+2 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (1,413 puan) tarafından
Yeni taşınan komşuma lahmacun vermiştim 1 haftayı geçik tabağım onda istesem ayıp olur mu  

23 Cevaplar

+4 oy
(4,894 puan) tarafından

1 hafta erken . Az daha bekle . Belki içine bisi koyup gönderir 

(690 puan) tarafından
Ben hiç sinirli gibi algılamadım. Burda herkes çok alınan galiba
(4,894 puan) tarafından
Bazıları alıngan maalesef . Ortalığı karıştırıyorlar. Emine sen değilsin
(2,446 puan) tarafından
Benanneoldum@kız ben alıngan degilim asla sadece kralicyle öyle sataşirız burda bir birimize ondan dedim ben
(690 puan) tarafından
Onu bilmiyorum daha yeniyim :) burda yorum yapmadın falan diye küsüyorlar ya
(4,894 puan) tarafından
Cevap yazmayanlara küsüyorlarmis. Takmıyorum kimseyi
-Reklam-
+2 oy
(4,675 puan) tarafından
Yoo olmaz lazım dersin 
+2 oy
tarafından
Öyle durumlarda kalmamak için verdiğin anda hemen istemek gerekiyor tabağı. Kirlide olsa boş da olsa beklentiye girmeden. Çünkü bazen aylarca vermeyenler oluyor çok yaşadım 
(1,413 puan) tarafından
Çok doğru valla
(7,145 puan) tarafından
Meselâ benim komşum:) 1 aydır verdiğim tepsimi bekliyorum.
+2 oy
(1,012 puan) tarafından

Neden ayıp olsun ki ama bence biraz daha bekle canm yeni taşınmışlar ve telaslidir bende geçen sene komşuma aşure verdim hala tabağım gelmedi bende istemeyi düşünüyorum ama bakalım takım tabagim olmasa yine arkasına düşmezdim :D

(1,413 puan) tarafından
Benimde takım tabağım yoksa istemem bir de eşim yeni aldi iste diye tutturuyor. Eski tabaklarimdan verseydim keşke
(4,604 puan) tarafından
Arkasına duşmüş halın mı bu :Dd
(1,012 puan) tarafından
Bende pişman oldum eskilerden vermediğime:)
(1,012 puan) tarafından
Ahahaah bidahanne kuzum valla aklımla düştüm arkasına da icraat yok :D
+1 oy
(97 puan) tarafından
Bnm 4 yıl oldu ^⁠_⁠^
(7,145 puan) tarafından
Ahahah benim de 4 de yol olacak gibi bu gidişle:)) 1 ay oldu bile şimden.
+1 oy
(436 puan) tarafından
Bende erik vermiştim tabakla bir ayı geçti hala vermedi bende istesemmi dedim utandimda biraz eşimde boşver isteme dedi kaldı öyle aslında kendilerinin geri getirmesi lazım ama herkes duyarlı olmuyor işte
+1 oy
(10,900 puan) tarafından
Benim sadece tabak değil verdiğim hiçbişey geri gelmiyor. Onun için gözden çıkardığım eşyaları veriyorum.
(436 puan) tarafından
Bu komşu aynı komşu olabilirmi benim giden hicbirseyde geri gelmiyor bide bizim daire kapıları karşı karşıya
+1 oy
(20,048 puan) tarafından
Bence getirir müsayit bi zamanda bişiler yapıp getirmek için bekliyodur işleri vardır 
+1 oy
(291 puan) tarafından
Es benim bazen iki hafta veremediğim oluyor boş göndermemek için her zmana da aburuks cuburuks şeyler yapmıyoruz yapacak enerjim olmuyor hasta oluyorum vs. Eşim de diyor götür boş götür insanlar bekler tabağını diye. O yüzden kimse bir şey getirsin de istemiyorum hemen al vereyim tabağını diyorum sonra verirsin diyorlar bu ne demek karşılığını beklemek demek ben ise birine bir şey götürünce diyorum tabağı alayım sırf yani karşılığında bir şey beklemediğim için. 
0 oy
(440 puan) tarafından
İnsanlar bazen çok rahat bende taşındım komşunun tabagı geldi fırınım bozuktu uyuyamıyordum resmen sarma sarıp verdim rahatladım.. 
0 oy
tarafından
Ayıp olmaz sen iste verir. büyük ihtimal boş vermek istememiştir yeni tasindigi için de bir şey yapmaya fırsat olmamıştır. Ben özellikle yeni taşınana ya da hasta olduğu için verdiğim komşulara direkt boş olarak verdiğim an istiyorum ki karşılığıni yapmak zorunda hissetmesinler diye. 
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Bende birinin tabağı kaldıysa istemelerinden yanayım. Çünkü ya içine bir şey koymayı bekliyorum ya çocuk geri içeri girmek istemediği için çıkmak istemiyorum onların çocuğu denk gelince veriyorum hemen
0 oy
(826 puan) tarafından
Benım komşunun 1ay bende kalıyor hıcte istemiyor
0 oy
(7,145 puan) tarafından

Ahaha ben 1 aydır verdiğim tepsimi bekliyorum sen ne diyon kız :D

0 oy
(173 puan) tarafından
Benim 2 ay oldu valla 1 tabak 1 saklama kabı utanıyorum istemeye onun ki ben de olunca hemen götürüp veriyorum ama maalesef giden geri gelmiyor:)
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Misafir gelicek de takımım eksik verir misin de veya saklama kabıysa lazım oldu de iste.
0 oy
(971 puan) tarafından
Benimki üç ay oldu artık gidip istiycem 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Belki bı sey yapıp da getirecek ayıp olur şahsen ben isteyemem başkasından he baktım haftalarca gelmiyor isterim ama daha bı hafta olmuş 
0 oy
(187 puan) tarafından
Aşure verdiğim kase 2 ay durdu istemedim sonra yemek koymuş getirdi kendi verirken utanmadı ama ben alırken utandım 2 kat çıkmak bu kadar mı zormuş dedim 
0 oy
(474 puan) tarafından
Misafirim gelecek yeni takım çıkaramam tabağı alabilir miyim de. :D

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 615 göst.
23 Eylül 2024 Aile kategorisinde Sevgi344 (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 905 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,627 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 378 göst.