0 oy
172 göst.
önce Diğer kategorisinde (2,244 puan) tarafından

Kızlar bugün muhabbet kuşu aldık bı tane getirdiğinden beri nadir ses çıkardı fazla yem de yemedi biraz yemiş sadece sanırım yerini yadirgiyor erkek kuş dışı Kuşta alacam yanına çok üzüldüm bu şekilde davranmasına hasta düşmez değilmi 

image

6 Cevaplar

0 oy
önce (97 puan) tarafından
Canım alısmaya çalışıyor sık sık yanına gitmeyin sızden urkmesın arada youtubede muhabbet kuşu sesleri aç sesleri duyunca kendıne gelır yem yemeye baslarsa tamamdır bır kaç güne alışır
önce (2,244 puan) tarafından
İnşallah cnm tek kalmasına gönlüm razı değil dışı Alaçam yanına alışırlar inşallah gidip gelip bakıyorum ne yapıyor diye içime oturdu sesizligi
önce (97 puan) tarafından
Kac gün oldu canm alalı
Daha bugün saat ,16:00 da aldım
-Reklam-
0 oy
önce (5,462 puan) tarafından

Bir iki gün öyle yapıyor sonra sustur susturabilirsen:D hayırlı olsun bu arada. Ben hamile kalınca verdim iki tane idi benimde.

Sağol canım oğlum için aldım ama sanki ben ondan daha çok sahiplenecek gibi duruyorum gidip gelip bakıyorum ne yapıyor diye inşallah birşey olmadan alışır ona arkadaş ta alacam inşallah tek olmasına gönlüm asla razı gelmez çok yazık kuzum ya
önce (5,462 puan) tarafından
Valla bana kalırsa eş alma derim çünkü bu sefer size yaklaşmıyorlar. Benim tekti neler yapıyor du yanına eş aldım birdaha elimize bile konmadi düşün yani. Sen güzelce ilgilen tek iken daha güzel oluyor.
Üzülüyorum ya bakarım durumuna göre
0 oy
önce (3,616 puan) tarafından
Yani bir kac gune yavaş yavaş alışır. 2. Gün mecburiyetten yavaş yavaş yer ,o sizi gözlemlesin  bir kaç gün çok yanaşmayin.Dal dari alıp kafesine asın çok sever memnun olur. Hatta bir kaç gün sonra dal darıyi asmayin  kafesin dışından içine doğru siz yedirin ,1 hafta içinde yavaş yavaş o dal dariyi yemek için elinize bile gelir epey kaynaşmış olursunuz.
Tmm cnm çok sağol güzel anlatmışsın şuan astım o yemi daha tadına bakmadı ne isterse yaparım yeterki hasta olmasın kahrimdan ölürüm vallahi çok sevdim bn onu
0 oy
önce (2,047 puan) tarafından
Alışması zaman alır canım biz kedi aldık oda böyle yapmıştı gelmezdi yemez icmezdi bı ara kuş da vardı oda öyle ürkek sessizdi zor alışıyor ama alışınca yanından ayrilmaz . 
Gözlemlicem bakalım inşallah sorunsuz kaynasiriz birbirimize
0 oy
önce (1,468 puan) tarafından
Bizimkide öyleydi yem yemedi su içmedi  1 hafta kafesin tabanında durdu. Erkekti aldığımız da 3 aylıktı hiç ötmezdi. Şuan 1 yaşamak üzere ve 10 fazla kelime öğrendi.
Ben büyük aldım sanırım şuan kaç yaşında bilmiyorum ama küçük alsaymissim keşke bunun yanına küçük bı kuş alsam ne olur öldürürmu sizce
önce (1,468 puan) tarafından
Eşime sordum anlasamazlarsa öldürür diyor.
0 oy
önce (1,106 puan) tarafından
Oyyyy yawrum alışması lazım.ilgi gösterin konuş ona sevginizi belli edn bencede kuş var 8 aylık öyle güzel.egitimki evlat oldu bana konuşmaya başladı ilgi sevgi ilactir hatta size komik.gelir ama uyku zamanı onuda alıyorum yanıma kafesinde yatıyor uyanınca adımla sesleniyor bana 
Bende istiyorum öyle olmayı ben hayvanlarla çok güzel bağ kurmaya çalışırım isterim sokuksunlar bana alışsın da bı bizde böyle oluruz inşallah

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 253 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
0 oy
2 cevap 105 göst.
7 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 409 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gurbett (345 puan) tarafından soruldu