0 oy
48 göst.
önce Diğer kategorisinde (238 puan) tarafından
Kızlar 24 aylıkken bebeğimi emzirmeyi bıraktırma ya baslamistim sabır taşı sürdüm ama vazgeçmedi emdi öyle bile sonra pes ettim şuan 27 aylığız eşim yara bandı almış yapistirayim diye denedim bugun yapıştırdım çıkarmaya çalışıyor ama yumuşak olduğu için meme çıkaramadı ve öyle cabaliycam  tam zamanı  dimi yemek felan zaten seçiyor aç kalır diye korkuyorum annelik işte oysaki alışkanlık gibi zaten biraktirmaliyim artık dimi ya pes edermi unuturmu böyle 

3 Cevaplar

0 oy
önce (8,405 puan) tarafından
Pat diyemiyorum kesiyorsunuz mesela önce geceyi sonra sabah uyanincayi gündüz azaltma. Zamanla yatarken emzirmeyi tamamen azaltarak kestim ben
önce (238 puan) tarafından
Yavrum öyle çok zorlar yani asla inanmaz o yüzden komple bıraktırmam lazım bandı hiç cikarmadan çünkü artık aklı eriyor ya asla inanmıyor baya zorluyo
önce (8,405 puan) tarafından
O zaman 3 gün zorlanicaksin sonra alisiyorlar zaten

O istedikçe sen başka birseye dikkatini dağıt
Asko valla ilk başta sabır taşıyla öyle yapmıştım zorlanmistim ama asla ucunu gördükçe bırakmadı yani bantta ucunu gormeyince bırakır dedik bakalım
-Reklam-
0 oy
önce (5,039 puan) tarafından
6 ay daha emzirmenizi oneririm. 

Bu sekil birakmakta yanlis. Azaltarak birakmanizi tavsiye ederim. Bizim cok kolay oldu. 30 aylikken biraktik bizde. 
Neden yanlış ki bu şekilde  canım yemek felan yemiyor hep seçiyor belki yer ve daha rahat uyur gece hep emmeye kalkıyor gündüz de hep emerek uyur ve hep emmek istiyor
Psikolojisi etkilenebilir. Arastirmanizi oneririm. Dogdugundan beri meme vardi. Onun icin herseydi doydugu,sakinlestigi,uyudugu herseyiydi yani. Ama siz bi anda memeyi kotu bisey gibi veya memeye biseyler olmus hasta olmus gibi davraniyosunuz. Bu acidan dusunun.
Yemeyen cocukta yemiyo yani birakinca da yine ayni. Kan degerlerine baktirin. Doktorunuzdan istah acici isteyim. Nitrugen uzumlu olan var. Doktora danisin cocugunuz icin uygun gorurse kullanin. Ama yasi kucuk oldugu icin belki uygun degildir. Mutlaka doktora sorun.  
Ayrica emin olun ki emerek uyutmak en kolayi.
Yavrum başka şekilde asla ikna olmadı denedim zaten gündüz cok istemiyor sadece sıkıldıkca bir kaç saniye emip bırakıyor ve geceleri de sırf emmek icin uyuyor evet emerek uyutmak kolay ama nereye kadar artık bir süre sonra kendisi uyur diye düşünüyorum alışınca şuan memenin ucunu gormeyince zorluyor çıkarmaya bandı ama cikramayinca vazgeçiyor sadece uykudan uyaninca dalmak için emmek istiyor oda bulamayınca ağlıyor büyüdün artık felan diyerek vazgeçirmeye çalışıyorum yatağına koyup ninni söyleyerek uyutttum bugün araba verdim eline uyudu şükür öyle bakalım gece nasıl olucak agliycak ama bir şekilde uyuycam artik aklı erdikce hiç bırakmazz  diye düşünüyorum 24 aylıkken biraktirmaya başlayinca yine birşeyler yiyordu gün içinde ara öğün olarak sonra pes ettim baya diretti çorba makarna köfte felan yiyor işte zamanla yer diye hem nebilyim inatçı bir çocuk
Zorlamayin yinede. Bi de suan son arka azi disleri cikiyo olabilir cikmadiysa tabi.
Benim bebegim 27 ay meme icin uyandi. Emdi daldi. Ondan once de surekli uyku sorunumuz vardi dogdu dogali.
27 aydan sonra hem emzirdim hemde hikaye anlatip pis pis yaptim. 1 ay falan surmustur. Sonra bi gun emdi ve uyumadi. Yatagima koy pis pis yap dedi. Dediğini yaptim 2 saat pis pis yaptim hikaye anlattim o sekil surdu. 1 ayda boyle devam etti. Baslarda 2 saatte anca daldi ama zamanla azaldi. Sonra emzirdim yatagina koydum hikaye anlattim pis pis yaptim en fazla yarim saate uyumus oldu. Ben azalttim bi aksamlari emzirmeye basladim. Sonra babam uyutsun dedi, 2-3 gun ust uste disari ciktik arabada uyudu. O sekil biraktik. 1-2 kez istedi yine de tabi anlattim artik bitti buyudun falan diye. Sadece 1 kez gece agladi meme icin o kadar. O da normaldir heralde.
Bizim de yemek sorunumuz var. Ben kahvaltisini falan gec veriyorum. Bugun 7 de kalkti 10 gibi anca yapti kahvaltisini. Oglende aksam da gec veriyorum. Ara ogun falan fazla vermem cunku yemegini yemiyo.
Öncelikle teşekkür ederim canım bilgi için tebrik ederim  bu kezde bantla deneyelim dedik çünkü ucunu goedukce yok desekte cok hircinlasiyor yani asla bırakmıyor ucunu goremeyince açmaya çalışıyor ama olmayınca ustelemedi fazla sabır taşı daha daha etkili aslında ama bizde işe yaramadı bu arada yemek konusunda hala aynimisiniz biz kahvaltıyı çok güzel yer herşey yemez ama ona yaptığım ana şeyi yer krep yumurtalı ekmek felan yumurta yemiyor çünkü helva felan şükür ara öğünlerde kek felan yer kendim yaparım akşam çorba makarna azcik 10 kaşık anca yer eşimde bence doyuyor zorlama der işte ondan emzirmeyi bırakamıyordum aç kalır diye ama sonra dedim zaten yine yemiyo sütte ne kadar doyurcak veya fayda edicem artık şu içirip uyutmayi dusunuyorum tam uykusu gelişinde memeyi çok ağlamasın diye
0 oy
Kizlarrrrrr destekkkkkk

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 110 göst.
26 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sevvalice (740 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
22 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (2,073 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 54 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (2,073 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde Filizzzz06 (22 puan) tarafından soruldu

399,890 soru

11,962,091 cevap

36,128 kullanıcı