0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Daha öncede bu konu hakkında post acmiştim konu şu kayınvalidem ilk doğumumnda resmen bna yük ezyet oldu sözde gelmiş bna yardıma hic bişeye el uzatmadı cocuğun başından ayırlmıyordu uyutup salona gectiğimizde  sürekli gidip kontor eder kapı sesine uyandırdı en ufak bi seste bnden önce koşardı sanarsın kendisi doğurmuş bna bn bakarım sen git yemek yap evi temizle derdi bn gidip yaptığımda cocuk ağlamaktan helak olurdu bu seferde gel cocuğu emzir iş cocuktan önemli mi derdi tecrubesizdim cocuğu yatağimda emzirdim dibimden ayrılmaz yatağımda otururdu uzanırdı o bnden daha cok lohusaydı ac susuz o cocuğu emzirmeye calişirdım yemek yapmayıda fazla becermezdim gider hazırda ne var veya makarna corba yapar yarım yamalak beslenirdim günlerim resmen oruclu gecerdi oda engeli oğlu var onu yemeği burda yok deyip kendi evine gidip gelirdi kısacası yardımından cok fazlalıktı ve koca karı adetlerini cocuğumda uygulatmaya caşırdı o dönemlerde sinir hastası oldum resmen bu ikinci doğumumda onu eve almamayı düşünüyorum burda iceriye al ama sınırlarınıda ciz diyenler oldu. alsam engel olsam bile adım gibi eminim ona bn hizmet edecem sofra kuracam toplayacam bulaşık onun engeli cocuğu bide eşime kendisine göre yemek cıkartacam cok zahmetli bn almamayı kafama koydum eşimi ikna ettim oda söylemiş oda kabul etmemiş hata yatıya kalacağını söylemiş yoksa 3 harfliler lorkutacakmiş sizce ne yapmalıyım hakınızı helal ediniz cok uzun oldu. 

14 Cevaplar

+4 oy
(860 puan) tarafından
Valla kaynanalar üç harflilerden daha beter rahatsız ediyor. Bu konuda net olduğunu belirt. Üç harfli fln derse de her gece duamı okur yatarım merak etme dersin. 
(54 puan) tarafından
Bak bunu hic akil etmemiştim muhakkak kayıbabam arayıp seni korkuturlar birak annen gelip senin yanında kalsın derdi cok güzel bi cvp oldu ararsa öyle derim da bnim 1.5 yaşında kızım var gelsin ona baksın der ama bakmayı asla becermez.
(860 puan) tarafından
Senin tarafından gelebilecek kimse yok mu?
(54 puan) tarafından
Yok ya anneminde babakmak zorunda olduğu engeli bi ablam var. Başkada gelecek kimsem yok bide 15 saat uzaklıktalar
-Reklam-
0 oy
(224 puan) tarafından
Birincide musallat olmuş zaten ikinciye de dadanmak istiyor belli net sınırını çiz kocana söyle alma evine gerek yok de ben bakarım kimseye ihtiyacım yok de 
(54 puan) tarafından
O kadın asla durmaz gelir eşim ilk 5 gün doğum izninde olacak o 5 gün boyunca evde olacaği kesin sonrasında kapıyı acmamayı duşünüyorum oda kayınbabami devreye sokacak bakalım nasil baş edecem şimdiden bunun sitresini cekiyorum.
(224 puan) tarafından
Hiç stres olma kapıyı açmadığıında kimse eve giremez bende aynı sorunu ilk kızımda yaşadım şuandan başladım ikinci bir çocuk olursa hiçkimseyi istemiyorum geleni de geri gönderirim haberin olsun diye eşimde benimle aynı fikirde eşin de sana tamam diyorsa eğer kimseyi takma daha
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Benzerini yaşadım ben de. Bebeğim sarilik oldu. Bana surat astı. Çocuğu ben sarılık yapmışım emzirmiyormusum. Plasenta yapışması ile ölümden döndum spinal anestezi yan etkisi sırt ağrısı ile felçli gibi yattım. Annem kanser oldu gelemedi arkadaşım iş çıkışı geldi bana bakmaya.kıza bir çay koyamadin mi diye bağırdı daha neler neler Allah'ın cezası. 2.ye hamileyim Doğumun gününü bile söyleme dedim eşime doğduktan sonra söylersin dedim. Gelmeyecekler görüşmüyoruz zaten. Eşimle aramı bozdu sütüm geldi sonra bu kadın yüzünden kesildi Allah ıslah etsin.
(54 puan) tarafından
Seninki daha zor gecmiş Allah demen gibi islah etsin. Ya eşimde diyor gelsin torunlarını görsun hic bi şey yapmasa bile yanında durmanın ne zararı olur diye oysaki cok oluyor herşeyi gectim cenesi durmuyor herşeye muhalefet oluyor.
(1,540 puan) tarafından
Strese sokar seni ya hiç gerek yok gelmesin sen toparlanana kadar
(1,540 puan) tarafından
Ben bakamıyordum ya sırt ağrısından. Çocugu vermiyordu sonra akrabaları arayıp annem benim kokuma alıştı diyordu. Ayyy her şey gözümde canlandi
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Aklin varsa alma 3 harflilerden koruncak bir suru dua var ama seytan kaynanalardan koruncak bi dua yok malesef.evinin huzuru ve saglign icn kabuk etme gerekirse sen yuzune soyle
(54 puan) tarafından
Ya Eşime diyorum 40 gün gelmesin sanarsın ağayığını hepten kesmişim bazen tamam istemiyorsan gelmesin diyor bazende annem sana ne yapmiş senin kötülüğünü mu istiyor cocuğumuza mı zarar vermiş öldurmeye mi teşebus ediyor bu kadın ne yapmiş sana diyor.
0 oy
(362 puan) tarafından
Ondan alâ üç harflimi var bende söyledim bana neler çektirdin ilkinde bunda gelme istemiyorum inşallah gelmez 
(54 puan) tarafından
İlk postumda gelsin diyen cok oldu torunu sonucta ama sınırlarını ciz şeklinde ama gercekten bn istemiyorum cünkü yaptığı hic bi şey yok ama herşeye cok karişir
(362 puan) tarafından
Kimseyi dinleme aynı tramvalari yaşamak zorunda değilsin sende şey diyebilirsin 40 im çıkana kadar kimseyi kabul etmiyorum bide normal doğum yapacaksan kimseye ihtiyacın olmaz Allah'ın izniyle
(54 puan) tarafından
İnşAllah ilki normaldı bunda 1 ayım var doktorlarda sezeryan lafını duymadım normal olur büyük ihtimalle.
0 oy
(9,581 puan) tarafından
Ben olsam kabul etmem 
(54 puan) tarafından
İşte bn de etmiyprumda son 1 ayım var doğuma şimdiden tartişması başladı dün gece eşim bni gelmesine ikna etmeye calişiyordu.
(9,581 puan) tarafından
Esjni basran ikna etmissin sakin geri adim atma
(54 puan) tarafından
Aslinda ikna olması şöyle oldu bn dedim bni memlekete yola annem 40 im boyunca bna bakar ama annem gelemez yanıma cünkü engelli ablam var kendi evinde rahat olur bizim evde ablamla bna bakamaz cünkü onların mustakil ev bizim bina ablam burda sıkılır orda serbestcene gidip geziyor komşular tanıdık ablam orda zorluk yaratmaz burda ikimize bakmasına imkanı yok oda hayır olmaz yolamam deyince bnde şart sundum bi şartla kabul ederim gitmemeyi annen gelmesin dedim tam kabul hata gelmemesinide sen söyleyeceksın dedim onada kabul dedi.
(9,581 puan) tarafından
Oh mis gibi koz var elinde iste kullan
0 oy
(288 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum arkadas bebege bakmaya degil evi toparlamaya yemek yapmaya anneye destek olmaya gelen gelsin anne ile bebek arasindaki bağ olusmadiktan sonra nasıl emzirecek nasıl sütü olacak dinlenmeden bu kızın ya cok sacma çok o nedenle üç ay kayinvalidemle görüşmedim ikinciye gebeyim yine aynısını yapicam destek olmak isteyen buyursun ama yük oluyorlar resmen bide es dost akraba kim varsa eve topluyorlar bebek orda ağlamaktan çatlıyor sana iş yaptiriyorlar çatliyorum sinirden
(54 puan) tarafından
Vallahi öyle oldu zaten kayınbabam cocuğu görmeye gelecem demişti o dönemlerde  bide sulu yemek yapsınlar acım demiş bnde kaynanama gidip mutfakta yemek yapmasını istedim bna evde ne varsa onu yesin biz nasilsak oda öyle dedi iyide abimde gelecek dediğimde o yabancı mı diyor bn kalkıp yemek yaptım servis ettim topladım kimse demiyordu sen niye ayaktasın hastahane den cıktığımın ikinci günü düşün.
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Kaynanalar üç harfli lerden daha huzursuz ediyor bende ameliyat oldum 3 ay önce kendi kendimi baktım sözde kaynanam bana bakmaya geldi benden çok istirahat etti 
(54 puan) tarafından
Hic sorma yaşayan bilir eşim diyor korkuturlarsa o vakit görürüm seni bnde sınırden inşallah kotkuturlar bni dedim o vakit mecnun olursun diyor.
(2,075 puan) tarafından
Tövbe yarabbim
0 oy
(3,713 puan) tarafından
Uc harfli sensin kaynanacim deseydin hahahaha :D valla istemiyorum korkutursa beni korkutucak seni degil diyip reddet. 
(54 puan) tarafından
Eşime aynısını dedim bni korkuturlarsa korkutsunlar raziyim yeter ki gelmesin diye eşim mecnun olursun diyor:))
0 oy
tarafından
7 harfli olanın musallatı daha beter bunda en azından 3 harf var deseydin
(54 puan) tarafından
:))))
0 oy
(9,435 puan) tarafından
Alma canım eve biz iyiyiz anne boyle sagol de. Nefret yani benim annem de öyle maalesef geldi bir hafta tatilini yaptı gitti söylediği cogu seyde korkutma uzerıneydi. Şöyle yapma bu olur bunu etme bu olur. Ablamın üzerine yıkıldı gitti. Kaynanam geldi o yaptı yine bişeyler ama yine rahat edemedim sureklı mutfaktaydım ayaktaydım odama cekılıp uyuyamadım felan. Gittiler de rahatladım valla. 
(54 puan) tarafından
Gerçekten de evde birileri olunca insan asla rahat edemiyor hata sen yorgunsun uykusuzsun hastasın yeni bir can dunyaya getirmişsin onlar yatiği yerden vücütlari sağlam gelip senin halinden anlamaz seninde günlük rutin hayat yaşamaya calişir
0 oy
(616 puan) tarafından
Eşin arkandaymis ne güzel istemedigini kesin bir dille anlat
(54 puan) tarafından
Ya oda bi gelip bi gidiyor annesinin mahsum iyliğimizi isteyen olarak görüyor ne kötülünü görmüşsun zarar mi vermiş cocuğa diyor kadın gibi bakmiyor olaya kaba haliyle bakıyor
0 oy
(726 puan) tarafından
Cinler konusunda eşin yanında ki yanında birilerinin olması yeterli. Cinler demiyor kayınvaliden yanında olmazsa sana musallat oluruz diye:)))))))  eşin yeterli 
(54 puan) tarafından
Hic sorma wn büyük musalat oysaki kendisi:)) eşim sabah işe gidip akşam döner gündüz vakti ne olacak sanki.
(726 puan) tarafından
Anlattıklarına göre öyle görünüyor ☺️:)))))))
0 oy
(576 puan) tarafından
Eşinde seninle aynı fikirdeyse asla alma asla. Misafir gibi gelsin diycem gelirse gitmez..

Kaynana o da 7 harfli lohusalıkta bazı 7 harfliler bana sinir stres oluyor de asla alma kırılsın güvensin isterse hiç önemli değil nefret ediyorum tepemizde anlattığıniz gibi birinin varlığından
(54 puan) tarafından
Bi ara onunla kavga etik bn o vakit evime gelmesin ic haneme karişmasın dedim eşim yine aramizi düzelti gelirsede cok az kalacağını söylemiş dedi hicte öyle olmadı yine eskisi gibi davranmaya başladı yine cok kalmalar herşeye karişmalar o yüzden demen gibi az kalırım 1 saat falan der yine eskisi gibi oluruz.
(576 puan) tarafından
Esin arani duzeltcene koyduğun mesafeni korusun ...

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 278 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde M1e2l3e4k5 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 170 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aa464646 (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
4 cevap 85 göst.
20 Ekim 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

400,696 soru

11,990,213 cevap

36,176 kullanıcı

...