk
(5,155 puan) tarafından
Acildeki doktorlar ezbere yazıyorlar hepsinde aynı belirtiler olduğu için. Kızımın doktoru antibiyotik verdi ama soğuk algınlığı ilacı vermedi mesela. Geniz akıntısı var versem de bişey değişmeyecek dedi. Öksürük ilacı yazmadı balgam var ilaç daha çok öksürtecek çocuk rahatsız olacak öksürüğü kesecek ilaç yazsam bu sefer balgamı atmayacak dedi. O yüzden işin ehli daha iyidir her zaman. Allah şifa versin hepimizin evladına inşallah
(265 puan) tarafından
Öyle oluyor canım ne yazık ki

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 27 göst.
0 oy
6 cevap 143 göst.
0 oy
6 cevap 126 göst.
0 oy
1 cevap 29 göst.

399,873 soru