0 oy
491 göst.
önce Aile kategorisinde (508 puan) tarafından
Hanımlar şimdi biz kayınvalidemlerin üstüne ev yaptırdık kayınvalidemlerin evi iki katlı aşşağısı bodrum katı basık bir yer ben orda üç yıl yaşadım nasıl yaşadın orda derseniz bir ben bir Allah biliyo ağlaya ağlaya oturdum istemiyodum ama eşimle para biriktirip ya ev almak yada ev yaptırmak istiyorduk bende artık dayanamıyorum ev yaptıralım dedim eşime gelen giden olmuyor koku oluyor herkez bana ezikmişim gibi bakıyor gibi geliyor ev fiyatları çokk pahalı babanlatın üstüne ev yaptıralım dedim eşimde beni kırmadı yaptırdık kaba inşaat felan uyguna geldi bize eşim de her işden anlar kayınbabamda sıvakçı işte sıvağıdır ince suvağıdır satenidir boyasıdır fayansıdır hepsini eşim kayınbabam yaptı çok da güzel oldu şükür benim abimde elektrikçi başta biz aşşağıda otururken söyledik dedik abi ne fiyat gider elektiriğine kablosuna felan diy sorduk ki biz sormadan once ben yapıcam dedi sonrada biz sorunca bacımın evinden para mı alcam dedi kaba inşaatı felan bitince kablo çekmeye geldiğinde tekrak sorduk abi ne gider diye yani isterse kendimizi ona göre ayarlıcağız yok dedi bacımın evinden paramı alcam dedi aynı şeyi söyledi ne bunu üç defa felan sorduk yani bizde kendimizce dedik herhal oda destek amaçlı yapıyor hediyem olsun gibi bu arada ben abimi ne zaman çağırsam şu zaman gelir yaparım diyo gelmiyo bizi sallıyodu bizde çok takmadık evin herşeyi tamam dolaplarına kadar yerleştirmiştim yani ama elektrik yok bizde seslenmedik para almıyo diye mahçup oluyoz ne aceleniz var diye bana tripleniyo felan nasıl abi diyorum biz yukarı çıkmak için seni bekliyoz felan neyse gelip yaptı büyük abimde klozet aldı ev hediyesi diye sağolsun biz çıktık evimize bir aydan fazla olcak daha bitmemiş yerleri var zil yok otomatik yok anahtarlar çerçevesiz kötü duruyo gene seslenmedik eşim abim diye bişi demiyo geçen cumartesi beni aradı bacım bana para vermeyi düşünüyomusunuz dedi hiç konuştunmu eşinle dedi dedim abi sen bize böyle böyle demedinmi dedim seslenmedi sen eşinle bi konuş ağzının altını ara dedi bende direk eşimi aradım dedim sen abimle para mevzusu felan konuşmadınmı o da  benim söylediklerimin aynısını dedi sonrada borcumuzu sor dedi ne kadarmış dedi sordum abime normalde 22.000 de bize 10.000 olurmuş çok zoruma gitti başta neden demedi bişi sorduğumuz halde kablosunu herşeyini biz aldık sadece el emeği istiyomuş tamam abi dedim akşamına parasını yolladık 10. 000 bu seferde kabul etmiyor neymişte paramız yokmuş da falan eşime söylemeden önce konuştuğumızdada bana seni gelir doverim gebertirim benim söylediğimi söyleme diye beni tehdit ediyo şoka uğradım resmen hamileyim bir taraftan korkuyorum eşimle kavga ederler diye ben direk engelledim kendisini eşimede dedim evin eksik yerlerini yapmasın istemiyorum kendisini dedim çok korktum tamam dedi eşim bu sefer kapımıza geldi böyle para vericekseniz bilmem napim böyle parayı dedi bacım niye açmıyo telefonumu demiş eşimde seni görmek istemiyor tehdit etmişsin demiş peki öyle olaun demiş gitmiş kapıdan verdiğimiz parayı geri gonderdi bize kabul etmedi konuşmuyoruz şimdi abimlerle yengemde duruma hiç bir kimseye hakkımı helal etmiyorum diye video koymuş onuda abimide sildim sizin başınıza gelse ne tepki verirdiniz 

11 Cevaplar

+4 oy
önce (17,844 puan) tarafından
önce tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Abin resmen adam oynatmis. O ne öyle bı öyle bı böyle. Ama tehdit ettiği kısmı anlamadım. Şakadan gelir seni döverim falan denir kardeşler arasında öyle bişey mi ciddi mi orasini anlayamadim. Engellemen mantıklı olmamış . Gerek yoktu engellemene. Ama olan olmuş. Gorusmezsinz olur biter madem. Yengen neden saçma şekilde dahil oluyo o da ayrı mesele 
önce (508 puan) tarafından
Aynende öyle olucak canım
önce (420 puan) tarafından
Çok merak ediyorum yengenin kendi ailesi de olsa alacağına verecegine bakarmi abinin
Aaa olurmu o ailesi biz insan değiliz gözünde
önce (420 puan) tarafından
Abinn o zmn bu konuda uyanıklık yapacak yengen nasıl yapıyorsa dicek senin ailen varsa bnm.de var diye
Diyememiş ki bende daha diyorum abim böyle şeyler demez
-Reklam-
+2 oy
önce (3,841 puan) tarafından
Abin kendisi almam demis sonra yengenden zilgiti yiyince geri basmis. 
Aynen öyle canım özeti bu
0 oy
önce (935 puan) tarafından
Ay ne değişik. En başından soyleseymis madem öyle. Deli mıdır nedir. Hamile hamile seni üzmüş. Boşuna dememşler canım dost ile ye iç alışveriş yapma diye
Aynen öyle valla hiç beklemiyordum  abimden ilk defa iş yaptırdık ondada böyle oldu
0 oy
önce (332 puan) tarafından
Üzülme düzelir her şey hayırlı olsun evin bebeğini güzel güzel büyüt evinde abi kardeş barışırsınız yine eşine karşı da ayıp olmuş ama olan olmuş artık senin suçun yok bi taraf abi bi taraf eş
Aynen oyle valla hem arada kalan benim bide beni suçluyorlar sen niye eşine söylüyorsun herşeyi diye söylemesem bu sefer herkezin diline düşüceğiz alacağımızı vermediler diye
Cnm benim babamla eşim bir birine girdi kıyamet koptu sonra ben baktım iş çirkinleşiyo oğluma gelen altınları bozdum eşime dedim al babam paranı verdi elhamdülillah kurtuldum artık şimdi can ciğerler ama o zamanlar daha diyordum ben öleyim artık benden vazgeçin yaşayan bilir çok zordu rabbim herkese huzur versin
İşte ben eşimden gizli bırak altın para bile biriktiremiyorum bi kere yakaladı kızdı ben sana para vermiyomuyum diye ne ihtiyacım olursa fazlasıyla alır yanıma para bırakır çok şükür gerek etmesin rabbim ama senin yaptığını ben yapsam oğluma gele n altınlar nerde der bana
Çok büyük bir para değildi çocuğum için kaldırmıştım zaten 7 bin falandı ama huzurum için değer dedim çünkü evdeki huzursuzluk çok zor
0 oy
önce (246 puan) tarafından
Paranızı alın başka adam çağırın işinizi yaptirin bu kadar da paranızla rezil olmayin
Biz istemedik zaten kendisi ben yapıcam dedi içiniz rahat olsun dedi
önce (246 puan) tarafından
Okudum ne dediğinizi anladım yine de istemiyom gelmevdiyebilirsin
Dedim zaten başta da seslenmememizin nedeni abimiz olması bişi diymedik ama artı yetti
0 oy
önce (2,231 puan) tarafından
Bu şekilde davranması çok yanlış bı yandan da eşi zorluyor iste diye gibime geldi 
Aynen öyle canım biz para umrumuzda değil sesimizi çıkarmadık yengem bu sefer yerinde durmuyor
Bnce o en büyük etken abin istemeye bı yandan utanıyor gibi ama yengen söyleniyor niye paranı almıyorsun gibisinden günah almak istemem ama bana öyle geldi
Aynen düşündüğün gibi canım abim bana söylese zoruma gitmez başta hatta sevinirdim yemin ederim mahcup olmazdık en azından
Evet cnm sende haklısın alınmakta abine tepkini koy mesafeni koy ama tamamen koparma bağını el kızı için değmez
0 oy
önce (166 puan) tarafından
Yani abinin gerçekten bişey yapacağına inandın mı? Öyle biri midir yani. Ama lafın gelişi der gelirsem seni döverim diye sen mi büyüttün acaba. 
Yook kız gözümüzün önünde eşini dövcekti adam yengem kaçmasa siz tutmasaydınız ben onu boğarak öldürürdüm dedi bizzat bana
Bende hamileyim korktum yani yaprmı yapar halada korkuyorum o yüzden onu görmek istemiyorum dedim
önce (166 puan) tarafından
Keşke engellemeseydin işte kafayı size takmasınlar.  Yakınınla iş yapılmaz gerçekten
Benim huyum öyle ya bide watsap durumuna saçma sapan şeyler koyucaklar falan muhattap olmak istemedim bunu benim abimden beklemediğim için oldu zate ne geliyosa insanın yakınından geliyo bizim mobilyacımız ve eşimin diğer esnafları da zordaysanız size para verelim diyo bak bunu yabancı söylüyor aynı anadan doğanda bana bunu söylüyor
0 oy
önce (531 puan) tarafından
Sizin verdiğiniz tepkinin benzerini verirdim çok fazla haksız.once güven verip sonra fazlasinı istemesi hakkiniza girmesi bir de dövecekmis.hadi ordan.
Ben daha sustuğumu düşünüyorum kimse kimsenin hakkını yiyemez başta söyleseydi bizde ayarlardık parasını ben şimdi doğum yapcam bebeğime daha hiç bişi almadım bunlar aklına gelmiyo bencillerin
0 oy
önce (548 puan) tarafından
O. Parayı bir şekilde ulaştır ve bir daha asla muhatap olma bence.Bir öyle bir böyle konuşmak da ne?Parayı almazsa ömür boyu minnet eder bir de
Yoo iki kere gönderdik asla kabul etmedi
0 oy
önce (2,190 puan) tarafından
Şahsen bence iyi yapmışsın. Adam olan sözünün arkasında durur. Başta para istemeyip sonra bir anda para istemesi ayıp. Hele hele döverim demesi aşırı terbiyesizce. Sen 3 yaşındaki çocuk değilsin. Çocukta olsa vurulmaz. Adam olup sözünün eri olsaydı yada en başta size fiyat biçseydi bu kadara yaparım diye
Aynen canım ki para konusunda kızmadık bizi s. a. l. a. k yurdunda görmesi beni üzdü cidden çok üzüldüm hem eşime mahçup oldum sanki hemde abimle böyle olmasına üzüldüm
0 oy
önce (28,653 puan) tarafından

Çok itici bir karaktere sahip üzücü durum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 385 göst.
15 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Esin1993 (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 331 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.