0 oy
123 göst.
önce Diğer kategorisinde (374 puan) tarafından
32 yaşındaki 2 çocuk annesiyim. Büyük 2.sınıfa gidiyo. Küçük 3 yaşında. Açıktan tıbbi sekreterlik bölümüne yazılmak var. Küçükte o zamana büyür okul çağı gelir ve belki atanma şansı yakalarım diye düşünüyorum. Kısmet tabi. Eşim önce bişe demedi tamam dedi şimdi kesin yazılayım dedim okuyabilcen mi dedi. Hani para yatırcaz 2 bin falan ona göre yatırıyım diyo. Yani ne diyim ki evet yoğun günüm geçiyor ama buna da vakit ayırıp bu diplomayı almak istiyorum. En azından bunlae büyüdüğünde evde durduğum zamanda sıkılacam belki de çalışmak durumda kalacam öyle özel Bir yerde hafta sonu bile tatili olmayan bir yerde değil de bu alanda kpss denemek daha mantıklı geliyo. Yapabilir miyim kızlar neden yapamayacam ki 

7 Cevaplar

+1 oy
önce (4,556 puan) tarafından
Yani kadın istedikten sonra yapamayacaği hiç bir şey yok yolun açık olsun Rabbım zihin açıklığı versin emeklerin boşa çıkmasın inşallah 
-Reklam-
+1 oy
önce (693 puan) tarafından
Örgün okuyanlar atanamıyor başka bölüm.bak derim
0 oy
önce (2,304 puan) tarafından
Dersler çok zor ama bildiğin bütün tıbbi terimleri falan görüyorsun Latince. Bende başladım geri bıraktım çünkü ben lisans mezunu olduğum için önlisans tan atanamazmışim sonradan öğrendim 
0 oy
önce (341 puan) tarafından
Ben tıbbi sekreter mezunu oldum 2 yaşında bebek ve 10 yaş oğlumla yok hiçte zor değil hep son gece çalıştım maşallah geçtim diplomam eve geldi 1 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim Atatürk üniversitesi okudum o kolaydı hep çıkmış sorular çıktı nasip kpss de girdim bir yandan çok üzülüyorum diyorum tam bütütmüştüm oğlum 3.5 diğeri 11 olmuştu belki atanırım diye ama sonra toparladım kendimi artık sadece bebeği düşünüyorum 
önce (42 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın benimde tam hayal kurarken sürpriz hamileliğim 11 aya girecek şimdi büyüdü bile ama hala pes etmedim atanmak için inş bebeklerimiz hayırlı gelir 3 çocuk bayağı zorlandım ben
0 oy
önce (33 puan) tarafından
Tabii ki de yapabilirsiniz. Hatta kesinlikle okuyun. Kamu olmazsa özel için şansınızı denersiniz. Hayatın ne getireceği belli değil, şuan çalışmıyorsanız, çalışmamanızı fırsat bilip üniversite diploması almaya bakın. 

Evet artık birçok bölümde işe yerleşmek zor ama imkansız değil. Bir umut için önce diploma olmalı.

Bu arada ben bebeğim ile KPSS çalışıyorum. Hemde gyk, eğitim ve ÖABT üç ayrı oturumlu olacak bir sınava. Bu sene olmazsa seneye olur diyorum. Seneye olmazsa ondan sonraki sene.. ama evde oturup çocuk büyütürken boş durmuyorum. Eşinizi ikna edin ve okuyun. AÖF okumak hem hiç zor değil. Sınavdan birkaç ay önce yavaş yavaş derslere bakarsınız. Muazzam bir özgüven kazanırsınız, hayata bakış açınız olumlaşır.
önce (374 puan) tarafından
Ayy ne güzel yazmışsınız bir inanç geldi bana çok teşekkür. Yarın son günmüş ve biraz önce başvurdum. Heyecanlıyım ben diplomamı alayımda sonrası bakarız artık kısmet. İnşallah sizde çok iyi yerlere gelirsiniz
0 oy
önce (457 puan) tarafından
Konuya biraz Fransızim, beni aydınlatır misin. Üniversite mi kazandim onu mu okuyacaksın. Ya da sertifika veren bı kurstanmi bahsediyorsun. Anlayamadım. .? Şu nedenden soruyorum aynı dusuncelere sahibim. Tıbbi sekreterlik ama nasıl yapacağım konusunda bı fikrim yok. Açık lise mezunuyum. İzlediğin yolu bana da anlatirmisin. Neye nereden başlamalı. ?
Üniversite sınavına girip, açıköğretim bölümlerinden birini tercih edebilirsiniz. Puanları çok düşük zaten.
Sınavsız ikinci üniversite kapsamında da oluyor ama bir üniversite mezunu olmanız lazım önce. O yüzden sizin üniversite sınavına girmeniz lazım.
Yalnız şöyle bı sorunum var. Epeydir ders görmedim. Tarih fizik hiç bişey yok. Reset atılmış gibi beynime. Nerden baslamaliyim. ?
Bu açıköğretim bölümlerinin puanları çok düşük zaten. İşine gelen derslerden işine gelen bazı konulara bak gir çık, yeterli puan gelir diye düşünüyorum. AÖF bölümü de iki yıllık olması lazım. Sınavdan önce çalışır girersin, zor değil yani.
Teşekkür ederim. :)
0 oy
önce (5,760 puan) tarafından
Bende okiuordum 1.. sınıf btti 2 yi okuyamadım doğum yaptıktan sonra bıraktım valaha çok pahalı gerçekten 

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 145 göst.
4 Temmuz 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Denizela (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 220 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Demet2011 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 202 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Princess_s mother (644 puan) tarafından soruldu

399,791 soru

11,958,661 cevap

36,124 kullanıcı

...